Cum sa scap de o rinita hemoragica (la nas)

Sinuzita
Intrebare postata de Nefertiti cu 11 ani in urma

Am fost diagnosticata cu RINITA HEMORAGICA, nu stiu pe ce cauza, poate alergica, am fost la un medic ORL si mi-a sudat vasele de sange la nas, dar culmea ca tot imi curge. in special dimineata cand ma spal pe fatza si stau cu capul aplecat.si nu imi curge mult.dar daca nu stau intinsa, risc sa fac picaturi pe jos, m-am saturat, nu stiu ce sa fac, daca nici doctorul nu mi-a putut rezolva asta, ce solutie mai am? deja m-am obisnuit cu chestia asta, dar ma scoate din minti.azi oleaca maine oleaca si pierd asa sange.in fiecare dimineata mi se intampla asta, si numai atunci, ziua si seara daca ma spal nu am nimic.e ceva ciudat. va rog ajutati-ma cu un sfat. si mai e ceva, cu crema aia cu miros de peste pe care mi-a dat-o s-o folosesc pt nas, dupa ce o folosesc dupa ceva timp iar imi curge, parca e ceva ce nu se termina la mine. multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Medic homeopat (acum 11 ani)

Buna, in homeopatie exista remedii vindecatoare pt. aceaste sangerari. Insa sa nu crezi ca organismul este prost si nu stie ce face, caci aceste sangerari sunt produse in cele mai multe cazuri in mod deliberat si sangerarile sunt utile ! Corpul este nevoit din cauza unor secretii patogene sa curete corpul in acest mod si el este cel care deschide venele la nas. Daca sangarerile sunt oprite fortat secretiile acelea provoaca boli interne. mult mai serioase. Deci ai rabdare si lasa-le in pace caci o sa treaca de la sine sau mergi la un medic homeopat caci homeopatele inlatura cauza secretiilor si nu opresc sangerarrile fortat asa cum face medicul. Corpul este intelept, insa medicina face cam tot pe dos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nefertiti (acum 11 ani)

va multumesc domnule doctor, pentru raspunsul dvs. chiar nu stiam asta. acum am aflat adevarul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic homeopat (acum 11 ani)

Scrie-mi un email la ***@yahoo si iti recomand un medic homeopat bun sau un remediu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vlincu (acum 11 ani)

***, really?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bianca (acum 9 ani)

Buna ziua. Tatal meu in urma unei operatii de deviatie de sept, are hemoragii nazale frecvente si abundente. Am incercat cauterizari, electro-cauterizari, insa aceste sangerari persista. Va rog sa ma ajutati cu o recomandare catre un doctor orl-ist homeopat.

Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: