Sarcina sau nu?

Sarcina
Intrebare postata de bela27 cu 14 ani in urma

Buna fetelor,
Asa cum am scris cu putin imp in urma imi doresc foarte mult un bebe:). Luna aceasta respectiv pe 19 trebuia sa-mi vina ciclu. Mi-a venit o picatura a doua zi la fel iar de atunci nimic. Mi-am facut 2 teste care au iesit pozitive ambele. E posibil sa fiu insarcinata in conditiile in care ma dor sanii (pana vineri nu m-au durut) si burta ma doare putin, am o stare de disconfort. alte simptome nu am. maine voi merge la ecograf. voi ce parere aveti Sunt insarcinata , se va vedea la ecograf asa de repede?
Va multumesc
pupici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

floryny (acum 14 ani)

Buna bela27,

La ecograf nu se va vedea sarcina, dar daca te vei duce la control medicul iti poate spune daca esti sau nu insarcinata.

Ac***a in vedere ca ti-ai facut doua teste de sarcina si ti-au iesit pozitive, felicitari, esti mamica.

Sarcina usoara

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria C (acum 14 ani)

Daca testele facute ti-au iesit pozitive inseamna ca esti insarcinata. Sarcina usoara si nu uita de controalele periodice la medic, trebuiesc facute.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bela27 (acum 14 ani)

multumesc din suflet fetelor. Intr-adevar sunt insarcinata in 4 sapt. Are 2 mm abia si sunt super fericita.
sa dea D-zeu la toata lumea bebe sanatos. va pup si sa auzim numai de bine
Multumesc inca o data:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iry (acum 14 ani)

buna....mi-a intarziat ciclul 2 zile ,am avut stari de voma ,ameteli,dureri de cap,stari de oboseala,si mi-am facut testul dar a iesit negativ.mentionez k am avut ciclu in per 24.10-29.10 ....si azi suntem in 25.11 si nu mi-a venit.oare sunt insarcinata?????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stefania (acum 14 ani)

buna fetelor.am si eu nevoie de un sfat.mi-a venit ciclul pe 22 septembrie si de atunci nimic.luna asta au inceput sa ma doara sanii si sa am crampe.am facut testul de sarcina de mai multe ori si iese mereu negativ.mi-a spus o doctorita ca trebuie sa astept ,pt ca in aczul asta sunt insarcinata,dar e o sarcina care poarta numele de "sarcina prin implant" si nu iese nici in urina si nici la ecograf pt ca e inca prea mica.ma poate ajuta cineva cu o informatie?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nane (acum 14 ani)

Stefania nu vreau sa te sperii din contra iti doresc o sarcina cat mai usoara si sa dea D-zeu sa nasti un copil frumos si sanatos dar in locul tau asi cere si o a doua parere medicala. Nu mi se pare normal sa nu se vada sarcina la 2 luni.S-auzim de bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

boryxela (acum 14 ani)

buna, nu cred ca se va vedea la ecograf,dar daca testele ti-au iesit pozitive atunci felicitari esti mamica!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: