Sunt insarcinata? raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de fatadinturcia cu 10 ani in urma

Buna am 17 ani, şi locuiesc in turcia ( İMİ PARE RAU İNSA DE 5 ANİ SUNT AİCi Şİ ROMANA MEA ESTE PUTİN MAİ p***a AM SA SCRİU CUM AM SA POT SPER CA MA VE-Tİ İNTELEGE) .
Am o relatie cu un om de 38 de ani. Am inceput sa ne culcam impreuna circa 20 de zile inainte . Dimineata, seara , dupa amiaza, nu conteaza mereu vrea sa facem sex insa cand ii vine sperma se uşureaza afara (cica sa nu raman gravida) . Eu insa totuşi ii explic ca picaturile pe care le extermina in mine inainte sa spermeze este posibil sa ma lase insarcinata de aceea am luat decizia sa luam nişte medicamente anticonceptionale. A venit cu o cutie in care in care se aflau 2 medicamente minuscule. Unul il bei acum şi celalalt 12 ore mai tarziu .Aşa am şi facut insa dupa aceea ca de obicei partidele noastre de sex au continuat şi de 2-3 ori şi-a lasat sperma inauntru in mine. dupa o saptamana dupa ce am baut acele medicamente mia venit ciclul dar 10 zile inainte mi-am terminat perioada de ciclu care a durat o saptamana, iar acum dupa o saptamana cand am vazut ca iar sunt pe ciclu ne-am speriat. Neam uitat pe internet şi a zis ca de la medicament sangerez şi este posibil sa tina cateva zile .Aşa şi a fost mam uitat şi eu pe internet şi am vaut ca aşa este. Pana şi cand sun pe ciclu am intrat in relatie sexuala zilnic . A trecut 2 zile de cand nu mai sangerez . İn fine cum v-am spus in fiecare zi şi noapte facem sex neprotejat şi medicamentul pe care l-am baut se numeşte '''' NorLevo '''' şi o data pe luna este voie sa bei acest medicament, aşa scrie zice reteta medicamentului, şi este posibil sa beau şi luna viitoare daca are afect ( SPER SA AİBA). Credeti ca medicamentul are efect? Ma apara de nu a ramane insarcinata, sau este posibil sa fiu gravida???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Acest tip de anticonceptional este unul de urgenta, adica se ia intr-un interval de pana la 72 de ore dupa actul sexual. El poate determina tulburari menstruale ( acele sangerari anormale de care spuneti). Acest tip de anticonceptionale nu va ofera protectie pe toata luna. Este indicat sa apelati la alt tip de anticonceptionale daca nu va doriti o sarcina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sex si probleme sexuale.

Lavinia (acum 10 ani)

Cred k ar trebui sa o lasi mai usor cu acele pastile k nu st bune pt sanatatea ta ink esti o copila.....si nici nu cred k ar trebui sa exagerezi nici cu partidele de sex....este normal k el vrea tot timpu mai ales k esti asa tanara si frumoasa cred da nu tre sa faci tot timpu ce vrea el tre sa simti si u asta.si in legatura k el ejaculeaza afara tot poti ramane insarcinata pt k lui inaitnte sai vina are si el scurgeri asa o picatura doua de asta iti zik k poti ramane...mai bn mergi la un doctor sau la o farmacie sati dea nicte pastile sau st niste ceroturi care le pui odata pe sapt st 3 intro cutie si asa ai si ciclu regulat.Eu locuiesc in Italia aici st sper sa gasesti si la tn...sper k tiam fost de ajutor si ai grija....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lavinia (acum 10 ani)

am uitat nu te sfatuiesc sa mai faci sex cand esti pe ciclu nu e prea bn si nici igenic...da u faci cum crezi...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonimaN (acum 8 ani)

Esti nebuna!?!?
In fiecare noapte?!
Vrei sa devii o p***a?
Cand treci pe strada si te vede lumea sa spuna"uite si c***a aia"!?
Scuze pt.cuv.de mai sus.dar asa este!
Tu ai 17,iar el 38 poate fii tatal tau,adica e aproape deseama cu tatal tau!
Asa ca mai usor fata cu sex!!!!!!:((((

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: