Ce sa fac?

Ulcer
Intrebare postata de robi274 cu 13 ani in urma

Am probleme cu stomacul,gastrita si uler gastroduodenal ,dar nu ma ajuta nici un medicament care l-am luat pina acum iar cele pentru reducerea acidului i-mi distrug rinichii,am dureri la urinare si de rinichi ,nu mai pot minca nimic aproape,absolut nimic ,sunt asa de 4 ani si nimeni nu a gasit nimic,am pierdut in greutate ,sunt constipata ,cit timp iau un laxativ este bine iar daca nu mai iau este grav,nu mai pot sa iau nici laxativ mieste greata de la el ,,,,dupa ce maninc sau nu neaparat dupa mincare am stari ca trebuie sa rigai si nu pot -balonare presiune pe muschiul inimii si nu mai am aer deoarece incepe inima sa bata ori repede ori sa inceteze sa bata foarte lent de parca se opreste ,sunt lipsita de orice putere si am para presiune la ceafa,ma doare mina stiga si ma iau frisoanele ,este groaznic,ameteli ,,,,am gitul uscat tare si gura ,,,am facut teste de tiroida si este negativ,nimic ce iau si ce i-mi dau nu i-mi trece,,mi-a fecteaza cred ca si vederea si am stari groaznice de nrevrozitate si disconfort ,,ma simt obosita ,,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

Marcela Elena127225 (acum 13 ani)

Draga doamna,a-ti incercat sa lasati medicamentele si sa tineti o dieta adecvata pt.boala d-voastra?Orice medicamente luati,atita timp cit nu tinet idieta corespunzatoare pt.gastrita si ulcer gasto-duodenal,nu o sa va treaca.Deci fara prajeli,fara rintasuri,fara dulciuri concentrate,fara bauturi carbogazoase,nici apa minerala .E greu ,aveti nevoie de vointa pt.asta pt. ca tentatiile sunt mari.De ce folositi laxative?consumati fructe si legume proaspete si nu mai e nevoie de laxative.Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robi274 (acum 13 ani)

va multumesc de sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Tratamentul cel mai bun, pt. orice afectiune de tract digestiv ,este sucul de Aloe Vera si cel de Orz Verde ,luate impreuna, cel putin sase luni. Pentru constipatie este f. buna Taratea de grau, cate doua linguri, de trei ori pe zi,dizolvata in apa, ceai, supa,ciorba, iaurt, compot,etc., la temperatura corpului,pentru a nu-si pierde vitaminele si mineralele pe care le contine. Plus o dieta care sa cuprinda alimente acceptate de stomac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodicutza (acum 13 ani)

Rugaminte pentru Adrienne
De unde sa iau sucurile amintite de tine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Va recomand un tratament naturist cu bautura bioactiva Tahitian Noni, Va doresc sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

Incercati dupa masa sa nu va intindeti imediat pentru a nu provoca prin pozitie, refluxul gastro esofagian. Mestecati foarte bine alimentele, consumati-le in cantitati mai mici (mai degraba 5 mese pe zi decat 2, de exemplu), consumati suficiente lichide, fructe si legume mai ales fierte sau inabusite (cele crude fermenteaza si va pot agrava simptomele).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

hermes eu (acum 13 ani)

am luat si eu tratamentul pentru heliconacter pylori asta cu brocooli sproiuts mastic gum si colostum, ca mi-a iesit pozitiv la analize si aveam simtomele astea, eu varsam cu sange si scaunul ikmi era cu sange si imi era deja teama de cancer de intertine, Doamne Fereste pe toata lumea, am luat la inceput antibiotic dar nu le-am suportat, tot rau imi era zi de zi, nu m-am facut bine cu ele si am inceput sa iau tratamentul asta cu strictete, nu trebuia sa mai tin regim, mi-a spus ca oricum nu pot manca orice, doar ce suport eu, si avea dreptate. Deja sunt mai bine si nu mai am dureri de stomac si nici gura nu mai miroase asa tare, a trecut deja o saptamana sa ma bucur ca in sfarsit nu mai tre sa tin mana la gura cand vorbesc cu oamenii, daca a-ti sti voi ce jenant e sa se dea omu mai in spate cand vorbesti cu el, si sa sti de ce se da mai in spate....dar gata, a inceput sa treaca si din cate am aflat toti care fac tratament naturist se fac bine.....e mai greu cu stresu, eu stiu ca din cauza stresului am ajuns asa, dar ce sa fac?!!, tre sa fac bani si asta nu e o decizie, e o necesitate....ca nu mai suntem in evul mediu....atunci era mai bine, dar tot erau monede de schimb, sau ce era.....oricum, in natura gasim remedii care nu se gasesc in chimie, sau in alte stiinte. Va pup....ca imi permit :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

De la magazinele cu produse naturiste. Daca nu sunt, se poate face comanda.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimi185 (acum 13 ani)

robi si eu am fost in situatia ta dar cu regim alimentar strict nu -o sa fie bine niciodata.incearca sa maninci numai fiert totul si fara supe de pasare fara ciorbe salate fara otet fara cruditati fara dulciuri fara cozonac fara fructe crude doar fierte.fara prajeli.si cu tratament antiacid. supe de legume. nu rosii . si evita aspirina chiar si nurofen imi provoca aciditate.eu te inteleg stiu ce fel te simti si eu i-ti spun pentru ca am avut aceleasi simtome exact asa fara aer. chir si acum dupa 3 ani de regim daca gust ciorbele sau ce este interzis pt mine imediat ma arde si ramin fara aer.de parca ar trece cu o perie pe esofagul meu. eu m-am obisnuit cu regim. de cit sa ma simt rau mai bine asa. si ceaiuri de musetel , si galbenele osa- . ti faca bine.eu prefer regim decit saramin fara aer este foarte greu stiu. eu stateam si ma uitam la cei din jur si spuneam . de ce nu pot sa am si eu aer la fel ca ei . exact si oboseala imi doream la un moment dat sa adorm si sa nu ma mai trezesc atit ma simteam de obosita.te inteleg foarte bine dar regim si multa sanatate iti doresc. silvia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robi274 (acum 13 ani)

multumesc de sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robi274 (acum 13 ani)

iti multumesc de sfat o sa incerc orice numai sa scap de boala asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nik (acum 13 ani)

Soacra mea este diacnosticata cu bevroza organica, Nu mai poate minca nimic, ce maninca ii face rau, balonare, arsuri la stomac, dureri la fiere, si toate aceste simtome o rqavasesc, tremura, sii este f rau o ustura chiar si carnea pe burta. Nu poate lua medicamente de stomac, fiere deoarece are tratament pentru depresie si combinate ii fac si mai rau. Daca stie cineva ceva va rog sa-mi dati un sfat. Multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Beuran (acum 11 ani)

Pentru probleme cu stomacul va recomandam suc de aloe vera impreuna cu propolis, un tratament de lunga durata plus un regim bun va poate asigura sanatatea..daca sunteti interesat si nu stiti de unde sa procurati produsele noi va stam la dispozitie, pentru mai multe detalii contactati-ma la adresa de e-mail: beuran.roxana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 10 ani)

dar unde putemgasi aloie vera sucul ei si kum asta cu propolis in preuna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ElenaIri10 (acum 5 luni)

buna pentru gastrita,ulcer, bacterie helycobacter plory
Cateva lamai zemoase, miere de salcam si 2 oua albe de tara.
Iei un borcan storci lamaile si scoti si pulpa le pui in borcan .. Dupa adaugi ouale. Dupa cureti si celelalte lamai cat sa astupi ouale.. Pui capacul si pe lasi in frigider la macerat o sapt.
Dupa saptamana de macerat scoti cu mare, mare grija ouale.. O sa observi ca a mai ramas de ele doar pielita iar coaja sa dizolvat..
Si timp de 2 saptamanii pe stomacul gol iei 2 linguri de zeama cu o lingura de miere de salcam.. Si o sa fi ca noua.
Eu stiu reteta asta de la un domn in varsta.. Am facut o acum 3 ani.. Si nu am mai avut nimic pana in prezent..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rodica (acum 2 luni)

Ati încercat cu Motilium in combinație cu Venter, si antibiotic Azitrox Si eu am avut , dar mi-a trecut. Daca nu va trece nici asa , mai exista o licoare din propolis cu alcool dublu, dar numai cei ce au albine stiu sa o prepare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: