Ajutor!!! raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de silvia1501 cu 11 ani in urma

Cat de mult intarzie menstruatia dupa Postinor-2?, si mentionez ca in data de 18 februarie am facut cu prietenu meu sex neprotejat. In data de 19 februarie am luat pastila de urgenta si in data de 25 februarie am avut sangerari pana in data de 28 februarie. Dar in data de 25 februarie am inceput sa iau si anticonceptionalele si apoi in data de 5 martie am fost diagnosticata cu sinuzita si am luat antibiotice foarte puternice pana in data de 15 martie....Si acuma ar trebui sa imi vina ciclu in perioada in care sunt in pauza cu anticonceptionale? Ii probabil ca de la antibiotice si de la pastila de urgenta sa imi intarzie si sa imi deregleze ciclul? Sau poate fi vorba de o sarcina?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Probabil administrarea intr-un interval scurt de timp a doua tipuri de anticonceptionale a dus la dereglarea menstruatiei.
Este bine sa consultati medicul ginecolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: