Se poate cu pastile?

Stresul si sindromul de oboseala cronica
Intrebare postata de laura374 cu 13 ani in urma

Buna,sunt f f obosita imi vine greu chiar si sa vb ,am senzatia ca ma privesc din afara ca nu mai sunt eu ;incerc sa mi ¨¨dau ordine¨¨cum ar fii:ridica te din pat ,hai mergi ,incearca sa faci asta....ma simt de parca acum as invata sa merg.nu am pus pret pe pastile ,luam doar in caz de forta majora ,dar acum chiar as vrea sa stiu daca se poate rezolva ¨¨starea asta ´´de neputinta ,medicamentos.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marilu123 (acum 13 ani)

cel putin i-a pastile cu calciu si magneziu se poate sa fie o lipsa de minerale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Da, se poate. Consulta pt inceput un psihiatru. E bine sa tratezi pentru ca aceasta stare sa nu se agraveze si atunci va fi si mai greu de abordat. Apoi poate nu ar fi rau sa discuti cu un psiholog si sa te odihnesti si sa te ingrijesti mai mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Ar fi bine sa faci o hemoleucograma completa si o sideremie ,sa vezi daca nu este o anemie destul de pronuntata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan Mihalache 0724 638604 (acum 13 ani)

Va recomand sa beti apa Kangen, produsa de un echipament japonez revolutionar. Printre multele beneficii pe care le are asupra sanatatii, va revigoreaza, va reda energia. Datorita prezentei oxigenului activ, creierul se oxigeneaza in 10 sec (cu oxigen de foarte buna calitate).
Va rog sa cititi mai multe pe site: www.apaviekangen.ro
Pentru informatii suplimentare, va stau la dispozitie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Holzer, email [email protected] (acum 13 ani)

Ca la fiecare sfirsit de iarna organismul uman si nu numai, este slabit si chiar vulnerabil si cu o imunitate scazuta asta si datorita consumului scazut de fructe si legume,sau a nivelului scazut de minerale din organism fata de cea mai mare perioada a anului in care alimentatia este mult mai diversificata.Va recomand sa consumati ceva mai mult fructe si legume,cite un ceai dimineata indulcit cu miere,dupa masa de prinz,s-au dupa cina sa luati un catel de usturoi care ajuta la detoxifiere a organismului,curata singele,si creste imunitatea org. Nu va faceti planuri seara la culcare ptr. a doua zi,ginditi si cautati rezolovarea problemelor ce nu sufera amanare in dimineata urmatoare,dupa ce va treziti,(cu mintea odihnita),astfel eliminati stresul care se stie creaza un dezechilibru,slabeste sist. imunitar si de aici apar tot felul de boli.Un organism fara stres,are puterea sa lupte singur cu boala s-au o previne,aerisiti dim. incaperea,inspirati aer curat,si faceti chiar si 5 min. miscare,giditi pozitiv si sa aveti credinta...sint citeva remedii care pe mine m-a ajutat si ma simt mult m-ai stapan pe mine si m-a readus cu picoarele pe pamant.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: