Mai sunt sau nu virgina? raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de d1abl089 cu 13 ani in urma

Buna ziua,
Am si eu o intrebare, am 18 ani si acum vreo 3 luni m-am iubit pentru prima data cu prietenul meu. La acea data eram virgina. In ziua respectiva el a dat sa introduca pensiul in vagin, dar nu a patrus decat foarte putin, la suprafata. DUpa ce neam iubit am observat la scurt timp pe lenjeria intima un lichid ce parea a fi sange, dar care avea o culoare deschisa, un sange mai diluat. De atunci si pana acum nu s-a intamplat nici un contact sexual intre noi in care el sa introduca penisul in vagin. Cand ma atinge in zona aceea simt o usoara durere, un usor disconfort. In luna in care s-a produs acest lucru mi-a venit menstruatia cu o mica intarziere si a durat vreo 5 zile (normal) iar la vreo ssaptamana mi-a venit iar si a durat o zi. Acum luna asta mi-a venit o data menstruatia si a durat vreo 5 zile (normal) si acum la vreo 2 saptamani mi-a venit iar. As vrea sa stiu daca inca mai sunt virgina sau nu? Daca se putea rupe himenul daca nu a patruns in totalitate penisul. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (51)

ingeras mic (acum 13 ani)

Pai din moment ce a patruns penisul catusi de putin nu mai esti virgina... Durere si disconfort era normal sa il ai... ceea ce ai patit tu cu menstruatia se datoreaza dereglarii mestrual, o perioada de tim tot asa vor decurge lucrurile si toate astea pana devine regulat din nou..... nu sunt experta in asa ceva dar sfatul meu e sa vorbesti cu mama s-au cu un medic ginecolog :) daca mai ai si alte intrebari te ajut cu placere:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Atata timp cat ai avut un raport sexual cu prietenul tau, nu mai esti virgina. Oricum ce relevanta are?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 13 ani)

nu este o deflorare complecta,cand o sa ai raport sexual o sa sangerezi din nou ,poate un pic mai mult,ti- o spun din propia experienta ,MULTA BAFTA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Exista femei care au himenul elastic. Chiar la o penetrare completa, himenul lor nu se rupe.
Ceea ce ne spui tu seamana mai mult cu o deflorare incompleta. Oricum, daca te interesaeza doar aspectul fizic al problemi, daca himenul mai e sau nu intreg, asta ti-o poate spune doar medicul, in urma controlului ginecologic

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sex si probleme sexuale.

alina (acum 13 ani)

sunt de acord cu raspunsul dnei dr.dar nu cred ca asta ar trebui sa fie o problema.protejeazate si simte placerea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aldo (acum 13 ani)

Este simplu, fa sex ca lumea si ai scapat de probleme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cineva (acum 13 ani)

Sunt femei, care, asa cum a spus doamna doctor au himenul elastic. Parerea mea este ca a fost o deflorare incompleta, iar la urmatorul contact deflorarea se va realiza daca veti merge pana la capat, adica sa inrtoduca penisul in vagin in totalitate. Te va durea din nou, si asta se va intampla iar si iar, pana cand deflorarea va fi completa.
Te-ai referit la virginitatea fizica, dar sa stii ca virginitatea este si de natura morala si psihica, si ti-o poti pierde inainte de primul act sexual finalizat.
Ea se cheama PURITATE si dupa parerea mea conteaza mai mult decat virginitatea fizica.
Bafta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adriana (acum 13 ani)

In urma unui consult un medic ginecolog iti va putea da raspunsul pe care il cauti.. nu mai sta pe ganduri ..programeaza-te pentru un consult...bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 8 ani)

pai odata ce ai facut sex cu acel baiat si ai observat ca tia curs sange ansemna ca nu mai esti virgina de si eu am 14 ani si prietenul meu 20 noi nam facuto dar daca om voi face trebuie sa ma protejez

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Barbie (acum 13 ani)

e posibil sa te fi iritat un pic....nush exact ce sa`ti spun ....dar eu cred ca nu mai esti :*:*:*:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kisulea (acum 13 ani)

cred ca mai e nevoie de un contact sexual dar nu numai sa te gidele cu penisul precum ai face-o cind o speli .himenul e elastik in acest caz si problema e ca niki nu a introdus penisul cum trebuie are nevoie deci de mai multa experienta.la urmatorul sex sa iei poza de asupra atunki va fi kool

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 10 ani)

Vreau sa aflu ce simptome ai dupa ce te dezvirginezi asa ca ? (dureri de burta? dureri de cap ?)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

EO... (acum 10 ani)

Spuneti va rog daca ai relatii sexuale cu un baiat de 14 ani si el doar a introdus un pik penisul in vagin...Mai esti virgina?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rob (acum 8 ani)

esti insarcinata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 10 ani)

Daca am facut degetica ..... mi-a curs decat o data putin sange .. dar nu m-a durut . mai sunt virgina?fizic?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andra7 (acum 9 ani)

Buna.asta mi s.a intamplat si mie.nu am simtit absolut nimic.nu am bagat degetul mult..cand l.as scos am vazut pe el..nu sange
.era ceva gen o substanta frezulie..ma gandesc ca a fost o iritatie,sau probabil o perforare a himenului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andra7 (acum 9 ani)

Am inteles ca durerea difera de la persoana la persoana,dar din cat m.am documentat si cu cate fete am vorbit..o durere tot exista,mai mica sau mai mare,dar exista..si cu sangele,intradevar,pot fi cazuri in care nu curge deoarele nu are acea zona vascularizata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jitaru (acum 8 ani)

buna sunt nadia si vreau sa spun ca am 16 ani si acum 3 saptamani am facut dragoste cu iubitul meu pentru prima data si in timpul actului sexual nu mia curs sange si eram virgina e bine daca nu sa intamplat asa ceva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Manu (acum 8 ani)

Depinde de marimea penisului si de fisura. oricum te poti p***a linistita nu mai esti virgina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vaaaaea (acum 8 ani)

eram virgina..ia in urma cu citeva zile am af*t relatii sexuale cu un baet dupa toata treaba am plecat acasa si pe lengerie era singe si a doua zi ma durea burta vreau sa aflu mai sunt virgina sau nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3