Transpir excesiv chiar daca merg pe strada,alerg,ma concentrez la ceva sau am emotii raspuns medic

Transpiratia
Intrebare postata de adrian348158462 cu 13 ani in urma

Buna seara. Am o problema care a inceput sa ma enerveze extrem de mult. Transpir aiurea si foarte mult. Daca ma duc pana la coltu blocului transpir la subrat foarte mult, cu picaturi uneori. Poate as fie si frig ca e la fel. Daca stau in casa si nu fac nimic sau ma plimb prin casa nu am nimic..poate usor umed in urma unui efort in schimb cand iest afara e jale. Nu sufar de nimic,nu sunt gras si am 21 de ani. Deodorante am incercat de toate felurile si nu au efect fie ele deodorante,antiperspirante sau mai stiu eu ce. Ce sa fac ? E extrem de enervant sa ai un tricou pe tine si sa fi ud la subrat si toti sa se uite la tine cam ciudat mai ales ca nu e un pic...e ud de parca am a picurat cineva apa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

ady80 (acum 13 ani)

Salvia face minuni in astfel de probleme...ceai, tinctura etc. Poti cauta mai multe detalii pe net, sau sa mergi la un Plafar, acolo te vor indruma! Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Fa niste analize, sa nu fie un inceput de diabet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana cojocaru (acum 13 ani)

transpi ecscesiv tot timpul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Cauzele transpiraţiei excesive sunt multiple: emoţiile puternice, epuizarea nervoasă, efortul exagerat, ingerarea de lichide în cantitate mare, obezitatea. dereglările hormonale, diabetul, hipertiroidismul. Cum unele dintre acestea le putem elimina în urma descrierilor d-vs ,v-aş recomanda consultul unui medic endocrinolog şi diabetolog, deoarece ar putea fi vorba de nişte dereglări hormonale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Transpiratia.

pop mariana (acum 13 ani)

DA SI MIE MI SE INTAMPLA ACEASI PROBLEMA TRANSPIR FF RAU SI DACA AM FACUT BAIE SI MA DAU CU DEODORANT DUPA 5 MIN IS TRANSPIRATA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GASESTE Raspunsul PE http://www.transpir.hi2.ro/ (acum 12 ani)

intra aici si afli cum sa nu mai transpiri la subrat ;) http://www.transpir.hi2.ro/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: