Cum e posibil

Transpiratia
Intrebare postata de mesnita1 cu 13 ani in urma

Sa transpir foarte mult doar la subrat dreapta,( stinga nu).specific ca e urit mirositoare,ceea ce ma deranjeaza mult.nici deodorantul,nici parfumul,nici sapunul nu reuseste sa faca sa dispara acest neajuns.specific,am 52 ani,nu sufar de nici o boala ,am greutatea normala.nu beau aproape deloc,nu fumez.duc o viata normala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Sari (acum 13 ani)

Eu transpir la ambele subrate, am 44 de ani. Aplic urmatoarele metode.pun pudra fina,de la farmacie, pt copii, dimineata cand este uscat si curat locul si toata ziua este ok, mai pun niste spray pe haine, nu direct pe piele.Faptul ca numai la un subrat este la tine, poate fi un traseu energetic care este blocat. Eu ma mai masez la subsoara,si toata zona pieptului cam de doua ori pe saptamana, sa activez toate tesuturile, cu ulei de masline presat la rece, sa fie putin incalzit. Uneori mai ma dau dimineata si cu apa cu bicarbonat sau cu apa cu sare de mare.Fa si gimnastica, si meditatii, sa fii relaxata, caci de obicei din cauza unor tensiuni nerezolvate apar diverse blocaje.
Sanatate si o sa fie bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Filipa (acum 13 ani)

Transpiratia oricarei persoane este urat mirositoare. Este si normal pt ca prin transpiratie se elimina toxinele din organism. Poate nu te razi pe sub brat. Stiu ca sunt barbati carora nu le place sa se rada. Parul pastreaza mirosul transpiratiei. Daca te razi din 2 in 2 zile, e mai usor de pastrat igiena locala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 13 ani)

Felipa,draga mea, transpiratia proaspata a unui om sanatos NU MIROASE!!! Miroase doar daca exista o micoza sau o lasi la locul cu pricina zile in sir!!!Intreaba orice dermatolog!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tony (acum 13 ani)

Eu transpir mai mult doar la sub bratul stang, chiar si daca nu e cald in incapere eu sunt leoarca pe tricou. am incercat o multime de deodorante si uscate si umede si tot degeaba. Ce pot sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anne (acum 13 ani)

bea ceai de salvie si spala-te cu bicarbonat de sodiu,nu o sa scapi dar se vede diferenta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mesnita1 (acum 13 ani)

multumesc pentru sfat.daca o sa dea rezultate,il voi recomanda si altora.o zi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 13 ani)

buna ziua , as dori sa ma sfatuiti ce tehnici pot utiliza in cazul transpiratiei urat mirositoare, chiar si dupa ce ma spal utilizez un antiperspirant iar dupa o peroada scurta de timp reapare mirosul .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 13 ani)

salutare
incercati crema de la vichy, este un tub mic, pt transpiratie, dupa care folositi tot de la vichi rolon-ul cu capacul verde, pt transpiratie abundenta.
la mine vad ca merge, transpiram tot timpul la subrat, cautam haine deschise sa nu se vada.o prietena mi-a zis de ele, si vad ca sunt super.sunt c-am scumpe dar se merita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lucy''s (acum 11 ani)

Nina am si eu o problema.ami transpira mâinile
De dimineața pana seara.am încercat tot felul de creme Spaniei etc
.dar nimic puteți sami dai un sfat???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 11 ani)

Pe mine m-a ajutat si sedintele de tahion, imi erau ude picioarele, si acum nu mai am aceasta problema.
Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 8 ani)

Si eu transpiram f mult la subrat !pana am aflat ca am o piatra la rinichi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: