Sarcina sau nu?

Sarcina
Intrebare postata de Utilizator31571228511 cu 4 ani in urma

Buna ziua,
Vin cu o problemă la dumneavoastra..problema căreia nu îi găsesc rezolvarea absolut deloc.
Acum o saptamana si jumatate,m-am simtit rau pentru 2 zile si am decis să cumpăr un test de sarcina ,acesta ieșind pozitiv...La 2 zile după asta am decis să m-ai fac Încă unul sa fiu sigura ca sunt însărcinată,dar surpriza ca a fost negativ..si am tot facut,în total 6 teste de sarcina dintre care doar unul pozitiv, eu acuzând dureri sub burta (mentionez nu ovarele),stări de rau,de voma,greata, oboseala tot timpul si o scurgere albicioasa , dar fara miros.Luna trecută am avut c.m pe data de 10,iar contact sexual neprotejat la 4 zile dupa,eu inca fiind in ultima zi de ciclu...Luna aceasta ,ciclul mi-a întârziat 5 aproximativ 6 zile ,iar de 2 zile am început să am scurgeri de sange in cantitate mica ,diferit de pana acum.. normal ,schimb 3-4 absorbante pe zi,iar acum cred ca 2 pline in ultimele 2 zile..Ieri am decis sa ma duc la spital ,sa le explic situația si sa imi faca un test de sange hcg...Mi-au preluat proba de urina pentru testul de sarcina,acesta fiind tot negativ ,spunandu-mi chiar si faptul ca nu am nici macar infectie,ca urina mea este curata,iar la final..analize de sange ,dar nu am primit nici un răspuns pana la ora actuala..spunandu-mi ca o sa ma sune de la spital daca sunt însărcinată , daca nu sunt,nu or sa ma sune..Desi am insistat sa mi se spuna totusi de ce ma simt "gravida" si de ce am toate simptomele unei femei gravide ,am rămas doar eu cu intrebarea..Nici macar un ecograf nu au vrut sa imi faca,macar totusi sa elimine orice cauza de ce ma simt asa de aproape 2 saptamani....
Acum,daca aveti vreo idee ce ar putea fii pentru ca disper..Nu stiu unde sa ma duc si ce sa fac..(tin sa mentionez ca sunt in Londra si nu in Romania)..
Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Utilizator11571403274 (acum 4 ani)

Uneori testele de sarcină nu dau mereu rezultatul corect, dar nu știu acum, cred că cel mai bine aștept rezultatul de la test

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: