Nu mai pot sa fac dragoste cu sotia mea., raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de c cu 13 ani in urma

Buna,
Sunt casatorit de ceva timp..Insa am si o relatie extraconjugala de aproximativ 4 ani.Cu sotia mea nu mai reusesc sa fac dragoste de aproximativ un an si jumatate..insa cu celalata partenera reusesc..Nu stiu ce se intampla.Ma puteti ajuta?Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (51)

kiki (acum 13 ani)

pai parerea mea este ca poate nu mai simti atractie fata de sotie si de aceea nu reusesti..parerea mea este ca asa nu poti sa continui...mai tarziu vei avea de suferit..sau poate te macina constiinta si de aceea nu poti..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Scrie ca esti femeie si ai 22 de ani. Ai raspuns la intrebari despre ovare si duphaston. Oare iti bati joc de noi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

c (acum 13 ani)

Nimeni nu incearca sa-si bata joc de nimeni.Situatia este cat se poate de sincera.Pacat ca unele persoane isi ocupa timpul pentru a contesta situatiile.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Sa inteleg ca o femeie de 22 de ani e casatorita de ceva timp si nu mai poate face sex cu sotia?
Oricum intrebarea este puerila. De ce nu divorteaza? Sotia oricum stie ce se intampla, este imposibil sa nu isi fi dat seama. Este clar o problema la nivel mental. Nu stiu ce nu este clar, oricine isi poate da seama ce se intampla fara prea mult ajutor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina (acum 13 ani)

Incearca sa renunti la relatia extraconjugala pe care o ai, fa o pauza si observa-ti comportamentul si atractia fata de sotia ta. E pacat ca ai cazut in pacat asa, dar incearca sa te autotestezi. Sunt sigura ca problema pe care o ai este de natura psihologica si trebuie sa o rezolvi urgent!! Nu este normal ca amanta sa se bucure de tine si sotiei " i se refuza" drepturile..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

albert_alberto (acum 13 ani)

bravo ALINA ! asa este ... sa faca pauza... si sa se gandeasca..... pe una sa o iubeasca.... pe cealalta sa dragosteasca ! ALINA STIE BINE ! ea este experta !
bravoooo !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihosexolog clinician MPsihosexolog clinician este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

In primul rand trebuie sa faceti un consult sexologic, apoi sa tratati problema dv.

WWW.SEX-MAN.RO

CENTRU DE DIAGNOSTIC SI TERAPIE SEXUALA (CDTS) ONLINE SI/SAU LA CABINET
Str. Eftimie Murgu nr. 2 Cluj-Napoca, tel. 0742885979, [email protected]
CENTRU (CDTS) detine cele mai bune evaluari computerizate si interviuri clinice pentru interventia si tratarea tulburarilor sexuale masculine.
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sex si probleme sexuale.

Gabi (acum 13 ani)

E simplu. faci dragoste cu cea pe care o iubesti, dar n-ai vrut sa accepti asta pana acum. Fii puternic si ofera-i ceea ce nu i-ai oferit pana acum si fii sincer cu sotia ta. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrada (acum 13 ani)

Sentimentul de vinovatie e unul puternic. Atat de puternic incat poate afecta libidoul, erectia, sentimentele care sustin o relatie. Fiecare lucru are un pret. Problema e ca sotia pare sa il plateasca pe cel mai mare. Dar, probabil ca este dispusa sa il plateasca.
Nu pot sa nu ma intreb, retoric şi la modul general vorbind, de ce iti mai doresti sa faci sex cu sotia, atunci cand ai o alta iubita? Nu e un fel de a minti pe toata lumea, inclusiv pe tine însuţi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MM (acum 13 ani)

Relatia ta extraconjugala este un pacat si Dumnezeu te pedepseste in felul acesta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eu (acum 13 ani)

Este foarte bine. Cel putin subconstientul este corect si nu inseala cele doua femei acceptind pe una ca femeie pentru sex si una pentru menaj, dar o sa vina o zi in care vei plati intr-un fel sau altul pentru viata dubla sau pentru lasitatea sau interesul de care dai dovada acum. Cum se spune : in viata totul se plateste.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

android (acum 13 ani)

