Problema erectie ! raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de IvanceaIvi cu 10 ani in urma

Ma numesc g.ivancea ,am 22 de ani.Mentionez ca mi-am inceput viata sexuala de circa 2 ani,iar pana atunci,practicam masturbarea foarte des. Cand vroiam sa o penetrez,penisul nu era erect 100%,insa am reusit intrucat partenera nu era virgina.De 2 luni,am cunoscut pe cineva,care este virgina.De curand am fost incapabil sa am o erectie fiind in pat cu ea .Totul este ok ,cand ne atingem si ne sarutam,am erectie,insa atunci cand vreau sa o penetrez,mi se inmoaie de tot,si orice as face nu mai pot obtine iarasi erectia . Imi este teama de ziua urmatoare,cand va trebui din nou sa incercam si iarasi o voi dezamagi.Tot timpul numai la lucrul acesta ma gandesc.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns,simt ca ajung la depresie. Exista pastile pe care mi le-ati recomanda sa le iau ? Astept raspunsuri,sunt disperat !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

IQ (acum 10 ani)

problema ta nu se rezolva cu pastile, pentru ca e de la cap. Pur si simplu esi prea stresat ca trebuie sa performezi. De parca tanara virgina ar putea sa aprecieze un act sexual reusit. Daca nu reusesti sa iti rezolvi singur problema, apeleaza la un psiholog. Si explica-i prietenei ce trebuie sa faca la preludiu ca sa obtina ce are nevoie de la barbat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angibrasovangi (acum 10 ani)

Da...este de la cap, asa cum spune si IQ dar am o intrebare pentru tine, ca sa vad cat esti de dus cu capul. In ultima vreme, dupa ce ai cunoscut fata si ati inceput activitatea sexuala, te-ai mai masturbat? Daca da, cat de des? Parerea mea e ca nu poti fi stimulat decat prin masturbare, dat fiind trecutul tau in domeniu, iar cand trebuie sa faci fata actului sexual, clachezi deoarece nu e ceva cu care esti obisnuit. Daca teoria mea e buna, ti-as sugera o masturbare comuna cu fata, un 69, mult timp in pat, dezmierdari etc.
Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IvanceaIvi (acum 10 ani)

m-am masturbat zilnic. mentionez sa iti spun ca inainte de penetrare,nu am avut NICIODATA penisul erect 100 %,insa era posibila penetrarea datorita faptului ca nu am avut partenere virgine,iar in timpul actului sexual,penisul era erect 100 %.Insa acum,cand am cunoscut-o pe fata asta,nu mai merge asa . Cum am spus si mai sus,este erectie doar pana la penetrare,iar atunci o pierd.De 69 nici nu poate fi vorba,nici nu ar vrea sa auda . Nu este preludiul suficient ? Cum spunea si IQ,sunt oarecum stresat numai cand ma gandesc ca v-oi putea da gres iarasi,si atunci intervine oarecum un blocaj .Mentionez ca am rarit masturbarea.Cum sa trec peste ,ce sa fac ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

octavian (acum 10 ani)

Daca vei merge la psiholog nu este rau, dar este un drum lung si nu este cazul de asa ceva. Te inteleg ca doresti sa te bucuri impreuna cu fata virgina. In primul rand trebuie sa intelegi ca esti perfect sanatos, dar obisnuinta ta veche iti joaca feste. Vei trece de aceasta, dar cum te grabesti si s-ar putea ca dezobisnuinta sa dureze, iti sugerez sa iei un supliment cu efecte afrodiziace, tip POTENTMAX sau SUPERPOTENT de la MEDICER. Daca esti din zona Ploiesti-ului, va fi foarte simplu.
Nu astepta minuni de la nimeni. Trebuie sa te ajuti singur. Era mult mai bine daca aveai o relatie de lunga durata cu o femeie cu experienta.
Dar nu este rau nicicum. Unde este iubire este si intelegere si va fi bine.
Sa traiesti si mult noroc in viata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IvanceaIvi (acum 10 ani)

iti multumesc mult pentru sfat octavian.am ajuns sa scriu aici pe forum pentru ca sunt disperat. am sa incerc ce mi-ai spus ,si sper in rezultate .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mata mare (acum 10 ani)

p***a-o cu p**a mea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angibrasovangi (acum 10 ani)

Succes Ivan, noi suntem aici pe forum pentru a te ajuta. Si mie mi s-a intamplat, alaturi de prietenul meu acelasi lucru uneori dar l-am inteles si am mers mai departe. Atunci cand e stresat din diverse chestii, numai de el stiute, are aceeasi problema ca si tine. Dar in timp erectia lui devine 100%. As vrea sa stiu ce sa fac ca sa il ajut sa treaca mai repede peste momentul dificil! E bine ca ai rarit masturbarea, trebuie sa fii apt la momentul potrivit pentru fata. Stiu ca obiceiurile vechi mor greu dar in timp vei afla ca e mai important ca ea sa fie stimulul tau dominant!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan MPsihoterapeut Gabriel Pîrvan este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

In aceasta situatie este foarte important sa comunici deschis cu partenera ta. Te-ar ajuta, daca ea ar manifesta intelegere, sprijin si rabdare in depasirea impedimentului. O atitudine critica, cicalitoare ar putea crea un stres in plus pentru tine..

psiholog Gabriel.Pirvan
www.psihoutil.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sex si probleme sexuale.

catalin (acum 9 ani)

buna ziua am 26 de ani si de cind am inceput viata sexoala ma terminam foarte repede 2 sau 3 minute mai era citeo data si mai repede de un minut dar acuma nu mai este asa tare moare i timpul sexului si nu mai pot so scol ori ce as face ce as putea face?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: