Sarcina gemelara

Sarcina
Intrebare postata de Mirela83153365 cu 14 ani in urma

In sarcina gemelara este recomandat triplu test?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

ionica (acum 14 ani)

Buna Mirela83,

Raspunsul este NU se face acest triplu test pentru sarcina gemelara deoarece valorile ies duble si nu pot fi interpretate. Sarcina usoara!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen415 (acum 14 ani)

SI EU AM O SARCINA GEMELARA ,AM FACUT DUBLU TEST SI DR. LA CARE MERG MI-A ZIS CA VOI FACE SI TRIPLU TEST LA URMATOAREA CONSULTATIE.CUM MERGE SARCINA LA TINE,MIRELA?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirela83153365 (acum 14 ani)

sarcina merge destul de bine ne luptam cu anemia dar am inteles ca este normal sa avem o mica anemie vom vedea la urmatorul consult saptamana viitoare. in ce luna esti si ce vei avea ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

icarmens505 (acum 14 ani)

Sunt insarcinata in 18 saptam.La eco mi-a zis ca o fetita e sigur,iar al doilea 80%tot fetita.Eu oricum mi-am dorit o fetita,asa ca e binevenita si a doua desi ptr.sotul meu mi-as fi dorit si un baiat.Tu ce vei avea?Anemie am si eu dar ceea ce ma ingrijoreaza putin e ca mi s-a recomandat un cerclaj profilactic deoarece lungimea colului e de 3,1.Ce valoare are hemoglobina la tine ?In cate saptam.esti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirela83153365 (acum 14 ani)

eu sunt in 23 de saptamani si voi avea si eu tot 2 fetite nu mai stiu exact ce valoare are hemoglobina dar o sa ma uit si o sa iti zic daca vrei putem vb pe mess adresa mea este [email protected] pa o sarcina usoara !!!si bebeluse sanatoase

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

icarmens505 (acum 14 ani)

Eu m-am inregistrat cu icarmens505,nu stiu de ce data trecuta am intrat cu carmen 415

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: