Transpiratie axile

Transpiratia
Intrebare postata de ezzio cu 11 ani in urma

Buna!

Am 25 de ani si am o problema cu transpiratia excesiva in special la axile. Problema si mai mare este ca miroase urat. Am incercat toate deodorantele, antiperspirantele existente, in zadar. Va spun exact ce se intampla. Fac un dus, ma imbrac, ies din casa, si chiar si toamna de exemplu fara sa fac prea mult efort incep sa transpir la subrat, dupa care apare pata de transpiratie, care deja are un usor miros de transpiratie. si asta dupa 30-40 minute. Va dati seama ce nashpa e cand esti la lucru 8 ore. Mai transpir si la fata, dar pe spate sau burta deloc. Am aceasta problema de cativa ani, dar la inceput situatia nu era asa grava, s-a inrautatit treptat. Am fost si la dermatolog, din pacate fara succes. Mi-a prescris doar un deodorant simplu (seba med), dupa cinci minute de conversatie, mi-am dat seama ca eu stiu mai multe decat ea pe acest subiect (doar din lecturile de pe internet). Mi-am facut si analizele la sange, totul este ok. Am incercat sa tin o dieta mai simplista, adica in general sa mananc mai sanatos, dar nu am observat nici o imbunatatire. Si tatal meu transpira enorm, dar la el nu miroase, deci tind sa cred ca este o problema care tine de organele interne (ficat, eventual rinichi). Aaa si momentan folosesc driclor, o solutie care reduce transpiratia la subrat aproape la 0. Este o solutie temporara, dar chiar si asa, mirosul tot iese din axile, este incredibil. Deci intrebarea o adresez celor care au avut sau au aceasta problema, si va rog sa nu veniti cu sfaturi gen: spalati tricoul, fa dus mai des etc. Sunt un om care tine la igiena corporala. Sunt sigur ca existe o solutie, insa habar nu am ce sa fac, in ce directie sa o iau.

Mersi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (93)

victoras (acum 11 ani)

Da-mi o adresa e-mail pe 0766-747-284.Si eu am fost in aceeasi situatie si cu un trat. naturist am reusit sa scap.poti intreba si la farmacia naturista dar iti pot spune si eu ce poti face.Sanatate !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mircea (acum 10 ani)

Buna seara! Imi puteti spune, va rog, care este tratamentul cu care ati reusit sa scapati de transpiratia excesiva? Sufar de acelasi lucru si am incercat foarte multe tratamente, care nu au dat niciun rezultat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lia (acum 11 ani)

Buna, Victoras! Imi poti spune si mie, te rog, in ce consta acest tratament naturist impotriva hiperhidrozei? Te-am sunat, sperand ca-mi vei raspunde! Nr. meu este: 0766329805

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liliana (acum 11 ani)

din pacate si eu ma confrunt cu aceeasi problema doar ca la mine nu miroase urat. am incercat si eu diferite deodorante fara succes. pur si simplu daca sunt imbracata in maieu, adica sa nu am maneci , se vede cum curg siroaie de transpiratie. imi e jena cand ies din casa ca in cateva minute tricoul e tot patat la subrat. acea solutie driclor de unde ai cumparat-o, cine ti-a recomandat-o?
multumesc!

p.s. as fi si eu interesata de tratamentul naturist. multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mari (acum 11 ani)

Buna si eu am suerit de miros urit de 2 ani olosesc BICARBONAT DE SODIU si nu mai am nici un miros dupa baie te dai cu putin bicarbonat si tine toata ziua succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zsoltian (acum 11 ani)

deocamdata folosim odaban, deoarece la aplicare nu apare mancarimi, si opreste eficien transpiratia axilara. succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ellla (acum 11 ani)

eu folosesc parfumuri care persista ,aveam si eu probleme cu transpiratia urat mirositoare
succes....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sabina (acum 10 ani)

parfum care persista? mama,nici nu vreau sa-mi imaginez ce lasi in urma ta,combate transpiratia,pentru ca este o boala,gaseste-i cauza! poti avea un diabet,poti avea orice! tu combati mirosul, atat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta232 (acum 11 ani)

incercati etiaxil si nu veti regreta...eu si fiica mea transpiram foarte mult vara si iarna pe haine eram ude intotdeauna...acum pot sa spun ca dupa 2 ori folosit in 2 seri nu mai simtim umezeala...nu ne vine sa credem...mergem in oras si ma uitam la fiicamea si ea la mine si ne venea sa radem...acum pot sa zic ca intram in magazine si ne mai atrage atentia o haina colorata ca inaite nu exista decat alb si negru in garderopa noastra...incercati si nu veti regreta...acum il folosesc o data pe saptamana...il gasiti pe okazii.ro...merita banii...eu am pus pe din doua cu cumnata mea..e in jur de 60 ron

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doira (acum 11 ani)

dupa dus se sterge axila cu solutie de bicarbont de sodiu , este vaalbil si pentru transpiratia picioarelor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ramona (acum 11 ani)

Ce mai contine solutia pe langa bicarbonat de sodiu?!Sotul meu transpira abundent la maini si picioare si nu mai stie ce sa faca.
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mari (acum 11 ani)

Buna. Si eu sufar de transpiratie excesiva, sa-i spunem asa. Mi-a luat mama mea un tratament de la Vichy, asa se numeste tratament pentru transpiratie, e o crema care se aplica (,) conform prospectului, pentru ca nu se foloseste zilnic, se foloseste o data pe zi, seara, inainte de culcare. Sincera sa fiu am intrerupt tratamentul, din lene, uitam sa ma dau cu el. Dar din cele cateva seri in care l-am folosit mi s-a parut bunicel. Se stie si ca pt a evita transpiratia excesiva evitati cafeaua, ciocolata. Tratamentul e un pic scump, cam 45 ron. Ramane la alegerea d-voastra sa il incercati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 11 ani)

Buna ziua! De transpirat, transpira toata lumea, este normal, dar acel miros persistent si aproape imposibil de indepartat are legatura cu eliminarea toxinelor. Daca tranzitul intestinal este normal mirosul se diminueaza si se poate rezolva cu un deodarant obisnuit. Avem o viata stresata si toxinele nu se elimina normal. Asa cum pleci la ora fixa la serv. tot asa incerca sa iti formezi un program de stat la toaleta, si chiar de doua ori pe zi. Stresul si agitatia este principala cauza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 11 ani)

toti suferim de aceeasi problema....transpiratia!
eu folosesc in ultima perioada dupa dus pudra de talk atat la sub brat cat si la picioare si constat ca e cel mai bun tratament. Deodorantele din ziua de azi nu mai prezinta garantia pentru scopul in care au fost fabricate, toata lumea fabrica de toate cu diverse " E-uri " care sunt mai mult daunatoare decat sa faca bine. (vezi cancer de san la femei...samd)

succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihnea Dan, 0724 638604 (acum 11 ani)

Organismul nostru a fost creat sa lucreze ca o masinarie perfecta si in nici un caz nu a fost programat sa se faca bine cu medicamente. Dintre toate opiniile de mai sus, ma inclin in fata celei care recomanda eliminarea toxinelor. Solutia este la indemina tuturor, hidratarea corespunzatoare. Asa rezolvam si problema digestiei si implicit a eliminarii toxinelor si aciditatii din organism.
Va recomand sa beti apa kangen si veti constata singuri ca, dupa numai 3 zile, urina se decoloreaza si nu mai miroase puternic, transpiratia se diminueaza si nu mai miroase. Multa sanatate tuturor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

vrei sa faci reclama la aparat de facut apa kangen????:)))
e corect????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 11 ani)

bicarbonat de sodiu tamponat dupa dus

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ange (acum 11 ani)

Cu aceeasi problema m-am confruntat si eu .
Dar pot sa spun ca-s fericita pentru ca am reusit sa scap!
Dupa fiecare spalare, inainte de a aplica deodorantul preferat, imi pun la subrat cate o picatura de ulei esential de lac***aa, pe care dau doar 7 ron. Transpiratia nu mai miroase, pentru ca acest ulei este antiseptic. Poti sa foloseti si alt ulei esential care sa aiba proprietati antiseptice, antibacteriene. MERITA SA INCERCI!
Bluzele care au miros, le sapunesti si pune un praf de bicarbonat, lasa cateva min. dupa care le caltesti, pui balsam, etc. Dupa ce folosesti uleiul esential nu vei mai avea probleme. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

rezolvare la transpiratie este doar una,detoxifierea sistemului limfatic.Se face cu Liquid Chlorophyla,cca o luna si dispare definitiv.
Este un lichid verde cu gust de menta,se pune in apa plata si se bea pe parcursul intregii zi.
Pentru detalii scrie-mi
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alinutzika (acum 8 ani)

Buna ziua! acest lichid de care spuneti (clorofila) elimina transpiratia excesiva sau mirosul urat al corpului?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 5