Himenu elastic sau nu,heeelppp!!

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de bibilica cu 14 ani in urma

Daca am himenul elastic(cred) in urma penetrarii acesta revine la normal in asa fel incat sa nu-si dea seama ginecologul ca a fost"umblat" acolo?deoarece la mine am impresia ca mereu revenea la starea initiala....

si inca ceva va rog.. celor care stiu ,himenul elastic are o forma mai stelata asa cu un fel de coltulete franjurate in cerc ... ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (47)

raluca (acum 14 ani)

De aia i se spune medic ginecolog pentru ca stie tot ce tine de partea organelor genitale. Daca mergi la control ar fi bine sa-i spui tot ce te doare si sa nu incerci sa-l minti pentru ca in fod pe tine te vei minti si nu pe el. El isi va lua banii pe consultatie, iar tu vei ramane cu ochii in soare!

Daca vrei sa stii mai multe despre himen...

Himenul este in mod normal perforat pe centru pentru a permite trecerea sangelui menstrual. Dar el este uneori de o forma diferita: redus la un guleras, rupt si impestritat cu mici orificii.

Himenul este o membrana foarte supla care se intinde cu usurinta; din acest motiv, valoarea sa ca semn al virginitatii este relativa. Rupt de la primele raporturi sexuale (deflorare), himenul se retracta formand la intrarea In vagin niste mici excrescente, lobulii himenali.

Multa bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

omnia (acum 14 ani)

Buna Bibilica,

In primul rand am o mare curiozutate: de unde stii ca himenul tau revenea mereu la stare initiala?
Exista intr-adevar situatii in care la contact sexual himenul nu se rupe, insa in mod normal, un medic bun poate determina daca persoana respectiva a avut sau nu contact sexual.
Si...ce importanta are daca medicul observa sau nu? Mergem la ginecolog pentru a ne asigura ca suntem sanatoase si pentru acest lucru trebuie sa fim cat mai sincere cu medicul respectiv; altfel, cheltuim bani pe consultatie degeaba.

Iar ultima intrebare a ta, cea cu forma himenului ma face sa ma intreb din nou: unde si cum ai reusit tu sa-ti vezi himenul??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dore (acum 13 ani)

vreau sa va intreb si eu ceva :daca n-am avut o relatie sexuala ci miam pus perna intre picioare si ma scarpinam de ea la vagin mai sunt virgina???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonima (acum 11 ani)

Cred ca glumesti..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrreeeea . (acum 11 ani)

Iti bati joc de mine ? =)))))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentina (acum 10 ani)

Cati ani ai ma fata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gyuri (acum 10 ani)

tu ori esti p***a , ori esti vacă!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dina (acum 13 ani)

bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Acyd (acum 13 ani)

Mai draga ``dore`` cu siguranta NU :)), ateapta numai sa afle ai tai si ai sa vezi atunci ``trai pe vatrai`` si cred ca de data asta nu v-a mai fi vorba de ``perinuta buclucasa``.
.......... Damn it .............. ma intreb ce aveti in cap cu asemenea topicuri =)))))))))))) : shock :

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ang3l (acum 13 ani)

Buna...am facut-o de mai multe ori cu prietenul meu dar nu mia curs sange.si fara crema dintr-aia speciala nu intra .... asa k mereu foloseam crema sau ulei dintr-ala special.as vrea sa stiu daca sa rupt himenul sau nu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ang3l (acum 13 ani)

va rog din suflet raspundeti-mi urgent trebuie sa aflu neaparat...sunt minora si la doctor nu vreau sa merg...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ria (acum 13 ani)

pot spune ca si eu am avut himen elastic ,prietenul a avut multa rabdare si s-a jucat mult ...nu a curs sange si nu a fost dureros///nu pot spune ce ai tu intre picioare ..probabil tot un himen elastic ,doar ginecologul poate sa te lamureasca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eryka (acum 13 ani)

ami poate spune cineva un tratament naturist pt sa pot avea himenul mai strimnt am probleme e genul acesta si ami este foarte greu va implor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ang3l (acum 13 ani)

si asta ar inseamna k as mai fi virgina din moment ce nu mi-a curs sange si n-am avut dureri?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ena (acum 13 ani)

depinde de la persoana la persoana. de exemplu eu am avut dureri la primele contacte sexuale. dar nici sangerarea si nici durerea nu sunt obligatorii... ar fii ideal sa te consulte un medic ginecolog.bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

NimeniEu (acum 13 ani)

Deci sincer Dore ma sockeaza...In nici un caz nu te dezvirginezi de perna X_X . Cat despre himenul elastic , un medic isi da intotdeauna seama daca mai esti virgina sau nu si nu mai discutati ca da banii degeaba la ginecolog deoarece Bibilica fac pariu ca inca este minora si de aceea pune aceste intrebari , doamne chiar atat de orbi sunteti ?

Nai cum sa pacalesti ginecologul asa ca ai grija ce faci sa nu te dai de gol sa nu o incurci cu parintii tai
Mult succesc :* Si Dore ai grija cu perna aia sa nu o anunti ca va deveni tatic =))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Manuela (acum 13 ani)

Am citit tot ce ati scris voi ... Sa te dezvirginezi cu perna :)) Prea stupid ... sincer... In ceea ce priveste faza cu himenul elastic ... Sincer eu de fiekre data knd ma culc cu iubitu meu si cand vrea sa introduca penisul ma doare enorm de tare ... si chiar dak iau o pauza de un minut ... ma doare ... nu tare k prima data dar oricum indeajuns incat sa simt ... Bafta fetelor si aveti grija de sanatatea voastra :*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

otelul (acum 13 ani)

interesant:))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lov (acum 13 ani)

daca nam avut contacte sexuale.ginekologul poate determina gresit si sa zika ka am avut sau ceva de genul asta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alesica (acum 12 ani)

Daca am facut cum ar veni .. sex cu un baiat.. dar nu am simtit durere si plus ca eram si pe stop... himenul meu e posibil sa nu se fi rupt ?:)
Pentru ca practic nu am simtit absolut Nimic :-??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3