Sint Gheorghe, sotia Cristinei694121901, si va pot confirma faptul ca da, intra-adevar, sotul meu, Cristina694121901, are de patru ani o aventura cu alta femeie, Vasile, si prin urmare nu mai poate face dragoste cu mine, desi cu Vasile poate sa faca dragoste. De altfel, nu inteleg remarcile rautacioase de mai sus, pentru ca se stie ca ei, barbatii, sint mai inhibati si mai pudibonzi cind e vorba despre discutiile de sex. Pe cind noi femeile, vorbim mult mai deschis. De exemplu, eu vorbesc cu Vasile, iubita extraconjugala a sotului meu, si chiar l-am intrebat ce sa fac ca sa poata sotul meu, Cristina, sa faca dragoste si cu mine. Vasile, o fire sensibila si gingasa, mi-a mai spus unele mici trucuri, dar se pare ca problema este la el. Asa ca nu mai contestati situatiile, ci ajutati-l pe sotul meu, Cristina694121901, pentru ca desi eu simulez orgasmul, el isi da seama ca ceva nu e in regula. Cit despre faptul ca a postat si despre alte subiecte referitoare la probleme ginecologice, sa stiti ca a facut-o pentru ca eu, sotia lui, Gheorghe, sint foarte timida, nici nu va dati seama ca greu mi-a fost sa scriu aceste citeva cuvinte, si s-a dat drept femeie ca sa nu imi afecteze reputatia. Asa ca va rog, spuneti-i cum sa faca ca sa imi provoace si mie un orgasm adevarat, nu doar lui Vasile. O fi o solutie sa ne intilnim in trei? Credeti ca Vasile atit de deschisa, atit de emapatica? Ce sfat ii dati sotului meu, Cristinei? Va rog nu o lasati astepte, ca vin sarbatorile si nu mai stie cu care dintre noi sa mai simuleze!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

TEZEU (acum 13 ani)

hahahahaha , hai ca am ras si eu bine. Mi l`am imaginat pe Buzdugan in timp ce citeam cu vocea lui de babuta :)))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lidia (acum 13 ani)

Parerea mea este ca "subiectul " incearca sa "obisnuiasca ; capra cu varza "...de teama ca nu cumva sotia lui legitima sa simta nevoia unei consolari in bratele altui barbat...prin urmare, chiar daca n-o mai iubeste, incearca sa-si faca datoria...sti ! simtul proprietatii, care se pare ca la acest "subiect " este f. dezvoltat.
Oricum, odata declansata "problema " e f. putin probabil sa se remedieze atata timp cat exista " cealalta"...si cate vor mai exista pe parcurs, pt. ca un barbat frustat, incerca la infinit noi si noi relatii extraconjugale in speranta ca doar- doar, va gasi ceea ce nici el nu stie ce cauta !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monica (acum 13 ani)

Cine ridica piatra?Cine o arunca?Oare asa stiti voi cei sa comentati negativ,sa ajutati?Acest om are ceva probleme.Si nu mai faceti pe sfintele toate....k nu stiti cum ajungeti in locul celui pe care il faceti nenorocit.Iar pana la D/zeu te mananca sfintii.Eu cred asa...k isi iubeste amanta din moment ce e de 4 ani cu ea.Si mai cred k si sotia tre sa faca ceva...
Toate facem pe victimile,vai k m/a inselat sotul...Dar voi ce faceti in afara sa va plangeti?Nu v/ati intreb k poate din cauza voastra a ajuns sa o faca?
Sunt casat de 12 ani,am trecut prin astfel de momente,am fost la un pas de a ne desparti.
Sfatul meu pt sotie,incearca sa fi sexy cand esti cu el,sa il atragi.Voi femeile,dupa ce va casat,nu mai dati atentie unor detalii,cum ar fi,greutatea,cum stati imbracate prin casa,un machiaj ce ar tre sa fie prezent chiar daca stati in casa si gatiti.
Am vazut cum cunostinte ale mele dupa casat au renuntat in a mai fi atente cu ele,le vedeam cum pe zi ce trecea luau in greutate,cum daca ieseau pana la magazinul alaturat,aratau k naiba...
Deci doamnelor...incercati ceva mai mult...asa va respectati pe voi.Vreti sa fiti doamna lui in continuare...pai atunci tre ceva eforturi.
Iar pt sot...daca crezi k nu te mai atrage mergi la un specialist.Daca nici specialistul nu te poate ajuta,atunci refa/ti viata cu amanta,dar e posib k dupa ceva ani sa traiesti acelasi moment,sa vezi cum nu te mai atrage nici amanta.Thats the life!Asa sunt barbatii construiti...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Otilia (acum 13 ani)

Monica are dreptate cand spune ca asa sunt barbatii construiti (bigami) ! Sistemul de excitatie este diferit la femei fata de barbati si de aceea functionam diferit in plan sexual, avem alte coordonate emotionale si mentale (de rationament)
Sunt femeie mai in varsta si a trebuit sa ajung la 40 de ani ca sa inteleg asta pe deplin, insa de atunci privesc lucrurile cu mai putina revolta... ca de acceptat tot mi-e greu sa accept infidelitatea barbatilor ca pe un lucru normal ce tine de esenta masculina.
Viata nu este numai alb si negru, intr-un cuplu relatia dintre parteneri se transforma odata cu trecerea anilor de casatorie, dar cea mai sensibila, de regula, este relatia sexuala din cauza rutinei care intervine, de aceea e si cea mai afectata daca nu avem grija de ea - haideti sa fim sinceri.

Pana la anii mei (50) inca nu am intalnit vreun barbat care sa NU-si fi inselat nevasta mai devreme sau mai tarziu si credeti-ma ca am cunoscut ceva lume, de aceea le spun tuturor femeilor tinere si in prag de casatorie : dragele mele, daca nu puteti sa intelegeti si, mai ales, sa ACCEPTATI infidelitatea barbatilor (NU ma refer la cea desantata, ci la cea "normala"), atunci nu va mai maritati fiindca veti suferi f mult !!

Am vazut ca se vorbeste despre necesitatea ca initiatorul topicului sa aleaga una dintre cele 2 femei cu care este implicat, insa nu stim daca nu cumva si amanta e maritata, caz in care lucrurile se complica. Ma gandesc ca nu degeaba au trecut deja 4 ani de relatie extraconjugala, nu stim ce se intampla in cele 2 case, poate sunt legaturi ce nu pot fi rupte usor (copii mici) ... oricum eu cred ca nevasta stie ca este inselata, ar trebui sa fie mult prea p***a sa nu se fi "prins" in 4 ani, caz in care eu nu inteleg e de ce mai vrea sa faca dragoste cu el (dar el iata ca n-o mai poate "servi" de 1 an ... ohooo, ce mult timp ) ... ca daca nu l-ar solicita - n-am vb despre asta, corect ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Craciunel (acum 13 ani)

Ei lasa ca nici cu femeile nu mi-e rusine, cu cine ar pacatui barbatii.Nu va mai dati niste sfinte, ca nu e cazul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ginormica (acum 13 ani)

Dati-mi voie sa spun de la inceput ca sint indignata!!! Foarte indignata!!! Nu ma asteptam sa se ajunga aici... Am fost tradata! aaaah ... aaah ...
Dar sa ma prezint: sint Vasile, amanta Cristinei694121901, cea cu care el face dragoste de patru ani de zile. Dar nici nu stiti ca deja avem doi copii si el imi tot spune ca are o mama batrina si bolnava, ca pentru medicamentele ei nu ii mai ajung banii de nunta! Iar pe Ghoerghe mi l-a prezentat drept sora lui, ce ipocrit, ce mizerabil, cind de fapt era sotia lui!... aaaah, aaaah... (ma scuzati, dar ma podideste plinsul si mi se scurg lacrimile pe tastatura). Si eu ii povesteam lui Gheorghe, asa, ca intre fete, cum ma iubeste Cristina, ce mai facem noi, cum ne mai pigmentam relatia, ma intelegeti, ii mai suneam si de cite ori am orgasm, dar de unde era sa stiu ca Gheorghe e sotia lui?!! E drept, ca-mi spunea ca ea nu are parte, dar cum zicea o doamna mai sus, cine ridica prima piatra? Asa ma gindeam si eu, si-i spuneam lui Gheorghe ceva ce nu era adevarat, pentru ca de fapt Cristina694121901 nu mai facea nici cu mine dragoste, si eu simulam, ca si Vasile. Deci, ca sa fiu bine inteleasa, Cristina694121901 nu ma mai satisfacea nici pe mine, pe Vasile, amanta lui de patru ani, dar nici pe Gheorghe, sotia lui de un an si jumatate. Si acum am aflat... aaah, aaaah...! Eu cred ca in timp ce noi, eu si cu Gheorghe, simula, el era la biblioteca! Intelectual nenorocit, cum bine zicea o alta domana mai sus, intelectula, ca altfel nici nu merita sa-i zic! Ne traduce pe amindoua, cred ca o voi suna pe Gheorghe sa-i spun ce banuiesc! Si poate o sa ne consolam impreune, noi doua, Gheorghe si Vasile, ca barbatii au intr-adevar alt sistem de excitatie. Dar deja stiu cum e sistemuld e excitatie si la femei, si o sa ne distram intre noi fetele mai bine si mai tandru decit cu intelectualul de Cristina694121901. Aaah..., aaah..., abia astept mingiierea tandra a lui Gheorghe, cu privirea ei senina si plina de primisiuni... Gheorghe!, scrie-mi si sa ne razbunam impreuna pe toti barbatii nesimtiti!! Vasile ... aaah, .... aaah ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

max (acum 13 ani)

asta e deja un "circ",cu totii aveti probleme psihice...asa va trebe!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

c (acum 13 ani)

Cat a degenerat discutia.Le multumesc celor ce au fost sinceri si si-au spus pararea,celor care au aberat..sa abereze in continuare,mult spor si asa sa fie si ei ajutati..cei ce au adus injurii..niciodata nu sti in ce situatie ajungi..mai vorbim cand o sa fiti in locul meu..
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3