Buna ziua

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de raluca sabina cu 12 ani in urma

Buna ziua am si eu un baietel de 2 ani si 4 luni si de vreo 2 luni ne luptam cu stomatita care pare ca nu vrea sa se vindece am fc tot felul de injectii badijonari geluri etc toate in zadar..pina cand i-am fc un exudat faringian si rezultatul a fost stafilococ auriu cu antibiograma cu tot...tot de la bacteria asta fc f des infectie urinara si otita as vrea sa stiu daca ii pot da granule homeopate stafiloccinum cate granule sa ii dau ptr virsta lui si alceva mai bun daca exista multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

homeopat (acum 12 ani)

ii poti da, cantitatea de granule nu are nici o importanta ci frecventa cu care se repeta.
Se dizolva o granula in ceva aoa si dupa zguduirea apei ii dai sa bea cate o gurita din apa asta de 3-4 ori pr zi. In ce dilutie este remediul (CH cat scrie pe el) ?
Numai cu remediul asta insa nu il poti vindeca.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca sabina (acum 12 ani)

deocamdata nu i-am cumparat nmc doar am citit pe forum despre acest produs si am vz ca e f bun ptr tratarea stafilococului de aceea am pus acesta intrebare multumesc ptr raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmin (acum 11 ani)

Buna,
cum a evoluat situatia in cazul tau ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantin oana (acum 9 ani)

Buna ziua.Va rog sa imi raspuna si mie cineva la urmatoarea intrebare.fata mea care are 8 luni si are o usoara tuse seaca,pediatra ia recomanda granule stodal,acum eu nu stiu cate sa ii dau pe zi si daca se pot administra si pisate?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantin oana (acum 9 ani)

Buna ziua.Va rog sa imi raspuna si mie cineva la urmatoarea intrebare.fata mea care are 8 luni si are o usoara tuse seaca,pediatra ia recomanda granule stodal,acum eu nu stiu cate sa ii dau pe zi si daca se pot administra si pisate?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: