De ce femeile isi pierd interesul pentru sex?

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Buna ziua nu am spus nimanui si nu am vorbit cu nimeni despre problema mea daca vreti si puteti sa ma ajutati va multumesc din suflet.sint casatorita de 15 ani si am o fetita de 9 ani de 4-5 ani nu am nici o placere sa mai fac dragoste sotul ma tot ameninta ca va divorta eu stiu si sint constienta ca il voi pierde cu atitudinea mea dar nu stiu ce sa fac este un om bun si nu as vrea sa ne despartim din acest motiv,imi este frica si in acelasi timp rusine de fetita ca ma va intreba de ce tatal ei a plecat la alta femeie nu stiu cei voi raspunde.de mentionat sotul este mort dupa sex si nu va sta nici o data singur pentru ca-i place sa aiba linga el o femeie.ce ziceti ca ar trebui sa fac ma puteti ajuta,apropo sint din brasov dar stau in spania de 6 ani va rog di suflet ajutatima, va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (45)

simona312112347 (acum 15 ani)

Exista vreun motiv care sa determine refuzul de a face sex cu sotul tau? Cu un alt barbat ai avea contact sexual?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Magdalena55 (acum 15 ani)

Buna ziua! Trebuie atat dvs. cat si sotul sa aduceti ceva nou in relatia dvs.Probabil este prea multa monotonie in relatia sexuala.Important sa va luati cateva zile libere si sa plecati singuri undeva unde nu a-ti fi deranjati.Ar fi mai multe de spus dar, nu cunosc amanunte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marcu (acum un an)

Foarte adevărat încearcă să rezolvi problema in familie fără să ajungeți la alte persoane pentru că a-ți înșela soțul este foarte ușor la fel și el să te insele foarte ușor dar este mai greu să îți ți familia și să fiți uniți și sinceri cu voi doar așa puteți rezolva problema (asta este părerea mea )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina179112741 (acum 15 ani)

trebuie sa iti impui in mintea ta k iti place si k vrei sa faci dragoste ...aduti aminte de momentele placute pe care le ai trait prin asta si gandeste te k vrei sa le mai ai inca o data...imagineaza ti cat de bine a fost atunci in bratele lui si o sa iti vina dorinta aceea din suflet k vrei sa mmai ai iar momente placute...aceasta dorinta trebuie sa iti vibreze in suflet k la o adolescenta...si atunci knd ai ajuns iar in bratele lui cauta pozitii care sa va avantajeze pe amandoi k sa nu va plictisiti sau sa obositi...fi ti tandrii unul cu altul si glumeti k sa nu fie plictisitor...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marchidan1 (acum 15 ani)

BUNA ZIUA MAI INTEBAT DACA CU UN ALT BARBAT AS PUTEA SA AM UN CONTACT SEXUAL EU ITI RASPUND CA NU NU POT NICI CU BARBATUL MEU DA CU ALTUL NICI GIND EU AS PUTEA STA SI 2 ANI FARA SA AM UN CONTACT SEXUAL SAU SA MA MASTURBEZ SINGURA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marchidan1 (acum 15 ani)

Buna amanunte ar fi ca sotul meu de ceva timp a cam inceput sa beie nu exagerat dar ori cum bea si daca a baut un pahar doua nu mai gindeste la fel ca atunci cind nu este baut eu cred ca tot din cauza asta bea si el ca nu facem dragoste si atunci el se refugiaza in bautura parerea mea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Magdalena55 (acum 15 ani)

tocmai de aceea plecati in weekend undeva departe de prietenii lui, numai voi doi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Si eu la randul meu am fost inselata,si nu am putut rupe totul,i-am acordat o sansa ptr.copilul nostru,ptr.noi...ca sincer il iubesc enorm!Si la inceput imi era foarte greu sa facem dragoste dupa ce am aflat...dar...e important,cred,sa incerci sa-l ierti...si mai depinde si de comportamentullui...m-ai dai o sansa,si incearca sa il ierti in sufletul tau,si altceva fff impotant:comunicarea!Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

SUNT CASATORITA DE 12 ANI.AM 2 COPII.DE CAND AM AUZIT CA SOTUL MEU IMI ESTE INFIDEL DE APROXIMATIV 5 ANI NU MAI SIMT NIMIC PENTRU EL.DE ACEEA MI-A DISPARUT SI POFTA DE A FACE SEX CU EL.NU AM DISCUTAT CU EL ACEASTA PROBLEMA IMI ESTE FRICA.CAND IMI ZICE SA FACEM DRAGOSTE MA SIMT CIUDAT.CE TRBUIE SA FAC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am vazut in acest sens un documentar pe discovery, sau pe unul din canalele stiintifice inrudite, in care se emitea ideea ca dupa nasterea a unuia, sau mai multor copii, interesul unei femei pentru procreere, si implicit pentru sex, scade. Este vorba despre ceva similar?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

stii cum sta treaba , cand ai cu ce ai cu cine nu ai unde , cand ai unde ai cu ce nu ai cu cine si la final cand ai cu cine ai unde nu mai ai cu ce. toata lumea se incadreaza intr o situatie de mai sus. idealul e greu de atins .poti sa le ai pe toate si tot nu e de ajuns. eu dau sfaturi simple . barbat sau femeie , fii deschis , curajos ,intinde mana si ia ti partea din viata. ea este in fata ta , doar de tine depinde totul.eu de ex la 50 de ani duc o partida de sex cam 3 ore. o ora incercam si 2 ore ne scuzam , hi ,hi .asta e textul de promo , dar la lichidarea de stoc e altceva. cu stima . eu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina850113068 (acum 15 ani)

BUNA!Sant o femeie de 30de ani casatorita de 10 ani cu doi baieti de3 si respectiv 7 ani te anteleg destul de clar.PROBABIL neajunsurile,tachinarile lui absurde si fara motiv, mult timp singura fara el atunci cand ai nevoie de sprijinul lui ,lai simtit ca-i place viata anafara caminului si multe,multe altele care te raceste fata de el nestind daca-l mai iubesti sau nu .A-ti spun din propria exsperienta.PROBLEMA e ca tot noi santem raspunzatoare de ceia ce se va antampla an continoare.asa ca ai mare grija.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniel327 (acum 15 ani)

Oriunde n-ar pleca...tot va gasi bautura, daca asta chiar isi doreste.Mai intai ar trebui de aflat adevaratul motiv pentru care bea.Daca motivul este; lipsa de dragoste-sex atunci trebuie cumva de discutat si incet de remediat.Bautura nu este un refugiu...azi un pahar, maine doua si tot asa...nu e bine.Am stat cativa ani cu cineva...si nu ducea lipsa de sex, dar tot prefera seara mai intai berea si apoi femeia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniel327 (acum 15 ani)

5 ani??? nu e cam mult...? Ce poate invata un copil intr-o familie in care numai o singura persoana "joaca" corect? Ca sa nu te mai simti ciudat ar trebui totusi sa discuti cu el...pentru ca daca tii in tine e mai rau...si de uitat nu se poate uita asa ceva...doar eventual de iertat...dar undeva acolo tot va ramane o cicatrice, si pana la urma poti ierta ca te-a inselat o data, dar de 5 ani...??? Daca nu te simti bine langa el nu trebuie sa stai cu el numai pentru copil.Mai bine creste cu o mama normala decat intr-o "familie" in care tatal este doar undeva acolo...mai mult pentru decor.Decat asa mai bine cu o mama care sa-i ofere cat pentru doua persoane. Multa sanatate si putere!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Este foarte adevarat ca femeile isi pierd interesul pentru sex si asta tine de o multime de factori : ex : stresul, oboseala, lipsa unor anumiti hormoni, starea de sanatate in general, experientele sexuale, viata de acasa ... si multe altele. Ceea ce trebuie inteles este ca femeile si barbatii difera din punct de vedere al dorintei de sex. Daca la barbati dorinta sexuala face parte din viata lor, la femei sunt si alte lucruri mai importante decat aceasta.
Trebuie inteles ca oamenii sunt diferiti, femeile si barbatii sunt diferiti si atunci cand vom intelege asta vom putea sa descoperim adevarata fata a realitatii problemei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marchidan1 (acum 15 ani)

Buna imi pare rau sa aud ce ti sa intimplat,eu nu stiu daca el ma inselat sau daca ma inseala dupa cum simt si cum se comporta cred ca da dar nu am nici o dovada si nu exista nici un zvon pe tema asta problema e ca este plecat se dimineata de la 7-7,30 si vine seara la 20,30-21 ba chiar si mai tirziu si cind vine direct la frigider este la sticla cu vin sau la cutia de bere si pe urma incepe sa dezgroape mortii:ca inainte faceam asa ca inainte era mai bine ca de cind sa nascut fetita ai dau mai putina atentie.Eu sint operata de chist ovarian sting si nu mai am ovaru sting pe fetita am nascuto prin cezariana iar doctoru mia dat 5%sanse sa mai pot face copii eu cred ca e normal sai dau fetitei mai multa atentie mie una mi se pare ceva corect, multumesc pentru ca ai avut placerea sa-ti spui parerea,numai bine,noroc si putere multa sa poti trece peste ce-a ce traiesti un salut si o imbratisare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marchidan1 (acum 15 ani)

Buna am primit mesajul tau si sa stii ca ai perfecta dreptate dar cum putem sai facem pe barbati sa inteleaga lucru asta mai ales ca sint cite uni mai incapatinati ca un catir al meu de exemplu este,daca ia intrat ceva in cap nui mai scot poti sa te dai tu peste cap sai demostrezi ca nu are dreptate ca el tot pe a lui o tine multumesc pentru raspuns o vorba buna de incurajare este mereu bine venita multumesc si numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marchidan1 (acum 15 ani)

Buna cea ce miai scris ar fi o solutie dar sint 2 probleme una ca nu vrea si a doua nu avem pe nimeni aici care sa stea cu fetita noi sintem de 5 ani in spania ori cum multumesc pentru sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marchidan1 (acum 15 ani)

Buna ai mare dreptate ori ce se intimpla intro casnicie nu este nimeni vinovat de cit femeia ori ce ai face ori ce ai zice pentru ei nimic nu e bun, nu toti barbati sint la fel mai sint si exceptii dar in general cam toti barbati nu pot sau nu vor sa ne inteleaga si pe noi femeile.Noi nu avem neajunsuri problema este ca numai eu ma-m ocupat pina acum de fetita si zilnic de multe ori si dumimica sintem singure,el de cind sa nascut fetita a fost mereu plecat 2,9 in israel 1 an in iugoslavia si 7 luni in spania dupa 7 luni am venit si noi in spania acum sintem in preuna dar il vedem numai seara o ora doua,pina sa venim in spania fetita nu simtea nimic pentru el nici,multumesc pentru mesaj si iti dotesc tot binele din lume.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marchidan1 (acum 15 ani)

Buna problema este ca eu dau vina pe el ca bea el da vina pe mine ca nu fac dragoste-sex,dupa ce a baut 1-1,5 litri de vin nu pot sa mai fac nimic in primu rind ca miroase oribil si in al doilea rind nu poate sa-si faca treaba cum trebuie mai mult ma chinuie,iar cind nu bea nimic si incerc sai spun ca daca o mai rareste cu bautura incerc cit pot sa-i dau mai multa atentie mereu imi zice ca el nu bea mult si ca la bautura nu renunta,cind este treaz foarte rar vrea sa facem dragoste prefera sa se culce sau sa faca ori ce alt ceva mereu vrea numai dupa ce a baut ceva,si pe aceasta tema nu vrea cu nici un chip sa discute el de firea lui este un om inchis dar cind bea nu mai este inchis atunci iti toarna verzi si uscate de te lasa cu gura cascata,multumesc pentru parerea ta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3