Neliniste

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de anreia cu 13 ani in urma

Am 17 ani si am avut 4 contacte sexule cu prietenul meu fara ca acesta sa ejaculeze....am ramas insarcinata? va rog un rasp rapid.....exista sanse sa raman insarcinata chiar dak el nu a ejaculat niciodata......?????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (61)

anreia (acum 13 ani)

as dori sa primes toate rasp p mail ...multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Hause (acum 13 ani)

Well my dear it''s seems that you have that certain curiosity to check what''s happening if...
Curiozitatile astea se platesc. Daca partenerul tau nu a ejaculat mai sunt sperante. S-ar putea sa fi ejaculat si sa fie steril caz in care e din nou OK. Rata infertilitatii masculine la nivelul Romaniei este una dintre cele mai mari din Europa!!!
Cel mai probabil insa e ca a ejaculat caci nu cred sa fie un mascul suficient de matur cat sa-si controleze reactiile deci acum nu-ti mai ramane decat sa incerci un test de sarcina.
Succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dr (acum 13 ani)

cu siguranta nu ai ramas insarcinata!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anreia (acum 13 ani)

sunt sigura ca nu a ejaculat ptr ca a ejaculat pe el la interval de cateva secunde dupa ce am avut contactul.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adelina (acum 13 ani)

Buna ! Nu poti fi 100% sigura ca nu ai ramas gravida, deoarece si in timpul actului sexual barbatul elimina spermatozoizi fara a ejacula total.
Cred ca stiai faptul ca singura posibilitate de a fi sigura ca nu ramai insrcinata este PREZERVATIVUL, iar anticonceptionalele....... este mai bine sa le ocolesti.
Respectarea CALENDARULUI este iar o posibilitate de a te feri : sexul iti este interzis, sau il faci numai protejat icepand cu a 9-a zi si pana in a 21-a zi(inclusiv), numaratoare incepand cu prima zi de ciclu menstrual. In celelalte zile nu vor fi probleme.
Multa sanatate si atentie pe viitor..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simo (acum 13 ani)

poti ramane insarcinata daca nu iei pilule sau daca nu ati folosit prezervativul pentru ca ejaculari minore se fac si in timpul actului sexual nu numai la final .Deci nu te juca cu focul pt. ca e pacat . Poti folosi anticonceptionale sau mai bine prezervativul . Mergi la un cabinet de planing si te va sfatui acolo un medic.Nu e rusine sa faci asta . E mai rau sa ramai insarcinata si sa faci avort.
Eu am fost candva in situatia ta . Bafta multa !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Sanse exista. Dece nu folositi macar prezervativ ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anreia (acum 13 ani)

s-a intamplat f repede si apoi am zic ca nu exista riscuri ...insa acum suntem ingrijorati ....imi poti spune si un procent in care exista acest risc.....multumesc moolt!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Cum sa nu existe riscuri? Si cat de repede se poate intampla de 4 ori?! Spune-mi in ce perioada a lunii erai (cate zile inainte/dupa ciclu).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ieronim thanase (acum 13 ani)

ia-ti un test de sarcina, nu costa prea mult. si daca tot ajungeti la farmacie luati si niste prezervative.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tata (acum 13 ani)

Stimata Domnisoara, daca nu v-ati protejat exista o mare probabilitate sa devii insarcinata.Uneori spermatoizi se elimina si fara ejaculare,deci...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razvan (acum 13 ani)

Folositi prezervativ!!!!! Daca a nu a ejaculat e ok .Nu ai cum sa ramai insarcinata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Una (acum 13 ani)

Pe cuvantul tau?!! Probabil asta practici si tu cu iubita ta. Pentru ca voua va este usor o bagati si fugiti. Ai auzi de "picatura placerii"?! Da un search pe google si mai invata cate ceva. In ea se afla destui spermatozoizi incat sa lasi o femeie gravida fara probleme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 13 ani)

Depinde mult de perioada ta de ovulaţie. Un test de sarcină poate spune dacă eşti sau nu însărcinată.
Metoda p***atului întrerupt este o metodă care are rol de protecţie sub 50%, nu este de jucat.
Folosiţi prezervativul.
Sănătate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudiu (acum 13 ani)

Da s-ar putea ca mintea ta sa faca pui. Cand incepi viatza sexuala te informezi ca de aceea exista medici, internet ,etc. Daca nu ai curaj sa aflii despre corpul tau, atunci stai in banca ta si tine chilotii pe tine, ca copiii ca tine isi distrug viata si sanatatea pentru ca le mananca acolo jos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Una (acum 13 ani)

Eu zic ca tu ar trebui sa mai citesti si cate o carte despre gramatica limbii romane nu numai pe cele legate de sex. "ca copiii"- ca capra, ca calu etc Iti suna bine la urechi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mamacita (acum 13 ani)

sunt mari sanse sa ramai insarcinata.
Nu va mai dati cu parerea de genul "Daca a nu a ejaculat e ok .Nu ai cum sa ramai insarcinata"
Cine e patit stie ca este foarte posibil.
Eu cred ca tu intrebi pt ca ti-a intarziat menstruatia, ca altfel ti-ai fi pus intrebarea dupa primul contact.
Daca nu ti-a intarziat asteapta si dupa 2 saptamani de la ultimul contact fa-ti un test de sarcina, chiar daca ti-e rusine sa-l cumperi de la farmacie. Succes !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

victoria (acum 13 ani)

d-ra!...inainte de a-ti fi inceput viata sexuala, trebuia sa te informezi despre asta si sa stii macar strictul necesar....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emma (acum 13 ani)

Draga mea,
Chiar daca nu ejaculeaza tot exista riscul de a scapa cativa spermatozoizi in lichidul seminal
La farmacie exista testul Barza care este eficient si nici nu costa mult.
Pe viitor fiti mai atenti, pentru ca un copil nu trebuie aruncat la wc sau intr-o tavita
Mult succes
Emma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emma (acum 13 ani)

Citesc comentariile de mai sus si mi se face scarba.
Este foarte usor sa aruncati cu pietre.Rog pe cei care se simt nevinovati sa o faca
Rusine!Nu dati dovada decat de imaturitate si grotesc
Anreia, fa testul si pe urma vb

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 4