Un tratament ptr candida la barbati exista? raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de michaeelsy cu 12 ani in urma

Buna ziua. M-am ales cu candida aceasta acum 3 saptamani.Am urmat sfatul dumneavoastra de a merge la un medic asa ca m-am dus la medicul de familie care mi-a zis ca nu mai are rost sa ma duc la un medic de specialitate si mi-a prescris sa iau Augumentin.Am luat 2 saptamani cate 2 pe zi si in acest timp ba dispareau 2-3 zile urmele acestei boli apoi reapareau.Mi-a mai recomandat sa nu fac sex 4-5 zile si o sa scap daca ii urmez sfatul.Acuma nu mai stiu ce sa fac... boala mi-a reaparut si nush ce sa fac.Stiti dumneavoastra cumva vreun tratament care da rezultate?Va multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

laura (acum 12 ani)

Cum ti-a dat antibiotic pt candida?Din cauza consumului de antibiotice,apare candida,si daca si iei cand ai ciuperca,o intretine si o agraveaza..eu zic sa mergi direct la dermato-venerolog si poate iti face si o analiza din secretia uretrala si iti da tratamentul corespunzator,tratament antifungic..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihosexolog clinician MPsihosexolog clinician este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Un control venorologic nu strica. Sanatate

WWW.SEX-MAN.RO

CENTRU DE DIAGNOSTIC SI TERAPIE SEXUALA (CDTS) ONLINE SI/SAU LA CABINET
Str. Eftimie Murgu nr. 2 Cluj-Napoca, tel. 0742885979, [email protected]
CENTRU (CDTS) detine cele mai bune evaluari computerizate si interviuri clinice pentru interventia si tratarea tulburarilor sexuale masculine.
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sex si probleme sexuale.

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Nu se da Augumentin pt candida, mergi la medicul dermato-venerolog sa-ti prescrie tratamentul corect, prescris in urma analizei urinei si a secretiei uretrale. Mult succes!

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

calin (acum 12 ani)

ce tare e site-ul asta :)) singurul sfat pe care il are "medicul" asta e : du-te la doctor!!!! :)))) multumim de ajutor;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gigi (acum 12 ani)

tre sa traiasca si ei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Nici-un medic adevarat nu-ti pune un diagnostic fara sa vada niste analize.
Daca medicul de familie i-a spus ca e candida si i-a dat Augumentin, aici e o neconcordanta grava. La fel de simplu e sa mearga la farmacie si sa intrebe ce sa ia pt candida - daca e sigur ca acela e diagnosticul -. Eu nu pot sa garantez ca acela e un diagnostic corect in lipsa unor analize de specialitate...

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana maria (acum 12 ani)

iti recomand gynozol de 400 mg tratament d 3 zile este cel mai eficient si rapid sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Colominschi Mihaela (acum 11 ani)

Sotul meu a scapat de Candida cu ajutorul unui tratament extraodinar. Produsul se numeste CandyClear 5 si este produs in S.U.A . Este ceva extraordinar, unic si se poate cumpara si din Romania. Eu facusem comanda in America (nu stiam ca exista colaboratori si in Romania). Este putin mai scump dar isi merita toti banii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolae (acum 10 ani)

de unde se poate cupara candy clear 5

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: