Insarcinata din cauza lichidului preejaculator?

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de A0623 cu 10 ani in urma

Astazi am facut sex pentru a doua oara dar la fel ca si prima data, nu ne-am protejat (e posibil sa fiu inca virgina pentru ca penisul nu a patrus decat foarte putin, la suprafata). Am calculat si se pare ca sunt in perioada de fertilitate. Penetrarea nu a fost adanca, iar el se masturbase cu ceva timp inainte si deasemenea urinase, la fel si eu. Am observat la scurt timp pe lenjeria intima un lichid ce parea a fi sange, dar care avea o culoare deschisa, un sange mai diluat. Se poate sa raman insarcinata din cauza lichidului preejaculator (mentionez ca nu si-a dat drumul deloc)?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (40)

A.della (acum 10 ani)

Virgina nici pe departe,din punct de vedere moral virgina este o persoana care nu si-a expus nuditatea in vederea obtinerii placerii de natura sexuala,deci este casta ,cat din punct de vedere fizic sangerarea despre care vorbesti este cauzata de perforarea himenului.Daca este vorba de perioada fertila,iar tu nu ai folosit o metoada de contraceptie nu ai garantia ca nu ai ramas insarcinata,deci trebuie sa efectuezi un test de sarcina in urmatoarele doua saptamani.Lichidul preejaculator este lichid seminal care are rol de lubrefiere,in perioada nefertila sansele sunt minime aproximativ 10-15%,dar in conditiile in care te-ai aflat in perioada fertila sansele de a ramane insarcinata se dubleaza.Foloseste o metoda de contraceptie sigura!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deea1234 (acum 10 ani)

si eu la fel, acum o sapt am facut o pt prima data, nu m a dezvirginat complet, inca ma doare. am facut o fara prezervativ, de mai multe ori, dar nu a ejaculat..deloc..s a abtinut. exista riscul sa fi ramas gravida? imi este teama..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

A.della (acum 10 ani)

Draga mea,mai este oare nevoie sa explic?durerea se datoreaza perforarii himenului,deci virgina numai esti si cat timp ai urmarit sa obtii placere sexuala cu un partener,numai vorbim de castitate.Foloseste prezervativul si astfel te poti relaxa si bucura pe deplin de act,fara teama de a ramane insarcinata.Si da,cat timp nu te protejezi exista sanse reale de a ramane insarcinata mai ales in perioada fertila indiferent daca ejaculeaza sau nu in vagin.Am dat detalii mai sus.Protejeazati-va!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 10 ani)

la fel am facut si eu acum 2 zile,neprotejat,si sa zicem ca a curs lichid seminal,nu si-a dat drumu in mine,si la sfarsit dupa ce ne-am oprit tot nu a ejaculat deloc,dar a curs un pic de lichid seminal ,afara ,in timp ce se pregatea sa se imbrace,e posibil sa fi curs si in timpul actului ? si daca da,cum as putea preveni asta? nu vreau sa am surprize ,raspunde-ti si mie va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11542005043 (acum 5 ani)

Și ai rămas?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

George (acum 10 ani)

Salut, am problema, am 18 ani si am facut dragoste cu prietena mea... ea ac***a 17 peste o saptamana face 18 si bineinteles nu e virgina dar cand faceam dragste am atins din greseala lichidul ala seminal (lubrifiant natural) dar m-am sters bine pe mana si apoi i-am introdus degetu in vagin... poate sa ramana insarcinata? Va rog sa ma ajutati!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary (acum 10 ani)

Nu poate ramane insarcinata ....odata ce te-ai sters..sanse 0.00 % de a ramane ..!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21642262181 (acum 2 ani)

Sunt sanse sa fie insarcinata daca posibil sa fi fost lichid pe degete inainte foarte putin i-ar ea a doua zi dupa 20 de ore a luat pastila de a 2 zi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nelinistita. (acum 10 ani)

Buna Ziua!
Am o mica -mare intrebare!Am facut dragoste cu prietenul meu si pt prima data i`am simtit barbatia inutru,nu si`a dat drumul in interiorul meu ,spune ca nici lichid preejeculator nu a avut,este sigur de lucrul asta.Mentionez ca nu am o Menstruatie Regulata.Pot ramen Insarcinata sau Nu???Va Rog Frumos un raspuns Corect.Multumesc Anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary (acum 10 ani)

Lichidul seminal nu contine spermatozoizi...daca barbatul a avut un act sexual recent ..pot ramane pe canal spermatozoizi ..deoarece lichidul seminal trece pe acelas canal poate lua cu el spermatozoizii ramasi de la ultimul act sexual si asa apare sarcina(daca contactul sexual este neprotejat) Sa zicem ca ati facut neprotejat..daca el nu a finalizat inauntru ..si ultimului act sexual al lui nu a fost recent si a si urinat inainte de a face sex....sansele sunt 0 de a ramane insarcinata....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary (acum 10 ani)

Imi coresctez raspunsul lichid pre-seminal ...asa este corect zis :P

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Oti (acum 9 ani)

Si eu sunt in aceeasi situatie. Si nu stiu daca este nevoie sa iau pilula de a doua zi sau nu. Nu a ejaculat deloc. si nici nu a avut contact sexual recent. Deci e ok, nu exista riscul unei posibile sarcini?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru256691 (acum 10 ani)

Am facut dragoste cu iubitul meu protejat insa s-a rupt prezervativul in timpul actului si am depistat la cateva secunde dupa aceea, este posibil sa fi avut pe penis urme de lichid preseminal. Este posibil sa raman insarcinata ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniel (acum 10 ani)

am avut un act sexual cu prietena si am avut lichid preejaculator pe mana si i-am bagat degetul in vagin ...nu ii vine ciclu inca si a depasit perioada cand trebuia sa vina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11535454837 (acum 5 ani)

Și a rămas sau nu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Multe intrebari (acum 9 ani)

Am facut dragoste cu iubitul meu protejat insa s-a rupt prezervativul in timpul actului si am depistat la cateva secunde dupa aceea, si imediat a avut lor si ejacularea ,dar inafara ....se poate sa raman gravida? Va rog un raspuns cat mai repede

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex Ginecolog (acum 8 ani)

Daca esti absolut sigura si ai vazut ca inca el isi masa penisul inainte sa ejaculeze in afara ta, atunci cu siguranta nu poti ramane insarcinata. Mai exista posibilitatea ca el sa fi ejaculat in tine fara sa-ti spuna. In foarte multe cazuri se petrece asa. Ce trebuie sa faci pentru a depasi aceasta situatie este sa vorbesti cu el si sa-l faci sa inteleaga ca nu e nimic anormal prin faptul ca nu s-a mai putut controla si a ejaculat in tine, insa e important sa iti spuna ca sa iei pilula de a doua zi. Oricum o sarcina se poate intrerupe si medicamentos prin steroizi pana la 51 de zile (acesta este termenul limita acceptat, dar nu la mai mult de 60 de zile).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

barbie (acum 9 ani)

Heii am si eu o intrebare:). Pot ramane insarcinata daca am folosit prezervativul(era intact, L-am verificat cu Apa)si lui ia iesit doar lichidul acela dinainte de ejaculare:)?eram in a3-a zi a menstruatiei. Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmina180397 (acum 9 ani)

am facut sex pt prima oara fara prezervativ. si a dat drumul dar nu in vagin , s a sters iar dupa 5 ore am facut iar neprotejat, mentionez ca eram in perioada fertila!! este vreun risc? ajutati-ma va Rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmina180397 (acum 9 ani)

am facut sex pt prima oara fara prezervativ. si a dat drumul dar nu in vagin , s a sters iar dupa 5 ore am facut iar neprotejat, mentionez ca eram in perioada fertila!! este vreun risc? ajutati-ma va Rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2