Scurgere albuie

Sarcina
Intrebare postata de cata061989 cu 12 ani in urma

In urma cu 2 ani am facut o intrerupere de sarcina, deoarece am intrerupt anticonceptionalele iar in 3 luni am si ramas insarcinata. Acum am trei luni de cand le-am intrerupt din nou....sper sa nu raman din nou...Problema este ca in tot acest timp am avut o scurgere, care era mai intensa inainte de menstruatie.am citii undeva ca este normala si ca face parte dintr-o etapa de curatare pe care o realizeaza organele genitale.asa este?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Iuli (acum 12 ani)

Totusi, ati auzit de prezervativ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 12 ani)

Buna,

Nu ar trebui sa faci sex neprotejat daca nu vrei sa ramai insarcinata. foloseste tu un contraceptiv local daca el nu vrea cu prezervativ. Eu folosesc pharmatex; sunt capsule pe care le introduci in vagin si, dupa 10 min, in care se topesc, esti protejata 4 ore. Pentru scurgeri vaginale si dezechilibre ale florei polygynax ovule e foarte bun, mi l-a recomandat ginecologul meu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: