Apeti sexual f scazut

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de alex72131993 cu 15 ani in urma

Buna..ma numesc dana am 27 de ani sunt casatorita de 7 ani si marea mea PROBLEMA este apetitul f f scazut pt sex,daca se intampla o data pe luna este mult,am luat si afrodisiace si tot degeaba de aici bineinteles pornesc certurile cu sotul care saracul este destul de rabdator.CE SA FAC???????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

alex72131993 (acum 15 ani)

buna..ma numesc dana am 27 de ani sunt casatorita de 7 ani si marea mea PROBLEMA este apetitul f f scazut pt sex,daca se intampla o data pe luna este mult,am luat si afrodisiace si tot degeaba de aici bineinteles pornesc certurile cu sotul care saracul este destul de rabdator.CE SA FAC???????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex72131993 (acum 15 ani)

nu ma atrag

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

atunci mergi la medic sau fati un cont pe sfatul medicului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela603 (acum 15 ani)

Buna,am avut si eu o problema de genul acesta dupa un an ce m-am mutat cu pr meu.Pur si simplu nu aveam chef sa o fac si am inceput sa imi fac griji si sa ma gandesc ca poate nu ma mai atrage sau ca poate am o problema ginecologica,insa de vina erau rutina,oboseala,etc.Incearca sa il surprinzi intr-un mod inedit asa cum poate nu ai facut-o pana acum.stii vb aia pofta vine mancand,treaba cu pofta sti cum e la femei totul e doar in capul nostru incearca sa te gandesti mereu k ai pofta iar cand esti pregatita pune pe tine niste desu-uri sexi si asteapta-ti sotul,ai grija sa aveti parte de un peludiu lung ca tu sa ai starea necesara de sex....Vorbeste si cu sotul tau si explica-i si tu ce simti,daca a fost atat de rabdator cred ca e si un bun ascultator si el va sti cum sa se comporte in pat...sper ca iti e de folos....Multa bafta:D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirona-Elena (acum 14 ani)

Sper sa citesti acest mesaj chiar daca raspunsul vine mai tarziu. Am o intrebare pentru tine, iti place sa faci dragoste? Ce inseamna pentru tine sa faci dragoste si cum intampini acest act? Atunci cand placerea sexuala exista si cand exista atractie sexuala fata de partener bineinteles cu iubire cu tot ne dorim sa repetam experienta caci ne uneste cu partenerul si ne da senzatii extraordinare. Apetitul sexual scazut poate insemna mai multe lucruri si nu stiu la tine despre ce este vorba, sa inteleg ca ai aceasta problema de ceva timp sau ai avut-o mereu cu sotul? te atrage sexual si iti place sa faci dragoste? Esti stresata si mai obosita in ultimul timp? poti avea si dereglari hormonale care afecteaza viata sexuala de cuplu deci te rog incearca sa afli care este cauza dupa care actioneaza in vederea eliminarii ei caci nimic nu uneste viata intima de cuplu ca a face dragoste si este pacat sa nu te poti bucura de ea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yellow (acum 14 ani)

dupa mine tu nu vezi sexul ca pe cel mai frumos lucru dintr-o casnicie, o eliberare, cel mai simplu mod de a te simti bine, de a te simti sexi , frumoasa, de a fi fericita si de a-i arata sotului ca il iubesti. gaseste in el ceea ce te atrage la el, ceea ce te excita (sau te-ar putea excita) vorbeste cu el si spune-i ce iti place cand faceti dragoste, unde sa te sarute sau cum,sa te mangaie sau ce stiu eu sa te ia mai cu forta insa in acelasi timp delicat...daca vrei preludiu de jumatate de ora spune-i. crede-ma ca o sa aiba rabdare si o ora numai sa te faca sa te simti bine pentru ca daca tu te simti bine el se simte si mai bine. si da-te tu la el, ia initiativa, cauta in el ceea ce te excita,ceea ce te atrage,ceea ce iti place cel mai mult de el (si nu ma refer la suflet, ala nu il poti saruta!) sa sari pe el, saruta-l tot, cand il saruti si il vezi ca geme de placere te exciti si ai un apetit de necrezut, dezbraca-l trage de el, in fine, fii tu barbatul, nu astepta sa fie el mereu ala care vrea...facand asta de cateva ajungi sa gasesti/regasesti atractia si placera in sex, dorinta de a foace sex, si ai sa fii tu aia care o sa vrea mai tarziu...nu vorbesc de cateva zile, poate dura si mai mult....insa dominand casntigi o incerede in tine, si o dorinta de a o reface, astfel treptat ajungi sa gasesti placerea in sex iar subconstientul tau va actiona pozitiv si vei deveni o persoana care vrea o viata sexuala regulata, nu o data pe luna.tine totul de tine nu de el, de dorinta ta de a gasi placerea, asta cred ca e problema, barbatul ofera mereu placere femeii, femeia obisnuitasa i se dea totul pe tava la un moment dat se plictiseste...dar atunci cand te chinui tu sa iti iai placerea, cand tragi tu de el si nu el de tine nu ai timp sa te plictisesti, pentru ca mereu se schimba pozitiile si rolurile, si asta se simte in corp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dannutza (acum 14 ani)

iti multumesc frumos chiar m ai pus pe ganduri osa meditezla ceea ce mi ai spussi gred ca ai dreptate!multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionsimona13 (acum 14 ani)

As putea sa-ti dau un mic sfat am auzit de pastile Branca ursului mergi la magazine naturiste si intraba sau pe net.Succes in familie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FLXN (acum 10 ani)

INCERCATI AMANDOI JOCURI EROTICE, PRELUDIUL ARE O PONDERE DE PESTE 50% IN STIMULAREA APETITULUI, PUNETI IMAGINATIA LA LUCRU DAR IA SI UN EXTRACT DE GUARANA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: