Sfat pentru tratament corect

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de bdumitru cu 12 ani in urma

Salutare!

Ma numesc Dumitru si am facut recent niste investigatii si am descoperit ca am stafilococul auriu, klebsiella pneumoniae si candide. Care ar fi tratamentul corect, pentru ca am fos la 2 medici ORL: unul spune sa iau Rybomunil timp de jumate de an, altul imi zice sa tratez o carie din masea, precum de aici se trage nevoia.

Va multumesc anticipat,
Dumitru

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

adi (acum 12 ani)

ciudat!!! si mie mi-a iesit exact aceleasi bacterii, tot in ordinea asta,lasa-mi un id de mess sau un mail sa stam putin de vorba intrucat si mie mi s-au spus chestii similare,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Stefania40127179 (acum 11 ani)

buna si eu am de un an jumate klebsiella ,si mai nou enterobacter si e-coli am facut fel si fel de antibiotice si pastile si injectabil si tot nu scp de el acum am inteles ca ar fi un vacin la institutul victor babesi si sa il fac dar nu stie sigur dac se mai face zice dr.meu. daca scapi de el sa ne spui si noua ce ai facut .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodica (acum 11 ani)

te rog spunemi daca ai scapat de klesiella si cum c a recent in urma analizelor de urina am fost diagnosticata c u aceasta ciuperca?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Razvan (acum 8 ani)

Iti recomand acest articol:

http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/

In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1509799456 (acum un an)

Tineti regim alimentar si totul se echilibreaza. Daca aveti diaree, orez in loc de paine , legume fierte ( dovlecei, telina,morcov,brocoli,pastarnac, carne fiarta, apa fiarta si racita.
Acelea sunt enterobacterii si fermenteaza alimentele rezulta balonare gaze diaree.
Organismul se echilibreaza singur daca ii dai ce poate digera.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: