Dezvirginarea la numai 17 ani

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de Chetzu cu 14 ani in urma

Mi`am dezvirginat prietena de numai 17 ani.... cat timp poate tine sangerarea , ca esti foarte speriata si pe deasupra mai are si dureri de burta? daca ma puteti ajuta. va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (62)

Sheila (acum 14 ani)

In mod normal la unele fete sangerarea exista sub forma unor picaturi ce pateaza lenjeria, la altele nu exista nici un fel de sangerare. Sangerarea puternica este un semnal de alarma si trebuie mers urgent la medic(asta daca nu este in perioada menstruatiei).Pot sa apara sangerari si la urmatoarele 2-3 contacte sexuale, pana la cicatrizarea himenului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria C (acum 14 ani)

Ar fi bine sa o linisteti, sa vorbesti cu ea sa nu se sperie, dar ac***a in vedere ca are 17 ani o inteleg.

In cazul unui act sexual normal ca sangele va curge si va pata lenjeria, va curge pe organele sexuale si in acest caz, va aparea starea de neliniste si de teama.

Daca sangerarea dureaza mai mult timp, daca va avea dureri puternice ar fi bine sa mearga la un consul ginecologic.

Mult succes!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alinutza (acum 14 ani)

Mie nu mi s-a intamplat sa sangerez, dar am prietene carora si la al 9lea, al 10lea contact sexual le mai curgea sange... Acum depinde! Cel mai bine ar fi sa va duceti frumusel la un ginecolog! Garantez ca nu va mananca!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elen@ (acum 14 ani)

si eu miam inceput viata sexuala la 16 ani stiu ca e prea repede dar eu cu prietenul meu ne iubim si asta a fost .....cred ca voi doi ar trebui sa comunicati intre voi sa mergeti la ginecolog sai spuneti problema p care o aveti si daca tot sia inceput viata sexuala sai prescrie ginecologul si aticonceptionale pentru a nu a avea surprize si dupa o sa fie si mai speriata ...ai grija de ea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina (acum 13 ani)

dupa parerea mea fiecare fata poata sa isi inceapa viata sexuala la orce varsta odata ce se intelege bine cu prietenul ei si nu mai are nicio relaxie sexuala inafara de el asa ca nu as vedea de ce sunt acele comentarii din partea fetei de 21 de ani asa k vezi-ti de treaba ta ;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra (acum 13 ani)

deci eu am 14 ani ;)) sh inca sunt virgina! desi am un prieten de 1 an si tin foarte mult la el :) as vrea sa o fac cu el dar ma tem umpic :| oricum celor care se dezvirgineaza de la 14 15 ani asta nu inseamna ca sunt curve pur sh simplu asa este generatia astaa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fara nume (acum 11 ani)

pai daca vrei sa te dezvirginezi intra pe id meu grigore_boss2000 si vb mai multe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ghrtdhf (acum 10 ani)

La 14 ani nici nu ar trebui să vorbeşti despre treburi dinastea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

munteanu (acum 13 ani)

daca sa dezvirginat fta neprtejat,si ia curs sange si dupa 6 zile?e ceva nrmal?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

abureli (acum 13 ani)

ce chestie sunt fete care s-au dezvirginat si la 12 ani....:-j.....fiecare hotaraste cand ii cel mai bn pt sine peace

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina.marinela (acum 13 ani)

parerea mea este ca fiecare are de ales ...depinde de la persoana la persoana ...adica tineti cont de cel de langa voi ..eu am 17 ani si inca sunt virgina ...sunt cu iubitul meu de 1 an ...mai astept ceva timp ...dar simt ca in curand va veni momentul....da intradevar 12-14 ani este devreme ...copilaria unde e?....la 16 ani este varsta de varf unde majoritatea decid ca e mai bine sa isi inceapa viata sexuala ...iar peste 17 ani cred ca esti destul de matur sa te gandesti ce e bine pt tine si nu mai depinde de parerea parintilor ...doar esti in stare sa iei o decizie nu?eu imi iubesc prietenul si cred ca o relatie nu se rezuma la pat ..doar intareste sentimentele ..dar ele trebuie sa existe ..pt ca daca nu exista ...sexul nu are ce sa intareasca in relatie ...decat o placere de 5 minute...bafta:*:*:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius (acum 10 ani)

Nasol asa cu 5 minute, esti sigura ca ai prieten?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pink (acum 13 ani)

Fiecare isi incepe viata sexuala cand vrea , sau cand simte ea ca e momentul ,chear daca unele fete sunt pacalite de asa zisii "printii" pe care ele si doresc langa ele , printul din povesti :))...Si inca ceva , acum fetele sunt lasate de capul lor , sa faca ceea ce vor , poate ca sunt lasate si prea libere, ele fiind mici si fragile asa zisii "printii" cu o vorba dulce si-o ciocolata si-au bagat fetita-n pat ! Si fata ramane marcata pe viata ! Poate ca ar trebui sa fie putin mai supravegheate , dar nu fortate , si nu influentate de prietenii sau persoanele din jur . " am auzit la o prietena " , tu o faci cand simti nevoia , nu o faci fortat , sau ti-a zis o prietena ! Nu trebuie sa-ti incepi viata sexuala de la 12 ani , asta-i CLAR ! ...Cu toate ca-s "micuta" , la ce-i 15 ani ai mei , asta e ceea ce gandesc eu , poate ca gresit sau nu , este parerea mea . Chear daca ma gandesc si eu cum o sa fie prima data ! V-am pupat pana data viitoare ! :*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lenik (acum 13 ani)

eu kred ka cea mai buna virsta pentru ati incepe viata sexuala este intre 16*18 ani.Sigur ka la 12*14 e prea devreme sa intretii relatii sexuale.Asa ka aveti grija de voi.papa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sobolanca (acum 12 ani)

da si io mam dezvirginat la 17 ani..si nu mia curs sange..prietenului i so parut ciudat faptul asta..ba chiar sa indoit de mine..dar pe parcurs a inteles...!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dyana (acum 12 ani)

yo am aproape 18 ani si ink sunt virgina pt k asa am vrut si asa cred k e corect..am si o frik cu durerea asta si mai multe motive d fapt.... am un iubit d 7 luni kre se gand la asa cva d mt....dar ink mai astept....makr sa fk 18 ani si dupa mai vedem....oricum ''''''''''''''''fetitele'''''''''''''''' kre fac chestiile astea d la 13-14 ani nuj c sa crd despre ele....si dk asa e generatia d azi ce??? uite sora mea are 22 d ani si e virgina pt k asteapta baiatul potrivit...nu suntem fetele alea tinute d parinti in ksa vai sa nu le f... cineva...din contra suntem 3 fete in ksa si avem libertatea noastra si totusi libertatea asta pana la o limita.. ;).si mie una mi se pare cel mai corect sa t daruiesti sotului tau pt prima data pt k sa ii demonstrezi k nu ai fost una din alea si k ai avut grija ;)....asa imi doresk si yo...dar sa ajungem pana atunci ;)....oricum fetele au innebunit in ziua d azi...nuj kre e trb...oricum bv fetelor kre mai sunteti virgine si sa asteptati baiatul potrivit pt a face primul pas, nu cu orice...si celorlalte...hai vedeti ce faceti si voi in continuare....;) :*:*:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 12 ani)

aveti dreptate cele care ati sp ca trb sa astepti baiatul potrivit.si la 12-14 ani ce dragoste e aia.eu pe atunci niki nu sarutasem un baiat.la15 ani am sarutat pe pr meu cu care st si acum si el este deacord sa ma ast pana cd simt eu ca st pregatita.daca un baiat sta cu tn si iti cere chestia asta inseamna ca nu isi urmareste decat interesele nu ca te iubeste.parerea mea.sfatul meu este sa nu va mai lasati pacalite credeti prea usor intr-un baiat.succes.va poop

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 12 ani)

si eu am17 ani si eu vreau sa se intample asta la 18-19 ani.si eu intrb fetele.pr care au facut-o daca a durut pt ca pana la urma fiecare fata e curioasa daca nu a facut-o.nici nu vreau sa ma gandesc ce rusine o sa-mi fie,nu ma gandesc la durere cat la rusine.unele fete va sp voua ca nu doare etc,pt a va face si p voi sa faceti asta,nu va lasati influentate.faceti lucru asta cd credeti voi ca este bn.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 12 ani)

Halal mentalitate, mai degraba. Am crezut ca am scapat de sub bolul comunist, al ideilor preconcepute si al parfumului conservator. Dar se pare ca ei au realizat ce au propus - au spalat creierele..
Daca inainte fetele ori o faceau pe ascuns si stateau cu teama in sange, ori ramaneau fecioare pana in momentul casatoriei, ceea ce iarasi e demodat - o sexualitate prost inceputa iti poate afecta viata, si n-o zic de nebuna, ei bine acum, cand avem acces la informatie, cand avem o democratie care, chiar daca e controlata.. ne permite sa si GANDIM, ce sa vad? Ca majoritatea au stofa de lichele, de capsomani, de p***a, o gandire incuiata ce nu face decat sa ne afunde in rahat ca si popor, ca si mentalitate.

Desi parca as sta sa explic acum teoria chibritului, la niste surdo-muti, totusi incerc: dat fiind faptul ca traim in niste timpuri in care sexualitatea este relevata, nu mai este ascunsa, nu mai este asa un tabu, creierul se dezvolta mai rapid pe acest plan, inclusiv hormonii. Este normal sa apara excitatia, pana la 17 ani, dupa care un adolescent ar fi chiar anormal daca n-a intalnit acest aspect (vorbind acum dpdv medical), daramite si dorinte, fantezii, atractii... Singura problema ce intervine e: maturitatea. Aceasta trebuie sa activeze, pentru ca tanarul sa nu inceapa cu stangul viata sexuala, o viata controversata, atat cu frumuseti, dar si cu unele frustrari. Iar aici, maturitatea difera. Unii tineri poate devin maturi mai pe la 15-16 ani, altii poate raman nistre copilandrii chiar si la 20.
Si dupa toata aceasta teoria, sa imi zica mie analfabetii care beneficiaza din plin de dreptul la opinie, desi o fac in sens destructiv : care este relatia - varsta deflorarii -> curvie?
Eu stiu ca curvele, adica p***atuatele, intretin raporturi sexuale pe bani.
Curvele curve, isi gasesc iubitii si se modeleaza pe dorintele lor, tot pentru a-si indeplini scopuri materiale..
Dar doi tineri, de 16-17-18 ani, care au o relatie frumoasa, se respecta, si incearca apoi si aceasta curiozitate, ce vina au?
De ce e mai prejos o tanara ce si-a inceput viata sexuala la 16-17 ani cu baiatul ce-l iubeste, fiind si ea iubita la randul ei, si care trateaza aceasta etapa in mod rational, protejandu-se, pastrand totusi o intimitate si o mandrie, fata de una care a ramas virgina pana la 30, si ori poate si-a luat-o in bot sau inp***apana atunci, ori pur si simplu dup-aia a prins gustul falusului si a cazut in desfrau?

Toti astia de au indraznit sa arunce cu pietre, de primitivi ce sunt, sa aduca argumente mai puternice de atat, daca nu e prea "scurt-circuitant" pentru encefalul lor, pentru cortexutul lor drag.
Si acestea fiind zise, dragii mei incuiati, mi-e chiar scarba ca ne numim concetateni, si chiar mila pentru copiii vostri!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 12 ani)

Si oh, am facut cateva greseli. Am scris mult si n-am mai stat sa corectez tot. Dar stiti ce, nu ma frustreaza deloc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 4