Orgasm

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de cu 16 ani in urma

Imi spune si mie cineva, ce e acela orgasm, adica am citit despre el dar nu-l inteleg in momentul cand faci sex, adica ce te excita, ce simti, sunt coplet nedumerita...?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

florin17563082 (acum 16 ani)

buna intrebare sincer daca afli ceva trimite ca nici mie nu-mi raspunde nimeni la asa ceva cum e aia sincer

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicusor195082 (acum 16 ani)

Orgasmul este starea de placere suprema , apogeul atins in timpul actului sexual .Nu imi spune ca nu ai avut niciodata un orgasm , e trist sa auzi asta ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

Nu, n-am avut orgasm...stiu ca e trist dar..de aceea am postat intrebarea asta..o sa caut pe net mai multe detalii legat de acesta problema
Multumesc, Denisa.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicusor195082 (acum 16 ani)

Imi pare rau daca tzi s-a parut ca sint un pic agresiva , cel putzin asa am primit mesajul de la tine .Cand am zis ca e trist , a vrut sa subliniez faptul ca macar atat sa avem , un orgasm , daca nu si alte placeri.catzi ani ai? poate nu itzi cunosti corpul destul de bine sau oate ca esti timida si timorata.La chestiile astea se poate lucra , potzi sa faci progrese , si sincer , e pacat, ca nu ai intalnit persoana potrivita care sa te faca sa simtzi cea mai sublima senzatziecarre o poate trai corpul uman.
Astept noutazi despre tine
cu simpatie denisa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

nu, nu mi-ai fost deloc agresiva, aici greseala este chiar a mea, eu m-am exprimat total gresit, numai dupa ce am citit mesajul tau am realizat de fapt acest lucru...stii, din contra chiar iti multumesc, esti prima persoana care mi-ai raspuns si ultima dupa cate vad dar cand am spus ca o sa caut pe net, adevarul ca imi era rusine sa iti mai cer cateva detalii de la tine sau de la altii despre un astfel de subiect
da, sunt si putin timida si cam neincrezatoare in ceea ce priveste relatiile cu baietii pt ca eu numai esecuri am avut si poate nu ma implic total din cauza ca nu mai vreau sa fiu din nou dezamagita, nu vreau sa mai sufar...

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicusor195082 (acum 16 ani)

Salut
iarasi eu ...Daca ai intrebari nu te jena sa le pui , iar daca vrei sa vb in private asta e id meu [email protected]
cioa si sper ca pe curand

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

ceau, sunt si eu din nou, acum am citit mesajul de la tine, iti accept id-ul, numele meu e catalina
te pup, pa pa

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana6096104 (acum 16 ani)

Orgasmul este virful excitatiei ca sa zic asa, in momentul acela vaginul vibreaza, iar placerea barbatului este maxima! Ca sa poti intelege mai bine, e ca si atunci cind o picatura de apa cade jos si genereaza cercuri inelare! Contractii vaginale!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

Multumesc pt raspuns, membru 96104, incep sa inteleg deja...
O seara placuta in continuare

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirela23999621 (acum 15 ani)

buna, am citit nelamuriarea ta la atingere orgasmului sau la placerea de o o avea,important este partenereu,nu trebue sa alergi sa ai orgasm ,totul va veni in timp .Placerile maxime vor veni atunci cand cand te simti libera cu partenereul si nu exista inhibitii,toata lumea alearaga dupa orgasm . Nu trebue sa te simti stanjenita pentru a pune intrebari.Si ce este orgasmul, fiecare femee are diferite stari la orgasm nu toate simt aceeasi palcere.De ex:(vorbind simplist)tremuri,plangi,ametesti forte tare de nu poti sa te ridici...Atunci cand faci dragoste parerea mea ajungi la orgasm, mie una la sex nu mi sa intamplat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Razvan46103130 (acum 15 ani)

fiecare femeie simte orgasmul in felul ei, unora li se contracta vaginul involuntar, intr un mod repetitiv, (that wd be me), uiti sa mai respiri, ti se incordeaza toti muschii, o caldura intensa, o ametzeaza placuta dupa, si o umiditate f f crescuta a vaginului.sper k am putut fi de folos.nici eu nu am stiut ce e ala pana nu l am simtit prima data. fiekre il explica in felul lui. dar va veti da seama cu siguranta atunci cand il veti avea. e imposibil de ratat. good luck girls

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: