Disconfort raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de bruneta20 cu 12 ani in urma

Buna ziua...de vreo 4-5 luni ma confrunt cu o problema destul de grava zic eu...deoarece au urmat 3 tratamente cu antibiotice,ovule ,crema la sfatul medicului ginecolog. In timpul actului sexual ,penetrarii, simt o durere foarte mare,arsura sa zic asa,,,o simt pe parcursul actului...deja nu mai stiu ce sa fac...vreun sfat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

luki (acum 12 ani)

ce analize sii teste ai facut

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bruneta20 (acum 12 ani)

analize nu mi-a facut nici una...acum vreau sa imi fac un test de urina si cv test de secretie ca nu mai rezist...ginecologul mi-a dat tratament doar dupa control si ecograf

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

E inadmisibil asa ceva! E obligatorie proba de secretie, poate fi o BTS etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bruneta20 (acum 12 ani)

aaaa....atata stiu ca testul de sida mi l-a facut desi am avut doar un singur partener de cand mi-am inceput viata sexuala si a iesit negativ...da in rest nimic...si testul acela mi l-a facut cand am dat admitere pt armata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DA!!!!! (acum 12 ani)

Daca tu faci tratament iar partenerul nu, te reinfectezi de la el in cazul in care este vorba de BTS si chiar de candida. . Trebuie sa-si faca si partenerul analize si sa ia tratament, chiar daca nu prezinta simptome. In general, barbatii nu prezinta simptome , desi sunt purtatori si transmit boala. Barbatii merg la dermato-venerologie, femeile la ginecologie. Nu mai lua tratament fara sa ti se faca analiza secretiei. Microbul pe care il ai, poate deveni mai rezistent daca tratamentul nu este adecvat. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bruneta20 (acum 12 ani)

mersi...a avut si partenerul meu ceva bubite...si i-a dat ginecologul meu si lui tratament si i-a trecut...dar mie nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

ginecologul i-a dat lui tratament? Eu recomand sa schimbati urgent acest medic. Dupa ce ca nu v-a facut nici un fel de analize, v-a dat tratament dupa ureche, l-a mai si "tratat" pe partener, banuiesc ca tot dupa ureche. Ma si intreb daca este medic aceasta persoana.
Persoana care a comentat mai sus, DA!!!, are perfecta dreptate. Urmati-i sfatul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihosexolog clinician MPsihosexolog clinician este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Poate ati capatat o frica la intromisiune si sa amplificati senzatiile de asrsura. Un control clinic va este recomandat. Sanatate!

WWW.SEX-MAN.RO

CENTRU DE DIAGNOSTIC SI TERAPIE SEXUALA (CDTS) ONLINE SI/SAU LA CABINET
Str. Eftimie Murgu nr. 2 Cluj-Napoca, tel. 0742885979, [email protected]
CENTRU (CDTS) detine cele mai bune evaluari computerizate si interviuri clinice pentru interventia si tratarea tulburarilor sexuale masculine.
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: