VREAU SA MA INGRAS

Suplimente nutritive
Intrebare postata de ozy07 cu 13 ani in urma

AM 20 DE ANI 60KG 1.75 SI NUSTIU CE SA MAI FAC K SA MA INGRAS
MANANAC MAI TOATA ZIUA

AST UN RASPUNS PLZZ

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

andreea26forya (acum 13 ani)

buna...eu am 25 de ani si 55 de kg si 1,78...cu mancarea nu a dat rezultat nici la mine,asa ca am renuntat atata timp cat ma simt bn cu greutatea asta
dar o prietena a consultat un endrocrinolog pt prb asta,si asa a aflat ce poate face...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valerica21133904 (acum 13 ani)

eu mereu am avut 49kg si 1,65 si din martie m-am lasat de fumat si am luat sapte kh in greutate in caz de fumezi lasate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea26forya (acum 13 ani)

acuma depinde,eu am incercat si asta si nu a mers desi mancam non-stop ca sa ma abtin de la fumat...e doar o trasatura de familie in cazul meu,desi la 17 ani aveam 72kg,in timpul facultatii leam pierdut :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

camelia (acum 13 ani)

eu am luat peritol pastile.se gaseste si sub forma de sirop si se da la copii tot pt pofta de mancare si calmare.cred ca esti si o persoana mei energica si ai arderile mai rapide.peritolul incetineste arderile.in primele 2-3 zile simti o stare de insomnie,dar care este trecatoare.eu numai cu peritol am reusit sa ma ingras.am incercat ani de zile pana sa-mi prescrie un doctor in sfarsit ceva ce ma ajutat.intreaba totusi un medic despre peritol desi unii sunt pro,iar altii contra.bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimi_mimi_24 (acum 13 ani)

sincer, pentru inaltimea si varsta ta , ai exact cate kg trebuie . Ai mai putea sa iei in greutate, dupa parerea mea maxim 5 kg si asta asa, mai mult pt linistea ta sufleteasca, decat ca o necesitate fiziologica. Pe masura ce inaintezi in varsta, o sa ai tot timpul din lume sa te ingrasi, mai ales si daca o sa vrei sa ai copii. Eu am 25 de ani , 1,60 si 45 de kg, si asta numai de 2 ani incoace, de cand am inceput sa ma ma ingras cate putin. Si eu as mai avea nevoie de 5 kg , dar nu ma grabesc sa ma ingras si , mai ales nu ma stresez, pt ca nu reusesc decat sa obtin efectul contrar. Daca vrei neaparat sa te mai ingrasi si asta in scurt timp, cred cel mai bine ar fi sa apelezi la un medic nutritionist care sa iti prescrie dieta de ingrasare corespunzatoare metabolismului tau. Mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anatolie (acum 13 ani)

nu este adevarat ca daca inaintezi in virsta te ingrasi , eu am 43 ani si nu reusesc sa ma ingras ori cit as minca . sigur as dori sami dea cineva o reteta minune -nu sufar de nici o boala mi-am facut toate analizele .inaltimea -1,78 greutatea 62kg.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana_p (acum 13 ani)

pe langa fa[tulc a trebuie sa aveti un regim foarte bogat in carbohidrati , trebuie sa faceti si antrenamente in special anaerobe care cladesc masa musculara! cu ajutorul antrenamentelor corpul va acumula si ceva cantitati de grasime deoarece codul genetic ii spune ca trebuie sa isi faca ceva rezerve de energie! daca insa nu faceti nimic( nu va antrenati) corpul dvs ac***a un metabolism rapid..va considera ca nu are nevoie de rezerve de energrie(grasime) si nu va stoca mare lucru!
Pofta mare!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eu (acum 13 ani)

Ai facut ceva analize pentru paraziti? Si acestia pot determina o malobsorbtie, Solutia nu este sa mananci continuu ci regulat si sanatos, e nevoie de echilibru in orice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

beatrice (acum 13 ani)

buna...ce pot sa spun este ca depinde de organism..eu am avut 97 kg iar de 10 ani ma mentin la 43 kg si cu ce? pizza,hamburgeri,ate 2l inghetata zilnic,nu ma feresc de nimic,insa singura diferenta este ca eu nu vreau sa iau in greutate,deci am 165cm,25 ani si 43kg...incearca sa nu te mai stresezi,nu te gandi la kg care vrei sa le iei...succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

clau (acum 11 ani)

nu stiu ce sa mai fac...am 28 de ani...sant mama a doua fetite de 3 si 6 ani,am 42 de kg si 1.55 inaltine.Vreau sa ma ingras.am fost la endocrinologie ptr glanda..nu am nimic.dar tot sp***a sunt..incerc sa mamanc..dar cat si cum..ce pastile sa mai iau..am luat vitamax si degeaba..am luat biomed 6.nici un rezultat.mi.e jena sa mai ies in public..ma opresc oameni pe strada si ma intreaba de ce sant asa de sp***a...in orasul unde stau nu este medic nutritionist...am nevoie de ajutor k nu ma descurc singura...ma puteti gasi la adresa [email protected] sa imi gasesc linistea cat mai curand..peace

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexutza Sitariu (acum 10 ani)

Eu va spun ca peritol o sa-l lua-ti degeaba , deoarece de mica iau asa ceva si inca nici o schimbare .
Va rog ajutati-ma ,deoarece am 26 kg la 11 ani si vreau sa ma ingrasi !
Please !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

renata (acum 10 ani)

dar daca consumi pastile peritol nu te ingrasi mai tare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: