Sarcina 6 saptamani

Sarcina
Intrebare postata de Crinaorzac cu 10 ani in urma

Va rog ajutati-ma simt niste intepaturi in vagin, apar si dispar...nu am usturimi, nici mancarimi...sunt normale? bineinteles sportabile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

GeorgianaR (acum 10 ani)

Este normal ca in perioada aceasta sa simti jena sau durere,uterul tau se mareste.Atata timp cat sunt suportabile,nu ar trebui sa reprezinte un pericol.Vorbeste cu medicul tau,el iti va spune ce poti lua pentru dureri.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Crinaorzac (acum 10 ani)

multumesc tare mult nu am nici o durere , ieri am avut o scurgere moro, si inca intr-o zi. nu am pete p chilot deloc , oare sa ma speriu? am vazut pe hartie igienica, scurgerea nu era mai abundenta ca de obicei..doar k era mai inchisa la culoare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Crinaorzac (acum 10 ani)

azi iar am avut scurgerea doar k am vazut si niste firicele de sange, ast sa vina sotu de la munca sa merg la medic sper sa fie bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GeorgianaR (acum 10 ani)

Scurgerile inchise la culoare si cele de sange nu trebuie neglijate.Este posibil sa primesti tratament pentru sustinerea sarcinii.Sper sa fii bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GeorgianaR (acum 10 ani)

Cate saptamani de sarcina ai?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GeorgianaR (acum 10 ani)

Scuze,scria in titlu...:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Crinaorzac (acum 10 ani)

am fost aseara la medic , si snt tare dezamagita t k nu se vede bebe, nu prea mia dat sperante. Joia viitoare ma du la control. Mi-o dat sa imi fac un test de sange sa vada daca mai iese k snt insarcinata. aici in franta n se fac chiuretaje , ei asteapta sa se porneasca singur , si daca nu cu medicamente si sunt terminata nu stiu ce sa fac...eu chiar daca nue sanatos cred k chiuretajul e mai sigur. Nu stiu sunt derutata de tot

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina (acum 9 ani)

Cum sa nu se vada sarcina ? la 6 saptamani ? Se vede la eco intravaginal si poti vedea si bebele. Eu am 6 saptamani jumate si l`am vazut !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GeorgianaR (acum 10 ani)

Of,imi pare rau...nu te grabi sa iei o decizie,asteapta rezultatul analizei de sange,poate,totusi,nu a reusit medicul sa vada la echo bebelusul,dar poate este bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Crinaorzac (acum 10 ani)

azi am scos analiza de sange , si mi-o iesit k inca insarcinata deci mai am o speranta. Mai trebuie sa fac una luni sa speram ca creste valoarea , nu doamne fereste scade. akuma ne scclipiau ochiii de bucurie mie si la sotu k mancat o banana si ultima muscatura am dat-o afara, nici nu stiu ce sa aleg e de la stres e de la sarcina poate bebelu meu e bine...asa m-as bucura. maine am un control, sper ca nu afecteaza atatea intravaginale dar nu am de ales, sa vad parerea si altui medic. multumesc tare mult ca mereu imi raspunzi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GeorgianaR (acum 10 ani)

Nu ai pentru ce.E bine sa mai ceri parerea altui medic,au fost atatea cazuri in care medicii s-au inselat.Sper sa revii cu vesti bune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mona (acum 10 ani)

Si eu am simtit intepaturi in vagin timp de vreo 2 saptamani pana am ajuns la medic si mi-a spus ca sunt insarcinata si ca aceste intepaturi sunt normale, pt ca se mareste uterul. De asemenea am avut de 2 ori si 2 scurgeri de cateva picaturi de sange, si am observat ca au fost exact dupa ce mi-am facut baie cu apa calduta, nu fierbinte in cada. Medicul mi-a recomandat sa nu mai fac baie in cada si de atunci s-au dus. Au mai fost si cateva scurgeri maronii. Toate astea pt ca in primul trimestru am avut un hematom langa sarcina. Fara tratament exista risc de aviort spontan, insa doctorita mi-a dat tratament cu utrogestan1/zi si hematomul s a retras, iar scurgerile au incetat de atunci si bebe este bine. Multa sanatate tie si bebelului tau!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: