Sex anal

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de cu 14 ani in urma

Buna ziua

stiu ca este un subiesct mai delicat dar mai bine sa te informezi decat sa suferi dupa.as avea si eu o intrebare eu si prietena mea ne dorim sa facem sex anal.din cate am inteles ar fi bine ca inainte cu cateva ore sa isi faca clisma.intrebarea mea este:mai este necesara folosirea prezervativului daca sa facut clisma?? si daca se poate sa imi spuneti cum se face sex anal cel mai coresc

multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (49)

ANISOARA (acum 14 ani)

Eu nu cred ca prietena ta isi doreste asa ceva. Ea nu are suficienta P.... pentru tine? Cu clisma, fara clisma te alegi cu cine stie ce vegetatii pe care i le transporti si ei dintr-un loc in altul.
In locul ei te-as parasi inainte de a-mi rupe tu c**** ca sa am apoi probleme la defecatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sexoterapeut Cristian (acum 14 ani)

Cand vorbim de sexul anal, vorbim de o alternativa sau o extensie a actului sexual. Asadar, clisma, prezervativul, igena, atitudinea congruenta si empatica trebuie folosite pentru un act sexual reusit si fara probleme. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giny (acum 14 ani)

Este nevoie de protectie si se recomanda si un lubrifiant, dar cred ca prietena ta nu va fi foarte incantata de aceasta experienta. Stie macar in ce consta clisma? sigur nu va mai avea chef de sex

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gia (acum 14 ani)

In general sexul anal nu este optiunea femeii. Doare (corpul respinge) ,simti nevoia sa mergi la toaleta, se poate alege cu fisuri, daca este practicat pe termen lung cu cancer, poti slabi sfincterului care odata largit la revedere, iar anusul iese putin spre exterior dupa astfel de practici! nu asta e sentimenul ce vrea sa-l incerce in intimitate o femeie. Si nu vad cui i se pare sexy asa ceva- dar gusturile nu se discuta.

Orice fel de sex ai practica protectia este sfanta! Daca e vreunul din voi infectat cu HIV-SIDA il dati mai departe, inclusiv prin sex anal!Mare grija!

E logica ca inainte cu 1 ora macar sa faca o clisma ca altfel... banuiesc ca stii ce se intampla. Dar nu stiu cine si-ar dori sex (orice fel de sex) dupa o clisma... :))

Pozitii: imbratisati pe o parte , ea cu spatele la tine/ ea intinsa pe burta, tu deasupra - incet , foarte incet , lasa ce vezi in filme xxx.

Lubrifiere cat cuprinde - preferabil pe baza de apa ca sa nu rupa prezervativul. Cristian spunea : " (...)pentru un act sexual reusit si fara probleme" - fara probleme pt barbat, ea nu stie ce o astepta - norocul tau.

(ce senzatie te incerca cand iti aplici un supozitor?! asta simte ea)
Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 14 ani)

inteleg ca esti curios in privinta sexului anal insa crede-ma ca nu se merita.in mod sigur doare cu sau fara clisma tot neplacut ramene,
imagineaza-ti cum ar fi sa iti bage tie cineva o banana in fund,,,cam asa sentiment o sa aiba si prietena ta
oricum succes si daca tot o faceti sa ai rabdare si multa atentie!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fan (acum 14 ani)

dute la un psihiatru baiete apoi citeste si tu BIBLIA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dani (acum 14 ani)

''du te la un psihiatru baiete api citeste si tu BIBLIA''comm asta este de la d-zeu?ce ai tu cu ce simte omu sa faca?si ce legatura are asta cu biblia?pfff cata p***ae..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dani (acum 14 ani)

el a intrebat ce si cum trebuie facut,din moment c intreaba poate k prietena lui a acceptat si vrea ,fiecare face ce vrea intr o relatie..el doar a cerut un sfat,nu a cerut sa fie criticat...cat comunism a ramas..si multaaaa p***ae...daca sunteti in stare sa i da ti un sfat ok,daca nu lasati omu in pace...cata imbecilitate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gigi bugan (acum 14 ani)

merge mai greu la inceput,dar dupa aceea nu mai scapi fara sa prestezi asa ceva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gia (acum 14 ani)

nu l-a criticat nimeni, iar faza cu "prietena vrea si ea" mira'm'as , oricum ce-l doare pe el ca nu lui i se largeste. si are multe de a face cu religia , absolut toate relatiile dintre oameni au d'aface cu religia - dar asta e alt capitol pe care cu siguranta nu vrea sa-l auda.
as vrea sa ne raspunda si initiatorul topicului sa ne spuna daca a fost cum a fost, daca n-a fost de ce n-a fost . numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANISOARA (acum 14 ani)

Sodomia este condamnata de Dumnezeu. Este un pacat foarte mare. Amintiti-va de Sodoma si Gomora si de pedeapsa data de Dumnezeu locuitorilor acelor cetati.
Nu e nici o p***ae sa amintesti unui om de un pacat.
p***ae este sa indemni un om la pacat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihai (acum 14 ani)

Sunteti comunisti si extremisti religiosi?
In sex nu exista bine si rau, atat timp cate exista reciprocitate fiecare cuplu se bucura de ce vrea, indeiferent ca e normal sau gay si nu aveti dreptul sa judecati voi. Pacat de voi ca va refuzati tot felul de placeri din prejudecata sau teama.
Eu am incercat aproape totul si o sa mai incerc, ca doar nu o sa facem misionarul pana la 60 de ani, nu? Incercati vibratorul in cuplu, o usoara fortare in joaca a partenerei(gen tras de par cand faceti dragoste), vorbitul porno doar in pat, etc...
Iar sexul anal se practica de cand lumea si nu a murit nimeni pana acum(in afara de unul care a lasat un armasar in el :))
Multa afectiune, comunicare, rabdare, lubrefiere, protectie si va fi totul reciproc placut. In nici un caz nu te grabi pt ca poate fi prima si ultima data cand acea femeie va mai accepta sa o atingi acolo.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

king86 (acum 14 ani)

merci de sfat .sunt de aceeasi parere cu tine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gia (acum 14 ani)

Hai sa-ti zic: in biblie scrie clar ca Dumenezeu respecta intimitatea sotilor (nu a concubinilor) , dar incalci regulile cand te dai la "fund" , cu sexul oral si cu mastrubarea - asta din perspectiva religioasa.Nu e musai misioanr pana la 60 de ani, dar perversitatile iar nu ie bune pt corp , minte si suflet (si gandeste-te o sec cum ar fi ca mama/sora/bunica ta sa fi practicat ceea ce enumeri tu, sa fi fost putin "fortate"). Notiunea de bine/rau exista inclusiv in relatii conjugale, ca nu vrei sa le iei in calcul asta e alta problema. Aici nu judecam, ci lasam fiecare parerile noastre in legatura cu subiectul propus. fiecare face cum crede.
tot nu ne-ai lamurit the King : ai reusit/n-ai reusit ? pareri / impresii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

king86 (acum 14 ani)

se pare ca ai devenit si tu curioasa de vrei pareri si impresii de la mine nu???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihai (acum 14 ani)

Treaba lui. Ce, te roade curiozitatea? Asta e ipocrizie.
Si ce daca mama si tata ar fi facut, bravo lor, poate asta i-a tinut uniti atata timp! Nu ai de unde sa stii tu ce face fiecare cuplu, ca sexul oral si anal, si toate variatiile si jocurile sexuale nu sunt inventate dupa revolutie, exista de cand omul...

Stai tu cu Biblia, ca iti distram noi, cei cu mintea deschisa femeile!
Spune-i unei femei mai apropiate si care stii ca te doreste ca ti-ar placea sa o tragi usor de par cand faceti dragoste, sau chiar trage-o, si o sa vezi ca o sa ii placa. Toti avem fantezii.

Daca ai fi musulman, si tot extremist ca acum, mi-ai spune mie si prietenei mele cu care comunic si rezonam fantastic, ca nu am voie nici sa ii vad fata pana la casatorie, ca nu avem voie sa discutam in casa decat in prezenta altui membru al familiei, ca ea nu are dreptul sa voteze, sa isi dea cu parerea, etc.

Iubeste-ti fata sincer si nu ii mai comunica toate prejudecatile mintii tale indoctinate de parinti, biserica si societate, ca nu o sa indrazneasca niciodata sa fie mai deschisa fata de tine pt ca o sa se simta murdara(si asta e un termen care ar trebui sa existe doar pt cei ce isi tradeaza partenerii, nu pt cei ce isi manifesta sexualitatea asa cum le place). Si cand ea se ascunde de tine, tu pierzi, si placerea si onestitatea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vasile75125331 (acum 14 ani)

Pentru Mihai: Sunt de-a dreptul uimit sa vad cata convingere ai ca Anormalitatea este de fapt Normalitate, sper ca vei reusi sa realizezi ca ce este anormal este total daunator si v-a ramane ANORMAL si ireversibil...
Fi intelept, nu prost!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gia (acum 14 ani)

sunt femeie. nu ai argumente f bune pt ca tinand cont ca majoritatea romanilor sunt crestini-ortod. nu era sa vina lumea (cei care au postat cu sub religios) cu principii musulmane sau de alta confesiune.

ps: una e trasul de par , alta e trasul usor de par

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihai (acum 14 ani)

REVENIND STRICT LA INTREBARE(sfatul meu personal, din experienta, dar nu luati neaparat ca atare nefiind medic:

Protectia este recomandata dar nu obligatorie, neputand dezinfecta perfect cu nimic si nici nu e recomandat sa cureti cu altceva decat cu apa calduta inauntru pt ca distrugi flora normala.
Exista unele riscuri fara protectie si noi am patit-o o odata cu o infectie urinara, care normal ca se vindeca, ca orice altceva, doar suntem in 2010, cu o cutiuta de pastile recomandate de medic, normal.
Si in nici un caz de la anal la normal, fara igiena.

Pt documentatie mai de incredere descarca "Bend Over Boyfriend", de pe torrente sau alte surse, un film serios, educativ despre cum se face sa fie bine, nedureros si placut, film ce e presarat si de sfaturile unui medic si a fost vizionat si de Regina Angliei(e mai gay cumva dar informatia e valabila pt ambele sexe).
Odata ce te informezi mai treci de Baba Cloanta sexului anal pe care o raspandesc unii peste tot in discutii fara sa fi incercat vreodata, se demitizeaza si devine ceva mai normal neramanand decat sa vedeti daca va place sau nu ca cumul de stimuli.

Si nu grabi nimic, poate sa dureze si cateva zile pana sa se relaxeze de la degetele tale la inceput, sau un vibrator de diametrul degetului, si sa capete incredere, etc, pana se dilata ca sa intri cu ce vrei... deci rabdare, ca sunt si femei care chiar au vrut sa incerce si s-a nimerit un prost sa se grabeasca, sa nu comunice, sa nu inspire incredere, sa nu asculte cand sa se opreasca, etc, si normal ca daca ea se opune, o doare si te-ai lins pe bot, si tu si toti care ar mai vrea sa ajunga pe acolo, poate pe viata.
Eu si prietena mea apreciem reciproc sexul anal pt ca e ceva placut cateodata, si cine a zis mai devreme ca odata ce a prins gustul o sa mai vrea, are dreptate. Dar ai grija sa prinda gustul placut!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

king86 (acum 14 ani)

mihai ce sa zic esti tare si imi place ca i le tai persoanei de mai sus care e impotriva dar ar vrea sa afle de la mine daca am facut si cum a fost.

merci pentru sfaturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3