Nu am pofta de mancare, ma simt plina chiar daca nu mananc

Constipatie
Intrebare postata de Crina17 cu 9 ani in urma

Buna ziua, va rog din suflet sa ma ajutati ca nu mai stiu ce sa fac. De un an nu am pofta de mancare , toate analizele de sange bune, ecografie ok fiere fara calculi, doar un pic mal.Nu ma doare stomacul, nu am stari de voma si nici greata, simptomele pe care le am ,sunt ca ma simt plina chiar daca nu mananc.Cand ma trezesc dimineata nu pot manca decat 2 biscuiti, pentru ca ma simt f plina si daca ma fortez sa manac ma simt foarte umflata cu discomfort abdominal , m-am deranjat si la stomac .Sunt constienta ca mananc f putin si atunci fortez si la pranz si seara.Sunt disperata ca am slabit 5 kg.am 39 de ani , 1,66 m si 50 kg.Mi-am facut si o endoscopie si mi-i s-a gasit o gastrita eritematoasa dar repet nu ma doare stomacul nu am stari de voma si nici greata, si nici arsuri. PUR SI SIMPLU MA SIMT UMFLATA SI FARA POFTA DE MANCARE. analize copro toate negative. Va rog din suflet un sfat, o parere unde sa mai merg .Am tinut tratamente peste tratamente de un an si de bila si de stomac. nu stiu ce am ca sa merg la un medic si sa-mi recomande un tratament care sa ma faca bine.am luat intr-un an : famotidina,venter, helides, oroperidys, duspatalin, motilium, vitamine , mezim forte, bilichol,ursofalk, controloc.DACA CALCULEZ TOTALUL PASTILELOR SUNT PESTE 400 .Va rog din suflet spuneti-mi un medic la care sa merg sa -mi dea un tratament care sa ma faca bine. NU MAI VREAU SA INGHIT PASTILE FARA SA SE STIE CAUZA SI EU TOT ASA SA MA SIMT. MULTUMESC DIN SUFLET.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Mirna (acum 9 ani)

Complicat cazul. Te sfatuiesc sa te adresezi casei de sanatate Favisan, sunt specialisti in remedii naturiste pe toate afectiunile, chiar si dintre cele mai grave. Au sediul in Lugoj, dar poti intra pe site www.favisan.ro si sa iei legatura cu ei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Pai nu stiu exact ce ai, si nu iti pot recomanda nici un medic, fara sa faci toate investigatiile.Insa poate si acest stres sa te faca sa te simti plina si sa nu ai pofta, cateodata asa te simti.Eu zic sa mai faci investigatii, mergi la gastroenterolog, si vezi ce iti da sa faci mai departe.Daca vede ca nu ai nimic, desi nu cred, atunci, nu stiu ce sa iti zic sa faci, tot ce iti zice medicul respectiv trebuie sa faci.Pana atunci, fi mai linistita, calma si gandeste-te ca nu e nimic grav, pt ca sunt sigur ca nu e.Deci ai rabdare, ca exista rezolvare, si nu trebuie sa disperi pt ca nu ai gasit-o pana acum.Mult noroc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 9 ani)

E posibil sa ai ceva la colon si probabil de la stres, aceleasi probleme le am si eu si dupa vreo 3 ani de umblat prin doctori mi-au spus mai multi ca am colon iritabil, am luat multe medicamente, care in final mi-au facut mai rau, am luat inclusiv antibiotice, pe care la un moment dat le-am intrerupt, nu le-am mai suportat. Am facut o detoxifiere si de atunci nu am mai luat nici un medicament pentru asta, tin doar regim si mananc putin, oricum pastile iei degeaba, doar te emelioreaza putin cand le iei, dupa care simptomele revin.Ca medic trebuie mers la un gastroenterolg, ai putea incerca la Fundeni.
Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anghel adrian (acum 7 ani)

heii .. ai rezolvat ceva ? ai aflat totusi ce este ? .. uite din siptomele pe care le-ai descris si daca zici ca totul a iesit bine , si ca nu ti-au mers tratementele pe care le-ai incercat , eu iti pot spune doar atat ... la plamani ai facut razele? cand plamani sunt atacati , sau dau semne de inbolnavire , ei nu dor. .doar ne macina pe dinauntru si slabim fara nici un motiv , ni se taie pofta de mancare , obosim , etc. eu am trecut prin aceeasi problema .. nu mai aveam pofta de mancare .... si am toate sau gasit bune ..o doctorita , o cunostinta , ii spune la o astintenta , va rog sa-i faceti razele si aduceti filmul la mn .. si m-au gasit cu un kg si o suta de grame de apa ...la plamanul stang. ... deci ..daca tot nu ai aflat .fa-ti razele la plamani ..este posibil sa fie de acolo. .sau ficatul ... dar ficatul iti spuneau .daca era ceva ..ca intotdeauna cand nu acem pofta de mancare , sau o problema prima varianta este ficatul , multi doctori nedandusi seama sau interesul , sa investigheze mai departe si sa trimita , pacientul mai departe ... siptomele pe care le-ai descris ..in mare parte sunt simptomele unei tuberculoze pa plamani , care nedescoperita la timp , nu se mai poate face nimic. .. oricum ..nu-ti pierde speranta .. incearca . altceva nu are ce sa fie. . multa sanatate .. !!!!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristinac (acum 4 ani)

Ati rez ceva cu pofta de mancare..aceeasi stare o am si eu..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11581358091 (acum 4 ani)

Buna mă numesc Elena am 18 ani am un bebe de /3 luni și vad că de 1 zi jumate nu pot sa mănânc nimic mă simt plină și mă doare spatele foarte tare și burta mă simt foarte obosita și nu am chef de nimic va rog rog să mă ajutați cu niste sfaturi că numai pot .😭😭😣

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: