Pot ramane insarcinata

Sarcina
Intrebare postata de fartescu cu 14 ani in urma

Buna ,as dori sa stiu daca dupa 5 ani de sterilet mai pot ramane gravida si cat trebuie sa treaca sa se refaca corpul ptr o sarcina.a mai intanlit cineva aceasta problema .va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (29)

raluca (acum 14 ani)

Buna Fartescu,
Dupa scoaterea steriletului trebuie sa-ti faci cateva analize, printre care si papanicolau. Daca te vei duce la control medicul de specialitate sigur iti va spune in cat timp poti ramane insarcinata.

Mult succes!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryny (acum 14 ani)

Daca vei scoate acest sterilet cu siguranta vei ramane insarcinata. Mai intai de toate, trebuie sa faci analize, sa vezi daca totul functioneaza normal, daca nu ai vre-o anexita, vre-un chist...
I-ti doresc succes si mai vb!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lenuța (acum un an)

Raman insărcinată și dacă ma păzește după scoaterea steriletului?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Dupa folosirea a minim 2 ani steriletul, creste riscul de sarcina extrauterina. Da, mai poti ramane gravida dai mai intai trebuie sa faci cateva investigatii, asta nu neaparat pt ca ai avut sterilet ci pentru ca asa e normal
Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fartescu (acum 14 ani)

mersi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alice70 (acum 14 ani)

In mod normal, dupa extragerea steriletului fertilitatea ar trebui sa se restabileasca imediat. In rare cazuri, steriletul poate favoriza o boala inflamatorie pelvina care poate afecta fertilitatea femeii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yram (acum 14 ani)

pot ramane insarcinata dak am 16 ani si 47 kg?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionela (acum 14 ani)

yram,

Trebuie sa te loghezi pe acest forum daca vei vrea sa ti se raspunda la intrebarea pusa de tine. Tu acum ai postat la un raspuns, iar intrebarea pe care ai adresat-o nu se vede. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Da din momentul in care apare menstruatia(chiar daca asta se intampla la 14 sau la 10 ani)poti ramane insarcinata. Nu conteaza varsta si nici greutatea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionela (acum un an)

Am 24 de ani și am două fete și după fata cea mică mi-am pus sterilet pe 3 ani și de când l-am scos nu reușesc nici cum sa mai rămân însărcinată de 7 ani ancerc și am luat 4 săptămâni și profecund și nici cu pastilele alea n-am reușit și mi-am luat două teste de sarcina și la unu Mio ieșit două Lili mai slăbuțe și la celălalt numa una nu știu ce să mai cred dacă mă puteți ajuta cu un sfat vă rog frumos vă mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

@ngel (acum 13 ani)

pot ramane insarcinata daca am boala inflamatorie pelvina?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

livia (acum 11 ani)

Mi- am scos steriletul acum un an tot incerc sa raman insarcinata dar nimic ce poate fi. Doctorul zice ca ii totu in regula dar eu sint preocupata ca nu raman am un ciclu regulat. Imi dati un rasp va rog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 10 ani)

buna stai linistita dupa scoaterea steriletului poti ramine insarcinata dar indicat ar fi sa treaca 2 luni de la extragerea steriletului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 10 ani)

buna stai linistita dupa scoaterea steriletului poti ramine insarcinata dar indicat ar fi sa treaca 2 luni de la extragerea steriletului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 10 ani)

buna stai linistita dupa scoaterea steriletului poti ramine insarcinata dar indicat ar fi sa treaca 2 luni de la extragerea steriletului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

NATI (acum 10 ani)

am sterlet de 5 ani ciclu mia intirziat deja de 4 zile ee posibil sa fiu insarcinata daca inca il mai am

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Perta Doinita (acum 10 ani)

Buna seara.Am o problema care sper ca aflu cumva si un raspuns.In urma cu 7 ani,imediat dupa 3 luni de la nasterea celui de-al doilea copil,mi-am montat un sterilet.De atunci,organismul l-a acceptat,urmand ca,cat mai curand sa il pot schimba.Intrebarea e,daca nu stiu ce tip de sterilet e,faptul ca a durat atat sa-l pastrez,imi poate crea vre-o problema medicala?Si durata maxima a unui sterilet care este?Va multumesc,cu stima,Doinita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxana (acum 8 ani)

asi dori sa stiu si eu cu e sati scoti steriletul dacai dureros al am de 3 ani el e pus pe 5 si as dori sal scot de asi mai face un copil

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 8 ani)

Bună..dacă am 16 ani și nu îmi vine menstru atia regulat..pot rămâne însărcinată?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florina (acum 7 ani)

Nu este dureros eu am avut stetiler timp de 5ani si la extragere me ra tare frica dar nu am simtit de cat o piscatura

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2