Ajutor!!!

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de alinutza1989 cu 13 ani in urma

Buna ziua! am o problema...in urma cu 3 luni m-am jucat cu prietenul meu...eu sunt virgina. eu zic ca nu a avut loc un act sexual ca nu a ejaculat in mine si nici nu m-a penetrat(adica a facut-o foarte putin)...mi-a fost frica si am luat pastila de a 2a zi...dupa o luna am facut un test de sarcina pt ca nu puteam dormi noaptea ma tot gandeam la asta, acesta a iesit negativ, m-am linistit pt un moment iar in urma cu vreo sapt am facut altul si acesta a iesit negativ, dar totusi nu sunt linistita ma simt obosita si am senzatia ca m-am ingrasat, menstruatia e normala dureaza 4 zile si vine la timp( am citit pe net ca unele femei pot avea chiar daca sunt insarcinate)...va rog sa imi ma sfatuiti ca nu prea am liniste, toata ziua ma gandesc la asta...va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

o femeie (acum 13 ani)

Cred ca pastila de a doua zi pe care ai luat-o te-a dereglat hormonal. Daca menstruatia iti vine la timp, testele ti-au iesit negative si, mai mult de-atat nu a fost un contact cu finalizare, nu ai cum sa fii insarcinata. Ai grija de acum incolo, pastila de a doua zi nu este cea mai buna solutie contraceptiva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

leyla (acum 13 ani)

Ma amuza un pic ce scrii pentru ca acum un an si un pic am fost exact in aceeasi situatie cu tine! Eram virgina, am zis ca "nu e inca momentul" insa eram foarte excitati amandoi si atunci ne-am "jucat" exact ca si voi. Adica penetrare superficiala, fara ejaculare. Nefacand sex deloc, nu aveam prezervative si nici nu ne-am gandit la asta. Mai tarziu in ziua aceea, mi-am socotit ca eram in a 9-a zi de la ciclu si ca as fi putut fi fertila, moment in care m-am panicat total. Vreo 2 zile m-am perpelit cu el incercand sa ma linisteasca desi nici el nu era asa linistit.. Pana la urma intr-o seara, dupa ce m-am apucat de plans, am decis impreuna sa iau pastila de a doua zi. A cumparat el (ca mie mi-era jena...) Escapelle (bine ca nu Postinor ca e o porcarie), am luat-o si am stat. Ma gandeam ca ar fi culmea sa raman gravida fiind virgina. Deja vedeam titlurile prin ziare "o tanara a trebuit sa fie dezvirginata pentru a putea naste"... Anyway... am stat. La vreo saptamana, am inceput sa am o scurgere maronie care a durat cam o saptamana si jumatate dupa care mi-a venit ciclul. Am facut si un test, preventiv, si a iesit negativ. Bineinteles intre timp aveam impresia ca am sanii mai mari, mai colorati, burtica, parca parca ma deranja stomacul (chipurile greturile...). Cand colo nici vorba. Nu s-a intamplat nimic.
Ciclul meu a venit in continuare insa eu nu l-am avut niciodata regulat, asa ca la partea asta nu pot sa te ajut. Tot ce pot sa iti spun e ca in proportie de 99,99% nu esti gravida.
Ca sa iti spun si continuarea, ne-am jurat amandoi ca nu ne mai atingem unul de altul fara protectie. Nu la mult timp dupa acest eveniment am decis sa facem dragoste (prima oara pt amandoi), cu prezervativ desigur, si de atunci o tot facem :) Insa nici macar o data nu a lipsit prezervativul.
Asadar stai linistita, insa nu te mai juca cu focul pana nu ai un prezervativ prin preajma. Si cand va fi momentul, fa-o cum trebuie. E mult mai placut :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

leyla (acum 13 ani)

P.S: Tot 21 de ani aveam si eu :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marin (acum 13 ani)

este posibil sa dezverginezi o fata fara sa i curga nici o picatura de sange .va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Marin, normal. Sper ca stii ca nu toate femeile au himen.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marin (acum 13 ani)

mersi iuli deci inseamna ca este doar a mea nu si a altora multumesc.dar cauzeaza la ceva io ex la o sarcina sau mai stiu eu ce

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Marin draga, nu ai de unde sti daca a avut pana acum un partener sau nu, asa cum nici ea nu are de unde sti cate femei ai avut tu. Va trebui sa mergi pe incredere, asa cum face si ea cu tine. Nu vad insa ce importanta are. Si daca ar fi avut alti parteneri inaintea ta, doar suntem in secolul 20. Nu inseamna ca "e a altora", asa cum nici tu nu esti al altora doar pt ca poate nu ai fost virgin cand ai intalnit-o. Cert e ca este posibil sa nu sangereze chiar fiind virgina, pentru ca nu toate femeile au himen iar unele au un himen subtire care se rupe usor. Sigur ca nu cauzeaza la sarcina.
Eu te-as sfatui, ca vad ca ai internet, sa citesti mai multe despre acest subiect. Vad ca nu stii prea multe nici despre sex, nici despre corpul feminin. Inainte sa il practici, ar trebui sa citesti tot ce se poate despre subiect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

R (acum 13 ani)

Eu cred ca nu esti insarcinata, ai luat si pastila de a doua zi, ai facut si doua teste, ambele iesind negative, eu te sfatuiesc sa te linistesti. Ai grija de tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

e posibil sa mi se deregleze perioada menstruala??luna trecuta mi''a venit pe 7 iar luna aceasta pe 1(mentionez k am avut acte sexuale in timpul lunii) vreau si eu un raspuns concret va rog multumes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: