Stresul extrem - o problema ce afecteaza 1 din 3 adulti

Stresul si sindromul de oboseala cronica
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Sunt stresata tot timpul,ma doare capul tot timpul,mie rau si ametesc,am o problema de sanatate si ma gandesc la ea nu ma ajuta nimeni tot timpul ma cert cu mama si cu tata,nu pot dormi.In cap park am o coala alba si nu ma pot gandi nicaieri,nu pot sa imi aduc aminte nimic din ce fac de pe o zi pe alta.nu pot gandi ce sa fac??
am fost depresiva nu am mai luat tratamentul pe car mi la dat.ce sa fac?
va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

(acum 16 ani)

Buna Ramona,
E foarte ciudat faptul ca spui ca ti-a fost dat un tratament, dar nu l-ai urmat, si totusi acum ceri ajutor. Evident ca tu ai primit deja un ajutor ( acel tratament) dar nu ai fost interesata sa-l accepti. de ce? din rebeliune? presupun (scuza-ma daca gresesc) ca ai o varsta frageda si te confrunti cu acea rebeliune caracteristica tineretii: cand ai impresia ca nimeni nu te intelege si nimeni nu te sprijina. Cred ca ai nevoie de un psiholog... Multa sanatate!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ion10088517 (acum 16 ani)

Ramona...eu zic ca ai nevoie de prieteni si optimism. Ai nevoie sa gandesti poztiv. Stii, uneori daca spunem ca nu ne intelege nimeni, daca nu ne multumeste relatia cu parintii.......cadem intr-o pasa p***a. Eu zic sa incepi sa privesti viata cu alti ochi, sa vezi partea frumoasa, si sa incerci sa nu te mai certi cu ai tai. Sa ai mai multa grija de tine, sa mananci sanatos...poate chiar sa alergi prin parc...... sa-ti oxigenezi creierul :d . Sa stii ca starea de spirit o sa fie alta. Fii mai optimista......viata e frumoasa daca stii sa vezi partea buna a lucrurilor. Ai incredere in tine >:D< .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Orza3 (acum 16 ani)

Ramona,inteleg prin ce poti trece desi nu cunosc destul de bine cazul tau dar ce iti pot spune orice boala ai avea un lucru trebuie sa-l intelegi,vindecarea sta in credinta,am citit mult si am descoperit ca din toate timpurile reusitele medicilor au avut succes doar cu lupta si felul pacientului de a fii,asadar nu te mai stresa ca iti inrautatesti situatia ci incerca sa crezi ca tu poti prin gandire pozitiva sa schimbi situtia,vei fi uimita cate minuni face asta si nu e greu de realizat doar fii pozitiva,lupta ptr sanatatea ta,sanatate multa si speranta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

nu stiu ce se intampla cu mine sunt foarte stresata,nu pot sa imi revin ma doare capul rau,ma comport urat cu sotul meu tot timpul si vad ca il doare dar nu pot sa ma aptin,va rog sa imi dati un sfat,nu vreau sa imi publicati articolul,multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am o problema.din punctul meu de vedere foarte grava nu ma pot concentra pe anumite lucruri pe care trebuie sa le rezolv si nu fac anumite lucruri pe care le regret dar nu reusesc sa-mi dau seama unde gresesc,va rog sfatuiti_ma ce sa fac sa vb cu ub doctor specialist sau exista alta cale de a rezolva problema asta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 7 ani)

Fiecare dintre noi avem anumite dificultati,crize emotionale apar din cauza (lipsei dragostei), nu aveti suficienta
dragoste, cautati mai multa informatie despre (hoopopoon) si o sa va intelegeti mai bine,o sa va puteti rezolva multe din problemele dmn,sukces.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: