Dupa prima ejaculare nu mai are erectie raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de ElenaO cu 12 ani in urma

Buna ziua... am si eu o problema sunt cu prietenul meu de un an si ceva si are o problema cu care ma streseaza toata ziua. De vreo 2 saptamani dupa prima ejaculare nu mai are erectie. Nu ii s''a mai intamplat pana acuma si din cauza aceasta este foarte stresat. Mi''a zis ca nici nu isi mai simte penisu ca inainte dupa prima ejaculare nu mai are control asupra lui .Am tot citit pe internet si se spune ca de la 24 de ani ar fi ceva normal el are 24. Ma puteti ajuta sa imi spuneti ce sa intamplat? Daca este norma sau nu si cum s-ar putea rezolva??? Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

exista probleme de erectie persistente si prelungite?
nu se intelege din text. poate fi vorba de un fond psihogen (stress, oboseala)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sex si probleme sexuale.

ElenaO (acum 12 ani)

Intradevar de cand a inceput sa fie problema asta este destul de stresat si obosit din cauza serviciului. Ce este drept dupa prima ejaculare de cand nu mai are erectie in aceeiasi zi nu am mai incercat sa avem un act sexual pentru ca incepea sa se simta prost. dar in alta zi cand am incercat la fel a patit. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dar (acum 12 ani)

Pai daca ati avut un contact sexual intr-o zi, e suficient. Lasati-o pe ziua urmatoare ce va mai stresati degeaba. Sunt cupluri unde relatiile sexuale sunt la 2-3 zile si totul este OK, normal. Nu conteaza cantitatea, ci calitatea. Era un banc cam asa: ce-ti place mai mult: Revelionul sau sexul? Raspuns: Revelionul ca vine mai des.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ElenaO (acum 12 ani)

okok ;))..Va multumim:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marcus19753 (acum 10 ani)

Pastile pentru erectie – http://bit.ly/14zSpt1
Inca de la prima pilula am inceput sa simt cum lucreaza si deja am erectii tari.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: