Paranoia !

Schizofrenie
Intrebare postata de adasdasda cu 13 ani in urma

Deci la inceput aveam simptomele paranoia ! ma credeam IIsus . credeam ca`s urmarit ca ma stie toata tara , si ma consider gay din cauza ca am avut niste gaze cand sa declansat boala timp de 2 luni... deci faceti-ma sa inteleg daca am Paranoia sunt gay sau este doar un simptom ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (46)

Marina (acum 13 ani)

Cred ca si una si alta. Adica ai paranoia si poate esti gay, daca iti plac baieteii. Sigur ai o doaga lipsa. Exista spitale in care usa are clanta numai pe exterior. In astfel de spitale se incearca tratarea celor care au paranoia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psh Ioana Panculescu (acum 13 ani)

nu are nici o legatura homosexualitatea cu ceea ce numesti tu Paranoia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marin (acum 13 ani)

Nu vad ce legatura are paranoia cu scchizofrenia cu a fi gay si cu gazele .Dar e clar ca ai o problema.Iti plac baietii,ai avut relatii intime cu baieti,sau de ce te crezi gay,lucru care vad ca te framanta de-o vreme?Fii mai clar .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adasdasda (acum 13 ani)

mie greu sa mai vorbesc cu prietenii de cand m-am imbolnavit si de cand am avut gazele alea mie frica sa nu fiu gay... si am avut simptomele paranoia si scria ceva de o fixatie homosexuala..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Barbu (acum 13 ani)

City, gaze are orice persoana besinoasa fara sa fie gay. Daca mananci fasole, mazare, lapte si multe alte produse care dau bolboroseala, daca ai probleme cu matele, adica se misca necontrolat, bolborosesc, chioraie, esti constipat...Ar trebui sa spui clar: iti plac baietii sau fetele? Daca iti plac baietii, daca iti doresti sa faci sex cu ei, atunci esti gay. Daca iti plac fetele, te uiti dupa ele pe strada,...atunci nu esti gay. Deci, iti plac fetele sau baietii?
Nu are treaba datul gazelor, faptul ca o persoana este basinoasa, cu a fi gay sau nu. Raspunde: iti plac fetele sau baietii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

julius (acum 13 ani)

Sincer, a fi gay inseamna sa simti atractie fata de baieti pana la momentul sexului. Iar paranoia este uneori cu cauze anterioare ori recente ori indepartate (copilarie). Sugestia mea e sa-ti cauti o modalitate de a intelege cand exact esti paranoia si de ce. Bineinteles ca ele nu apar din senin fara motiv. Daca ai suferit un traumatism comportamental, datorat unei relatii instabile cu o fata ce iti inspira neincredere asupra ta, utie cauza pentru paranoia si pentru auto-stima degradanta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adasdasda (acum 13 ani)

am iubit o fata inainte si ma respins... poate sa fie de la asta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

julius (acum 13 ani)

Prea probabil. Depinde foarte mult de modul in care s-a comportat cu tine. Daca atunci cand aveai nevoie de putina incredere din partea ei sau mai mult, cand tu aveai nevoie de o dovada ca esti apt de orice ca oricare alt om, ea iti raspundea printr-un comportament de respingere ori de diminuare (indirect vorbind) a capacitatii tale de a te respecta, atunci acesta e motivul pentru gay si paranoia. De asemenea, intr-o relatie trebuie sa fie echilibru. Asta este lege , iar cand spun echilibru ma refer la faptul ca trebuie in permanenta sa fie un schimb (troc mai grosolan spus) intre parteneri, iar acesta trebuie sa fie progresiv si egal. In momentul in care tu ofereai increderea ta si ai investit siguranta sentimentelor tale, bineinteles ca o p***a apreciere ti-a deteriorat modul tau de a te respecta. Parerea mea, daca intr-adevar ai aceste probleme din motivele mentionate, e sa treci peste si sa iti alegi cu grija aleasa. A fi sincer intr-o relatie e totul , iar daca unul din parteneri minte ori ascunde pentru a proteja celalalt partener atunci trebuie sa ai grija sa stii mereu ce se intampla cu tine, cu ea/el , cu relatia voastra si inclusiv cu evolutia voastra. Deci stai linistit ca nu esti gay, nu esti paranoic si nici schizofrenic. Esti doar intristat din urma unui esec emotional ce nu te are in proportie de mai mult de 70 % vinovat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

julius (acum 13 ani)

cand spun 70 % vinovat, ma refer la faptul ca tu ai 30% din situatie este vina ta deoarece nu ti-ai dat seama de la bun inceput de urmari. Scuzele mele daca am dat alta impresie. DEci 70% este vina ei, retul a ta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adasdasda (acum 13 ani)

deci sunt gay ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

julius (acum 13 ani)

Nu. Nu esti gay, nu suferi de paranoia, nici de schizofrenie, doar de iubire.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adasdasda (acum 13 ani)

Conform lui Freud, pacientul care suferă de fixaţia homosexuală a reprimat tendinţa sa, a iubirii homosexuale, într-o astfel de mă­sura în care el dezvoltă o fixaţie cu privire la aceasta. O­pi­nia lui Freud a fost corectă, în multe cazuri, dar nu explică fie­ca­re caz de boală. Sentimentele de inferioritate: aici psihologii au descoperit că principala cauză este sentimentul de infe­ri­or­itate care poate fi cauzat de o varietate de condiţii, cum ar fi eşecul, dezgustul, sentimentul de vinovăţie. Complexe emo­ţio­nale sunt prezente în multe alte boli psihice, dar şi la unele per­s­oane normale. Se consideră că un anumit tip de per­so­na­li­tate poate fi mai sensibil la această boală (persoanele sen­ti­men­tale, geloase, suspicioase, ambiţioase, egoiste sau timide etc). În opinia lui Fisher „principala responsabilitate pentru boa­la paranoică se află în mod corect şi perpendicular” în ere­ditate, deşi el nu neagă importanţa represiunilor, frus­trărilor şi complexelor emoţionale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anutzamihaescu (acum 13 ani)

Doamne baiatul asta a luato razna am mai vb de asa ceva gaze.schizofrenie,gay etc si tot nu inttelege ca nu are nici o legatura cu a fi gay nu intelegi ca si schizofrenie si este totul in mintea ta asa se manifesta ti-am mai explicat de nustiu cate ori si nu numai eu si majoritatea oamenilor de pe acest forum ca nu esti GAY
Este totul in mintea ta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Anutza, baiatul are o fixatie homosexuala, dupa cum spune si diagnosticul, pe fondul unei schizofrenii declansate de etnobotanice. El trebuie sa mearga la psihiatru, sa ia tratament, si in paralel sa faca psihoterapie. Pana cand nu va actiona, va tot scrie pe acest site despre acelasi lucru, pentru ca unui bolnav psihic poti sa ii dai toate argumentele din lume si el nu isi va schimba gandurile. De aceea se numeste bolnav psihic si fixatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

julius (acum 13 ani)

orice caz de schizofrenie nu este in mod direct cauzat de etnobotanice. intrebare, ai consumat macar asa ceva? stii ce efecte are? stii ce senzatii da si in ce mod comunica senzatiile respective cu receptorii nervosi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Nu este in mod direct cauzata, insa au cauzat o criza de schizofrenie care poate ar fi fost cauzata de altceva, mai devreme sau mai tarziu. Etnobotanicele in sine nu provoaca schizofrenie (ci depresie, anxietate, episoade psihotice etc), insa pot declansa o astfel de boala psihica (pot reprezenta factorul declansator). Nu am consumat si nici nu inteleg de ce i-ar da prin cap cuiva sa faca asa ceva. Iata unde se poate ajunge: la o decompensare psihica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

julius (acum 13 ani)

Iata ca inainte de a afirma concluziile altora intereseaza-te! Am fumat eu pe propria piele etnobotanice timp de 1 an si jumatate. Folosirea inadecvata si dozajul necorespunzator duce la moarte, in final. Nu regret inchiderea lor, ci regret pierderea unei metode de tratament, intrucat folosite in mod corect, cu dozajul corect, cu tipul de plante corect ales, si cel mai important, cu ambianta potrivita, se poate retusa comportamentul obsesiv, coleric, excentric si chiar, desi pare greu de crezut, nebunia in sine (indiferent de forma). Iar ceea ce inteligentii de reporteri uita mereu sa precizeze e ca da, intr-adevar e vina "dealer-ilor", dar mai mult e a consumatorilor. De ce? La inceput se ofereau produse slabe, apoi din ce in ce mai tari. Partea buna a lucrurilor e ca acel client stia cat trebuie sa puna (un plic = un joint). In ultima jumatate a anului trecut dozajul crestea, iar clientul punea cat era el obisnuit sa puna: un plic intreg. Dintr-un plic se fac cel mult 2 jointuri, iar (cum a fost anul trecut) cand au inceput sa procedeze la fel cu noile produse (Superblack, Strong black, Katana, Bonsai), care de fapt indiferent de nume au acelasi set de plante, logic ca au inceput sa pice ca mustele clientii. De ce ? Pentru ca noile produse contineau dozajul a 4/5 jointuri. De specificat este ca acele 2 jointuri de la inceput erau de consumat in 2 persoane. Iar recent, din cate stiu , unu a murit dupa ce a fumat katana. Dar, 2 * 4 = 8. Un singur om la un joint pentru 8 persoane clar ca nu rezista....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

julius (acum 13 ani)

Si acest tip de dozaj e valabil si la marijuana, skunk si hashis. Logic ca daca pui prea mult => moarte. Dar cui pasa de tinerii drogati morti din urma dependentei?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

julius (acum 13 ani)

city imi pare tare rau ca nu vrei sa pricepi. De acum nu este vorba nici de schizofrenie, nici paranoia si nici macar homosexualitate. Esti pierdut din punct de vedere al orientarii. Ai suferit un traumatism sever? te-ai speriat in fata unui accident? martor la crime ori alte urgii? Deci aparent esti normal, doar ca paranoia asta a ta e de fapt , din cate vad eu, o fobie de tine insuti. Ai mare grija

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nimeni de nikaieri (acum 13 ani)

Vorbai ca ...daca nu tise intampla astea nu ai sa ai caracter nai sa te definesti ...asa ca nu te mai plange stange din pumn ..fi tu om ...nu calca stramb ..ia atitudine ..fii tu incontinuare ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3