Staphylococcus aureus

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de NADIA GEORGETA cu 15 ani in urma

AM FACUT TRATAMENT CU AUGUMENTIN CEFALEXIN GENTAMICINA DUPA 4 SAPTAMINI A REPETAT ANALIZELE SI REZULTATUL E ACELASI DACA A AVUT CINEVA PROBLEME DE FELUL ACESTA SI CUM PUTETI SA MA SFATUITI?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

B.3 (acum 15 ani)

buna eva...depinde unde este prezent stafilococul...daca este prezent in exudatul faringian sau sputa iti recomand sa faci inca un exudat sau o sputocultura cu antibiograma si iti va arata la ce este sensibil stafilococul.nu are rost sa iei medicamente la intamplare.multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

NADIA GEORGETA (acum 15 ani)

stafilococul este in nas,am facut antibiograma si sensibil a fost la medicamentele care le-am spus.acest exudat l-am repetat de 3 ori ultimul a fost din 2-3-2009

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela nicoleta122065 (acum 15 ani)

buna,poti scapa de stafilococul auriu cu TRANSFER FACTOR PLUS de la 4life research....un produs ce stimuleaza activitatea sistemului imunitar cu pana la 437%...costa ceva,dar rezultatele sunt garantate...daca vrei detalii cere pe [email protected] de acolo iti vor spune tot ce te intereseaza...www.4life-romania.ro sau www.4life.com

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 13 ani)

Buna, am si eu o colega de facultate care a luat transfer factor pt acest stafilococ... a fost foarte multumita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

NADIA GEORGETA (acum 15 ani)

buna anqa am vazut produl dar imi poti da un nr de tel sau macar de unde il pot cumpara multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

B.3 (acum 15 ani)

imi puteti spune daca transfer factor plus poate fi folosit si la copii?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela nicoleta122065 (acum 15 ani)

desigur,pot fi consumate si de catre copiii de peste 3 ani...iar pt cei mai mici de 3 ani,se poate folosi TRANSFER FACTOR TRIFACTOR

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

david (acum 13 ani)

Transfer factor plus se poate utiliza si la copii de 2-3 ani fara nicio problema....cu fiica noastra am avut asemenea problema, iar dupa 3 luni de cura, am scapat definitiv de ea ! noi am luat acest transfer factor la recomandarea unui medic spaniol, l-am procurat din spania sau italia, dar am vazut ca se poate comanda acum si in Romania.

www.4life-romania.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

si eu am scapat de stafilococul auriu foarte greu, dupa 2 ture de antibiotice fara niciun rezultat, am apelat la Transfer Factor Plus , am luat aproape 3 luni si am scapat de stafilococ ! si dupa asta mi-am facut de 2 ori analizele, nu a mai iesit la niciuna din ele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nico (acum 12 ani)

acest stafilococ este o mare problema cu el.Nu raspunde la niciun fel de antibiotic, eu m-am chinuit aproape 1 an sa scap de el si n-am reusit ! pe langa asta, din cauza antibioticelor, mi-am distrus stomacul si fac frecvent candidodza. Singurul ce a fost capabil sa elimine acest stafilococ, a fost TRANSFER FACTOR PLUS , mie mi la recomandat 1 medic din Cluj.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mali_nutza (acum 10 ani)

problema aceasta o am si eu de 8 luni am facut antibiotic injectabil, si de cateva ori, de 2 ori am luat antibiotic capsule si nu am scapat, se ameliora dar dupa ce efectul tratamentului trece, acesta apare din nou, cred ca voi incerca si eu cu transfer factor plus

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 10 ani)

Eu am tratat stafilococul auriu cu Cordyceps. Am luat 3 pastile pe zi timp de 6 luni. Desi simptomele au disparut relativ repede am continuat pana la 6 luni pentru eradicarea tuturor radacinilor de stafilococ. De 1 an nu mai am nici un simptom. Desi eram sceptic la inceput am cumparat Cordyceps de la www.iHerb.com (Fungiology, dar sunt si alte marci). Am iesit mai ieftin cumparand direct de la ei de pe site, din America decat daca le-as fi cumparat din tara. Am folosit codul CNF724 si mi-a scazut si 10 $ din suma totala. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana prodan (acum 9 ani)

Florin vreau sa te intreb daca este vb.de cordyceps fungiology sinensis, flacon cu 90 capsule
am un baietel de 7 ani si la analize i-a iesit stafilococul auriu atat la exudatul faringian cat si nazal. nu i-am dat nici-un tratament iar antibiograma arata ca este sensibil la cefoxitin, claritromicina, clindamicina, eritromicina, gentamicina si rezistent la penicilina si amoxicilina.
daca se poate astept si eu un raspuns.
va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gogu (acum 8 ani)

Poi eu am stafilococ auteus ami ese furuncuri
Sub brat inginal oe scalp pe fata de 8 ani ma chinui si nu scap am ancercat tot ce se pute cu diferite tratament am facut si autovaccin la canta cuzin
Da tao degeaba tot abar dispar iar apar si tot asa
Va rog datigmi si mie un fras cv o informati un doctor an domeni va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lori (acum 8 ani)

Biomicin forte este foarte bun ,il gasiti in farmaci este de la Fares eu cu el m-am tratat,am facut 7 zile cu biomocin capsule si alte 7zile cu biomicin. solutie de uleiuri esentiale. se ia de 3 ori pe zi cu o lingura de miere sau seara se poate face si inhalatii.Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

traian3 (acum 2 ani)

seamana cu reclama t.v. la produse proaste

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: