Stare de oboseala permanenta raspuns medic

Stresul si sindromul de oboseala cronica
Intrebare postata de alexandra133 cu 13 ani in urma

Buna ziua ,va rog mult sa ma ajutati cu un sfat sau cu nista lamuriri.
saotul meu are 26 de ani si de un an jumatate lucreaza intru0un mediu foarte stresant programul de lucru incepe la 6 si se termina la 5 dupa amiaza .de ceva vreme imi spune ca se simte foarte obosit si cu toata ca doarme noaptea nu se odihneste bine are uneori stari de iritare si exese de nervozitate .am zis sa ia niste vitamine ,a luat si magneziu dar nici un efect .se sinte stresat obosit are crampe musculare ,carcei si se mai plange si ca il inteapa in jurul ficatului .
va rog daca mi-ati putea spune din ce cauza starea lui de sanatate sa inrautarit ,sa mergem sa facem niste analize, ar putea fii oboseala cronica sau sindromul ficatului obosit ?
cum am putea diminua sau elimina aceste stari de oboseala permanenta ?
va multumesc mult si va doresc o zi minunata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

buna seara,

intradevar, daca dansul lucreaza intr-un mediu stresant un timp indelungat, este logic sa fie obosit, stresat si nervos. daca totusi aceste simptome sunt noi desi el lucreaza demult in acelasi mediu, si daca in plus simte o jena in dreptul ficatului, cel mai simplu este sa faceti niste analize de sange, restul ar fi numai presupuneri. drept urmare, puteti sa faceti o vizita la medicul de familie, care va poate indruma mai departe. cel mai probabil va va indica sa faceti o serie de analize printre care si unele specifice ficatului (de exemplu: transaminaze TGO, TGP, fosfataza alcalina...), care vor spune clar daca dansul are sau nu probleme in acea zona.

va urez o seara buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Stresul si sindromul de oboseala cronica.

Anda Constantin (acum 13 ani)

Modul de folosire al Hologramelor REST QUIET

MOD DE FOLOSIRE:
1. Se pot utiliza mai multe holograme in acelasi timp.
2. Hologramele pot fi puse pe ambele parti ale capului.
3. Hologramele nu sunt transdermale; nimic nu intra in corp.
4. “Hologramele REST QUIET” pot fi folosite mai multe nopti; se pot combina intre 16-24 de ore.
5. Daca luati o anumita medicamentatie, consultati-va medicul inainte de a folosi hologramele.
6. Pentru rezultate mai bune hologramele trebuie utilizate in fiecare noapte. Daca din prima seara aveti rezultate minore folositi hologramele cel putin o saptamana.
7. Datorita detoxifierii corpului rareori la prima aplicare a cipului pot aparea dureri usoare de cap.
8. Nu tineti hologramele in buzunare deoarece se activeaza cand sunt la o distanta de 1 cm de corp.
9. Tineti hlogramele departe de magneti puternici deoarece pot fi sterse.
10. La trezire inlaturati hlogramele pentru somn si inlocuiti-le u cele pentru energie.
11. Rezultatele cele mai bune se obtin dupa 3-4 zile de utilizare.
12. Hologramele pentru somn te ajuta sa ai un somn mai adanc, mai odihnitor si iti permite sa te trezesti fara sa te simti obosit.

“Hologramele Cie Aura” folosesc o metoda de programare distinctiva patentata cu Vibra Tec, o tehnologie exclusivista care leaga vibratiile de holograma cu scopul de a influenta ciclul de somn uman.
Hologramele se activeaza cand sunt la mai putin de 1 cm distanta corp.
Hologramele sunt non transdermale si nici un fel de medicament nu este prezent, ca urmare nu exista niciun medicament asociat, nu va da mahmureala sau efecte secundare.

“Hologramele Transparente” pentru somn “Rest Quiet” va vor oferi un somn linistit:
- aceste holograme nu va vor adormi, dar va dau un somn mai adanc si ma odihnitor. Va vor pune in somn MRO (Miscare rapida a ochilor). Visele clare si ascutite sunt semne ca functioneaza.
- ele pot reduce sau chiar elimina o respiratie enervanta cum este sforaitul.
- ele iti ofera un somn complet si odihnitor prin urmare te trezesti reimprospatat.
- prin experienta intensificarii somnului adanc ele te ajuta sa iti imbunatatesti sanatatea si sistemul imunitar .

Nu uitati:
Nu contin nici un fel de medicament, ca urmare nu exista efecte secundare!

Din data de 24 octombrie anul trecut (chiar de ziua mea), pentru ca nimic nu este intamplator, am descoperit o cale pentru dezvoltare personala senzationala. De atunci, am inceput o transformare personala: sunt mai activa, fac ceva (cu multa placere) pentru familia mea si viitorul copilului meu, am scapat in mare masura de stresul care ma acaparase, am inceput sa vad si sa simt luminita de la capatul tunelului, am inceput sa citesc o multime de carti foarte interesante pentru dezvoltare personala, motivationale, am descoperit familia Cieaura, care ma ajuta sa ma transform dintr-un urat cocon intr-un fluture vesel si frumos, care imparte tuturor celor din jurul sau energie pozitiva, dragoste, tot ce am mai bun, primind in schimb tot ce este mai bun de la viata, de la univers.

Cunoasteti pe cineva care are o durere, cunoasteti pe cineva care se scoala mai obosit decat s-a culcat, care este lipsit de energie toata ziua, care este constient de pericolul telefoanelor mobile pe care le tinem mult prea aproape de noi?

Va ganditi vreodata de care parte a vietii dvs. sunteti mai putin multumit? De sanatate, timp liber, sau de bani?

Va propun participarea la o prezentare de afacere : "Cream echilibrul total pentru viata ta” prin hologramele energetice Cie Aura.

Prezentarea, demonstratii si detalierea afacerii se tin in zilele de miercuri, la ora 18:45, la Ibis Hotel Gara de Nord.
Locurile fiind limitate, va rugam sa confirmati interesul si prezenta dvs la telefoanele de mai jos, sau la adresa de e-mail:
Tel mobil:0723.478.413/0758.135.789, adresa e-mail: [email protected];

CieAura foloseste energiile intrinseci în Holograme în scopul de a influenţa câmpul energetic uman. Odată aplicat pe domeniul de energie al corpului declanşează eliberarea acestor energii stocate. Procesul de infuzie rezultat într-o holograma este non-transdermic. Nimic nu intră în organism. Hologramele Transparente sunt un mod unic şi în condiţii de siguranţă de reglare a fluxului şi a echilibrului organismului nostru si de curgere a energiei in interior.

Hologramele puse la dispozitie sunt:
1. Pure Energy Plus (holograme pentru restabilirea echilibrului energetic)
2. Rest Quiet (holograme pentru restabilirea unui somn odihnitor)
3. Pure Relief (holograme care interactioneaza cu organismul tau pentru a reduce rapid sau chiar elimina durerea )
4. Sinus Alergie Relief (pentru reglarea si atenuarea problemelor generate de alergii si sinusuri)
5.EMF (impotriva radiatiilor emise de telefoanele mobile, laptopuri, televizoare, etc.)
6. CX2 Professional Strength Energy (pentru sportivi sau persoanele ce depun un efort fizic sustinut, in vederea imbunatatirii semnificative a rezistentei, concentrarii, performantelor)
7. multe alte produse atractive ce urmeaza sa apara in perioada imediat urmatoare: pentru cresterea imunitatii, pentru slabit, pentru reglarea diabetului, pentru potenta, bratari de energie, ceaiuri pentru energie sau somn linistit, etc.

In speranta ca mai aveti cunostinte interesate de acest subiect, va rog sa impartiti cu toata lumea pe care o cunoasteti acest mesaj! Cu cat mai multi oameni ajuti sa-si rezolve problemele existentiale (sanatate, timp, bani) cu atat mai frumoasa devine viata ta. Crede ca, daca dai omului ceea ce el are nevoie, atunci universul te va recompensa!
Daca doriti informatii suplimentare, (cum ar fi sistemul de recompensare si comisioane, foarte INTERESANT, UNIC fata de celelalte, pe care le puteti, eventual, cunoaste de la alte MLM-uri), va stau la dispozitie :)
Cu multa bafta in descoperirea unui remediu fenomenal, o particica din medicina cuantica sau farmacia viitorului.
Aminteşte-ţi să le zâmbeşti celor pe care-i iubeşti.
P.S. : puteti intra sa va informati mai mult si /sau sa comandati, direct de pe site-ul meu:
http://andaconstantin.cieaura.com/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adriana groza (acum 13 ani)

La activitatea pe care a avut-o sotul tau in ultima perioada se vad clar semnele de manifestare pe toate palierele a stresului!probabil cu afectare fiziologica!!!eu titi recomand un drum la medic pentru analize si dupa clarificarea starii de sanatate ,un program de gestionare al stresului!!!Singuri nu veti face fata si problema nu se va rezolva prin amanare!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra133 (acum 13 ani)

multumesc pentru sfaturi vom merge la doctor asa este cel mai bine sa stim concret ce se intampla

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 13 ani)

dupa sfatul d lui dr.Georgescu nu stim ce am putea sa mai spunem ,intr adevar niste analize minutioase ar fi bine sa fie facute in zona ficatului sau a vezicii biliare, posibil acele intepaturi sa fie datorate si unor posibili calcuri biliari sau analizele de transaminaze si chiar a virusilor hepatici de tip B sau C nu ar strica sa fie facute pentru a vedea starea de sanatate a ficatului, stiam de contractiile musculare ca apar in lipsa de calciu , . Daca toate acestea dau un rezultat fara nici o problema atunci incercati mai multa odihna mai putin stress si un regim alimentar, siu ca ajuta
va doresc multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra133 (acum 13 ani)

multumesc mult pentru sfaturi vom incerca tot ce se poate ca sa se simta mai bine asta imi doresc din tot sufletul ,sa fie mai linistit si nu asa de stresat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11610129603 (acum 2 ani)

Ati rez ceva cu oboseala.la.sot?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razvan (acum 13 ani)

Ce greutate are?
Sforaie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra133 (acum 13 ani)

are 1.92 si 90 de kg .Da mai sforie cate o data cand este foarte obosit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mircea (acum 13 ani)

Semne clare de depresie ! Analizele vor iesi bine , ai sa vezi ! In acesta boala totul este ....senzatie ! Ajuta=l sa iasa din starea aceasta iubindu-l mai mult !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra133 (acum 13 ani)

il iubesc foarte mult si il inteleg si il ajut cat pot de mult pt a trece se starea aceasta aiurea . o sa mergem la doctor sa vedem dpdv medical ce se poate face si dupa aia cred ca o sa cautam altceva de munca .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary Jane (acum 13 ani)

Eu zic sa nu te iei asa de mult dupa ce spun altii si sa accepti sfatul unui doctor: stresul are si importanta lui, mai ales ca exista o chestie numita somatizare, aceasta insemnand ca stresul este resimtit prin afectiuni (de exemplu, eu cand sunt stresata am niste dureri groaznice de stomac si am facute toate analizele din care nu reiese nimic in neregula). De la stresul resimtit de sotul tau pana la depresia sugerata de unul dintre comentatori este cale lunga, la fel si povestea lunga scrisa mai sus prin care de fapt se face reclama unui produs si de care recomand oricui sa se fereasca.
Sanatate multa va doresc la amandoi si curaj sa treceti peste asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anabel (acum 13 ani)

buna alexandra.
sotul tau sufera de oboseala psihica !
daca ati fost la medicul de familie si analizele au iesit bune...trebuie conultat un psiholog!
daca exista vre un motiv pt care sotul tau nu ar face pasul asta eu profesez in marea britanie in acest domeniu,iti pot lasa o adresa de mail daca va razganditi!
va doresc numai bine!
anabel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cornelia (acum 12 ani)

eu iti recomand ozonoterapia....face minuni...cel putin eu asa am reusit...Intrasem in panica,...nu mai stiam ce sa fac...am incercat vitaminoterapia si ozonoterapia... au functionat perfect in cazul meu! clinica se numeste PureMed. Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anda Constantin (acum 12 ani)

pacat ca nu vrei sa incerci hologramele energetice pentru somn linistit! toate persoanele care le-au incercat au fost super incantate de ele si si-au rezolvat problemele in urma tratamentului cu holograme energetice! nimic nu intra in corp, pot sa-ti pun la dispozitie GRATUIT o holograma de somn sa o incerci timp de 24 ore de somn (trei nopti de cate 8 ore de somn linistit). dupa aproximativ o sapamana de utilizare vei observa si faptul ca nu mai sforaie!!! eu si cu sotul meu am facut o cura de o luna cu aceste holograme energetice si pot sa-ti spun toate diferentele pe care le-am simtit! afara de faptul ca nu dau dependenta ca si calmantele sau medicamentele organoleptice pe care ti-le poate recomanda un medic alopat. este recomandat sa faceti o cura de 1-3 luni maxim timp in care va garantez ca scapati de astfel de probleme, va dezintoxicati si organismul (pentru ca aceste holograme fac si o dezintoxicare pe timpul noptii) si scapati si de cauza problemei, nu doar de efectul ei!!!! insomniile sunt expresia unui dezechilibru energetic in corp pe care numai hologramele energetice il pot remedia!!! nu ai nimic de pierdut sau de riscat! suna-ma doar si cere-mi gratuit o holograma, am atata incredere in ele incat nu incerc sa te conving sa cumperi ceva despre care nu stii nimic. iti fac cadou o holograma sa o incerci timp de trei nopti dupa care mai vorbim.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viorel50 (acum 12 ani)

Tasteaza pe Google `` Rusova Veche apa miraculoasa sau, izvor miraculos`` . Daca ai posibilitatea te duci si iti iei periodic cateva bidoane. Apa nu costa nimic. Consumi in fiecare dimineata pe stomacul gol un pahar mare de apa apoi peste zi cand tie sete./.
Te rog sa revii sa ne spui cum te simti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: