AJUTOR! AM O PROBLEMA.

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de Otilia1252 cu 10 ani in urma

Dragilor, am o mare problema. Am 16 ani si sunt virgina. Problema este ca in urma cu cateva zile, am facut doar sex oral ( baiatul e sanatos, fara boli, nu asta e problema), dar de atunci imi curge un lichid alb... Ma sperie si ideea ca m-am atins de lichidul spermatic pe chilot si ca datorita menstruatiei mele neregulate nu pot sa-mi dau seama ce se intampla. Mi-e oarecare teama si desi din cate am citit, nu este posibila o sarcina, as vrea si un sfat bun sa ma linistesc.. Cat despre menstruatia mea, ar trebui sa vizitez un endocrinolog/ ginecolog ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

cryare (acum 10 ani)

Draga mea..daga esti virgina si ai facut doar oral eeste imposibil sa ramaii insarcinata...dar ca sa te convingi singura poti sa faci un test de sarcina cu prima urina...adika dimineata inainte sa mananci sau sa bei ceva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carmen (acum 10 ani)

De unde iti curge lichidul alb? V-ati facut unul altuia sex oral?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Otilia1252 (acum 10 ani)

da

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lichid alb (acum 10 ani)

Lichidul alb vaginal nu apare de la infectii ci este cauzat de o situatie emotionala si anume de “pofta de sex vaginal neindeplinita”.
Apare de regula la femeile care au un partener care este des plecat (navigator, lucreaza in strainatate). Culmea este ca secretia apare de indata ce vine barbatul acasa. Acest lucru este din cauza ca atunci suferinta emotionala duce la schimbarea tesutului vaginal si pe urma corpul trebuie sa repare tesutul. Si reparatia se face cu ajutorul la anumiti microbi si de anumiti fung, de aceea apare si secretia in faza de vindecare a tesutului.

Astfel de secretii albicioare mai poat aparea la fel de bine si la fetele ca si tine care are chef de sex vaginal dar nu pot (virginitate, frica de sarcina, etc).
Secretia trece de la sine fara medicamente si reapare de indata ce se repeta cauza emotionala.

Suna poate ciudata, dar este perfect adevarat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: