CE SA FIE ?STIE CINEVA SA-MI RASPUNDA ? UN MEDIC ?!

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de sorilau cu 12 ani in urma

Buna , mi-as dori daca s-ar putea sa-mi interpretati cateva rezultate . In urma unui avort in luna mai 2011 si dorinta de a ramane din nou insarcinata acuma , am fost trimisa sa fac analizele de progesteron si prolatina . Tin sa precizez ca locuiesc in Italia si rezultatele sunt in limba italiana !

ORMONI DELLA RIPRODUZIONE
PROLATTINA RISULTATI INTERVALLI DI REFERIMENTO

44,90 ng7ml [ ...] fino a 18

PEOGESTERONE 2,02 ng/ml

Valori di referimento :

Uomini : 0.2 - 1.2
Donne :
- fase follicolare : 0.2 - 1.40
- fase luteinica : 3.3 - 25.56
- fase ovulatoria : 4.4 - 28.03
- menopausa : 0.1 - 0.8

VA MULTUMESC MULT PENTRU AJUTOR !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

IASMINA (acum 12 ani)

Acum til doresti? cine tea pus sal dai afara? sper ca femeile care fac avorturi fara sa fie necesar aici ma refer sa aibe vreo malformatie fatul sau etc...sa pateasca la fel ca tine !! sa nu le mai dea Dumnezeu in veci darul acesta de a avea copi!!..iar daca nu lai avortat ci pur si simplu ai avut o pierdere de sarcina ..imi cer zcuse pt ce am scris! contrariul sper sa nu ai parte niciodata de un sufletel !! sunteti doar niste femei fara suflet ""nimik pe lume nu justifica un avort...slava domnului xista en metode de protectie!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina (acum 12 ani)

sunt plina de draci cand citesc asemenea postari !! femei fara suflet! nu as face un avort nici saºmi zica medicul ca daca nul dau afara riscs sa mor !!! prefer sa mor decat sami omor copilul!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Sorilau a suferit o pierdere de sarcina. Daca ati fi mai atenta, ati apasa pe numele utilizatorului care a scris intrebarea si ati citi ce alte posturi a mai scris in trecut pe acest site, ca sa nu faceti asemenea gafe. In plus, e alegerea fiecareia daca face sau nu o intrerupere de sarcina. Nu toate femeile vad lucrurile la fel si nu este de condamnat. De condamnat este daca nu s-ar fi protejat, spre exemplu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sorilau (acum 12 ani)

Ma intreb totusi , cum iti permiti , Iasmina ?! Tu ai citit comentariul meu inainte de a te apuca si a scrie numai tampenii ? De unde stii tu cum am facut eu avortul , din ce cauza si daca a fost dorit sau nu ? dupa pararea mea , nu cred ca te-ar privi situatia mea. Intrebarea era daca pot primi ajutor in a interpreta niste rezultate , nicidecum dezbaterea avortului suferit de mine . Si ceea ce doresti altuia sa stii ca ti se intoarce , "multumesc" oricum pt comentariul tau absurd ! dar increderea in Dumnezeu si in speranta e mult mai mare decat dorinta ta !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandru Pavel (acum 12 ani)

Cel mai bine ar fi sa solicitati pe acest site o consultatie online, este complet gratuit, asa cum stiti, iar acolo va directionati spre specialitatea respectiva. Puteti fara probleme atasa rezultatele si veti primi un raspuns intr-o zi doua din partea unui specialist.
Sanatate si numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 12 ani)

pentru iasmina ce te doare pe tine ce face fiecare cu viata lui .... fiecare isi stie situatia si problemele ce le are nu hai sa facem copii si sa nu putem sa ii oferim nimic....se intampla si sa ramai insarcinata si cu metode daca nu poti sa ii oferi nimic ce ....nu mai judeca fara rost si mai bine invata sa citesti...fata a cerut ajutor nu sa o insulti tu, cine te crezi dumnezeu sa judeci lumea....stai tu linistita ca nu tragi tu pacatele la nimeni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina (acum 12 ani)

andreea mai bine dute si te culca .... tocmai pt ca nu intelesesem daca a avortat ca asa a vrut sau doar sa intamplat sal piarda sau sa intamplat vreo nenorocire pt ca tuturor ni se intmapla asa ceva ...si am zis ca daca e din cauza asta imi cer scuze si imi pare rau pt ce am scris ...... eu ma refeream ca daca a facut avort pt ca nu la vrut si apoi sa decis ca vrea un copil ......inafara de gafa pe care am facuto si imi cer scuze din suflet pt sorilau ..sustin tot ce am zis ...sper ca toate femeile care fac avorturi peste avorturi doar pt ca zic ele nau bani sai creasca etc etc ... ducetiva la balamuc ! nu meritati nici macar o a doua sansa suunteti niste criminale ....)...... (Sorilau imi cer scuze pentru ce tiam scris si imi pare rau ca nu am citit calumea ceea ce ai scris sper sa te ajute dumnezeu sa reusesti sa ai un bebe sanatos si frumos,sunt doar foarte nervoasa ca traim intrºo lume unde femeile in loc sa incerce sa se protejeze cat mai bine tot ce fac e ... aa ok sunt gravida? pai ma duc sa avortez .!) e ceva urat si nu judec pe nimeni (Iar tu ANdrea sti ca avortul este o crima?? sti ca daca avortezi iti omori propiul copil?= daca nu sti afla mai mama ma!!! probabil am dato in bara cu tine sorilau si imi cer scuze din nou .... sper sa nu mai fi suparata pe mine .... sunt una din acei oameni ce uraste femeile care fac avorturi ...nu degeabea suntem pe primul loc la avorturi !! iti multumesc si imi cer scuze din suflet ...sper sa te ajute dumnezeu sa ai un bebe cat de curand si sa fie sanatos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: