Sunt sau nu insarcinata

Sarcina
Intrebare postata de Paul2110014 cu 15 ani in urma

De obicei am ciclu regulat.de 3 luni incerc sa raman insarcinata, nu am luat niciodata anticonceptionale.luna ac mi a intarziat cilu 3 zile dupa care mi a venit mai putin decat de obicei.am dureri de sani sunt mariti si alte simptome dar am facut 2 teste de urina si au iesit negative.nu stiu ce am.ma puteti ajuta cu un sfat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

andreea maria6 (acum 15 ani)

cand eu am ramas insarcinata, mi-am facut prima data testul si mi-a iesit negativ, apoi dupa alte 2 sapt, mi-a iesit pozitiv.ce simptome ai tu, sunt intr-adevar de sarcina, dar nu e in regula ca ti-a venit. Se poate chiar si asa sa fi insarcinata, dar cel mai bine e sa mergi la un ginecolog, el iti poate spune sigur.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena991510 (acum 15 ani)

eu zic sa mai astepti cateva zile, mai faci un test si te lamureti...

Sa fie cu ochisori !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florian Alex (acum 15 ani)

Si mie mi s-a pozitivat testul de sarcina la 34 de zile. Sangerarea respectiva poate fi de la nidare, deci ar fi sanse mari sa fi insarcinata. Cred ca deja stii daca esti sau nu, tinand cont de perioada in care ai postat mesajul...
Multa sanatate si sper... sarcina usoara!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Petreuta (acum 15 ani)

buna
am si eu o problema,daca mi-ar putea da cnv un rasp ce bn ar fi.am avut o relatie de 4 ani cu un baiat,nu m-am protejat niciodata si nu am ramas insarcinata.am mers la 2 doctor si mi-au spus k fara tratament nu pot face copii sigur 100%(anul trecut,apoi am fost acum cateva luni la doctor).de vreo 3 luni si ceva sunt cu un alt baiat,am avut relatii sexuale,nu m-am protejat pt k logic nu pot face copii,iar luna asta ma trezesc k mi-a intarziat 6 zile.mi-am facut test si a iesit pozitiv.am fost la doctor si nu se poate pronunta acum(mentionez k am fost la acelasi doctor care mi-a spus k nu pot face copii).spuneti-mi k e posibil sa fi fost gresit testul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: