Vreau o minune

Sarcina
Intrebare postata de INA_ cu 12 ani in urma

Buna din nou!!dupa lungi asteptari..am reusit sa raman insarcinata din nou....am 3 saptamani.azi am fost l eco si d-na doctor mi-a zis ca e prea mica sarcina(mentionez ca de vreo 3 zile am niste sangerari maro)si ca e posibil sa se opreasca din evolutie..voi ce credeti?a...am luat si duphaston

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Iuli (acum 12 ani)

Iti tinem pumnii sa fie bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ve2 (acum 12 ani)

buna, sper sa fi bine, trebuie sa gandesti pozitiv asta conteaza si totul o sa fie bine
o sa iti spun povestea mea, eu am 27 ani am ramas insarcinata dupa multe incercari iar la 3 saptamani de la data conceperii mi-a doctorul la eco ca e prea mic, iar apoi la 4 saptamani, mia zis ca nici sacul nu este cat ar trebui sa fie, e mic si m-a lasat inca 10 zile ca sa vada poate creste ca si cum ar fi toate bune, numai ca din pacate am ineput cu scurgeri maro inchis si dupa aceia sangerari , ca am ajuns la spital si m-a chiuretat, , eu inca ma invinovatesc ca nu am gandit pozitiv de la inceput tot timpul imi era frica , daca e scurgere maro, daca e asa ... si tot asa , poate daca gandeam pozitiv tot acel timp poate era ceva, desi nimeni nu stie din ce cauza s-a oprit din evolutie, de aceia stiu in ce situatie te afli dar sunt alaturi de tine si iti tin pumnii, gandeste pozitiv si totul o sa fie bine. astept numai vesti bune de la tine bafta multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

INA_ (acum 12 ani)

multumesc mult pt incurajari...am nevoie..Azi am fost din nou la eco...si cica a crescut si e si un embrion...si m-a chemat peste 8 zile.....nu stii ce emotii ma incearca...sangerarile s-au oprit...pt ca 3 zile nu am mai luat duphaston, dar azi doctorita mi-a zis sa incep din nou....te pup .tinem legatura si multa bafta si tie..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ve2 (acum 12 ani)

am uitat sa iti spun ca i mi-e mi-a dat duphaston,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ve2 (acum 12 ani)

buna din nou, daca ti s-au oprit sangerarile este foarte bine, am o colega care i s-au oprit sangararile si a stat in spital si a dus sarcina pana la capat, ne rugam sa fie bine, dar eu cred 100% ca o sa fie bine, dupa cum ai spus mai sus, ca la mine nu a mai crescut deloc, nu s-a mai dezvoltat embrionul, eu zic este ok, nu are rost sa te stresezi, trebuie sa gandesti pozitiv si ai sa vezi ca totul este bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: