Transpiratie axila

Transpiratia
Intrebare postata de Blom cu 11 ani in urma

Buna ziua! Am 19 ani 1.85m 73 kg. Am facut diferite sporturi (nu de performanta), iar acum merg la sala de aproximativ jumatate de an si de o luna am inceput sa folosesc niste suplimente proteice (nu stiu daca va intereseaza toate astea insa poate va sunt de folos). Problema mea este de aproximativ 2 ani cand am inceput brusc sa transpir mai mult decat transpiram inainte. Problema a devenit foarte suparatoare anul acesta in special cand a venit primavara/vara si purtam doar tricou. Pe scurt oricat de bine m-as ingirji (respect normele de igiena ma spal, folosesc antiperspirante, deodorante) dupa maxim 10 minute sunt transpirat si apare o pata foarte suparatoare la subrat care se mareste constant indiferent ce anotimp este. Observ ca situatia se inrautateste din ce in ce mai mult, in ultimul timp am inceput sa "imi ud" chiar si hanoracele de peste tricou. Am incercat tot felul de antiperspirante si deodorante de pe piata insa in cel mai bun caz mai dureaza 5 min in plus pana sa fiu ud leoarca la subrat. Am cautat pe net tot felul de solutii si am gasit cateva deodorante cu o concentratie mai mare decat cele de pe piata de clorhidrat de aluminiu insa nu sunt foarte tentat sa le folosesc pt ca din cate stiu eu aluminiul provoaca diferite probleme in timp. As vrea sa va intreb cum as putea macar sa ameliorez aceasta problema (daca se poate chiar sa o stopez) cu niste leacuri babesti sau remedii naturiste. Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dana Anda (acum 11 ani)

Exact aceeasi problema am avut-o si eu. Iti recomand sa cauti in plafare sau farmacii deo-roll din plante (au eficienta mai mare). Suplimentar poti folosi:
http://***/articol/Igiena_Personala/Igiena_intima/Set_absorbante_antisudorifice-1300.html

Sunt foarte bune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Blom (acum 11 ani)

multumesc mult. ai scapat de aceasta problema cu ajutorul deodorantelor din plante?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: