Alergie la antiinflamator

Intrebare postata de loreley cu 9 ani in urma - 4 raspunsuri MExista raspuns de la medic
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Spondilita anchilozanta Sindrom de alergie orala

Am spondilita anchilozanta, de 9 ani folosesc tratament de fond sulfasalazina 500 mg, 4 pe zi. Pentru reducerea durerii am folosit diclofenac dar am constatat ca fac alergie la acest medicament cu toate ca ani de zile l-am folosit . "Alergia" se manifesta astfel: furnicaturi, mancarime de pielii, ochii rosii, batai intense ale inimii si in final, lesin.
Va rog sa-mi recomandati ce antiinflamator sau calmant sa folosesc pentru indepartarea durerilor articulare. Reumatologul mi-a p***arat sa incerc Aulin, sa folosesc doar o jup***ate de pastila dar va marturisesc ca dupa experienta anterioara cu diclofenac imi este foarte frica ca mai "experimentez".
Va multumesc foarte mult!!!

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (4)

Adrienne (cu 9 ani in urma)

Ai incercat " Balsam Ghiara Diavolului " ?

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
loreley (cu 9 ani in urma)

Multumesc pentru raspuns! Am incercat si acest balsam. Din pacate la acesta am facut urticarie.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Buna ziua,

cea mai simpla cale de a urma tratament cu un antiinflamator fara sa va fie teama este sa va prezentati la un alergolog .S-ar putea sa nu fie o alergie la substanta activa in sine ci la unul din aditivii ce se adauga in medicamente si astfel s-ar putea ca acelasi medicament dar de la alta firma sa poata fi tolerat.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Esti medic si vrei sa te promovezi?

Raspunde intrebarilor din grupul Spondilita anchilozanta.

Inscrie-te aici!
valicohai (cu 9 ani in urma)

Buna! Din putinele mele cunostinte medicale, stiu ca orice medicament, fie el cat de laudat si eficient, da si efecte secundare, iar folosirea indelungata poate da probleme mai grave decat cea pe care o tratam. De-asemenea eficienta medicamentelor administrate pe cale orala este cu mult mai scazuta decat a celor injectabile.
Personal va recomand un antiinflamator NATURAL care nu va da nicio reactie adversa(alergica) si va rog sa ma contactati pe valicohai yahoo sa vorbim mai multe.
In ce priveste Aulin-ul, o sa va distruga stomacul inainte de a va rezolva problema si este doar un calmant .Este eficienta si folosirea acelei creme cu extract de "gheara dracului", dar pana la un punct. Oricum, fara a dori sa-i fac reclama, este cea mai eficienta crema pe care am folosit-o si credeti-ma ca am folosit multe.
Multa sanatate!

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.