Pentru bolile mele ce contraindicatii au tratamentele cumparate de mine?

Terapii complementare
Intrebare postata de cisabelcor cu 12 ani in urma

Ma numesc Suciu Adriana, am 54 de ani si numeroase boli dintre care : obezitate morbida, hipotiroidie cu noduli pe tiroida, tromboflebita profunda cu trombi, artroza, steatoza la ficat, colita de putrefactie, scleroza, dischinezie biliara, infectie urinara, litiaza renala si biliara.
Iau Sintrom, Detralex, Eutirox 100.
Am cumparat tratamentul urmator : Ulei de catina 900 mg, Extract din samburi de struguri, capsule ceai verde, capsule cu ananas, capsule cu ghimbir.
Trebuie sa stiu urgent daca acestea au contraindicatii pentru bolile pe care le-am enumerat mai sus, ac***a in vedere ca 2 dintre ele au vitamina K. Dumneavoastra ca specialisti stiti cel mai bine daca le pot lua sau nu.
Va multumesc mult si sper intr-un raspuns cat mai urgent posibil.
Cu stima,
Adriana Suciu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

of of (acum 12 ani)

Daca nu muriti de la medicamentele luate, care au de mii de ori mai multe contraindicatii decate cele naturale nu cred ca o sa muriti de la vitamina K. Daca este in mod natural in acele remedii naturiste este ok. Daca a fost pusa separat, ca substanta artificiala nu e ok insa nu cred ca este asa de grav.
Daca medicii dau la bebelusi in prima zi de nastere preventiv vitamina K (ceea ce le solidifica sangele in venele fine si numai bine nu le face) si nu mor, nu cred ca o sa muriti nici dvoastra la aceasta varsta cu vene mult mai groase. Asta in caz de vit. K artificiala, care nu este deloc vitamina ci un medicament sintetic care coaguleza sangele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

draghici (acum 8 ani)

Cred ca aveti intoleranta la gluten. Incercati sa eliminati complet din alimentatie glutenul si veti fi un alt om.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11598880710 (acum 3 ani)

Salut...Renuntati la carne si la zahar si la gluten...o sa va simtiti muuult mai bine...Succes

.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: