Pot ramane insarcinata in a-9 a zi dupa ciclu?

Sarcina
Intrebare postata de mady-ioana cu 13 ani in urma

Buna.sunt foarte ingrijorata,sunt la prima mea experienta sexuala.am avut contact sexual neprotejat(dedi el nu si-a dat drumul in mine)in a-9 a zi dupa ciclul menstrual ce posibilitati sunt sa raman insarcinata??astept raspuns urgent ..va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

danyelin (acum 13 ani)

Buna.Exista posibilitatea sa ramai insarcinata dupa 9 zile de la menstra insa daca el nu a ejaculat in tine,nu ai de ce sa te sperii.Oricum,pe viitor ar fi indicat sa folositi prezervativ pentru a va proteja de tot felul de boli iar tu ai putea folosi metodele de contraceptie pentru a elimina riscul unei sarcini nedorite.Toate bune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Sigur ca poti ramane insarcinata ORICAND (inclusiv in timpul ciclului...), mai ales in a 9-a zi, tinand cont ca spermatozoizii supravietuiesc pana la 5 zile, iar ovulatia are loc intre zilele 10 si 16 in general. Chiar daca nu a ejaculat, lichidul preejaculator poate contine spermatozoizi. Daca nu e prea tarziu, ia pastila de a doua zi. Si nu mai face NIMIC fara prezervativ daca nu vrei sa stai cu stres si cu teste de sarcina in fiecare luna!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Madalina (acum 11 luni)

Buna ziua as avea și eu o întrebare stopul mi-a venim pe 6 și a ținut pana pe data de 12 iar eu am avut contact sexual pe 22 23 și 24 as putea rămâne gravida chiar îmi doresc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mercedes (acum 11 ani)

prima experienta a fost cu multa sangerare si fara ca el sa ejaculeze..a 2-a la fel cu sangerari si fara ejaculare,..a 3-a cu prezervativul si la fel sangerare,,imi intirzie ciclul menstrual deam de citeva zile...care sunt riscurile de a fi insarcinata? ce ar trebui sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 10 ani)

si eu imi fac griji sa nu fi ramas insarcinata ac***a in vedere ca a ejaculat in mine in a 9 zi de ciclu,mi e teama si astept sa vad daca imi vine ciclu luna urmatoare,daca mi vine crede ti ca sunt insarcinata?? poate sa mi vina ciclu si peste sarcina??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fabiana (acum 10 ani)

buna ziua .as avea si eu o intrebare ..am avut un contact sexual si din pacate s-a rupt prezervativul..actul a avuut loc dupa o zi de la terminarea menstruatiei ..dupa o ora am luat pilula de a doua zi a avut si o sangerare maronie ..sunt sanse sa raman insarcinata ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

turi ioana (acum 10 ani)

asa am patit si eu si nu stiu ce sa fac imi e frica sa nu raman

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 8 ani)

clar nu daia se numeste pilula de a 2 a zi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrea (acum 10 ani)

buna¡nu stiu sigur dar ma simt foarte ciudad si senzatie parca as avea toata mancarea in gat.nu pot zice ca ii greata dar ce vreau sa stiu daca pot ramane gravida in a 10 zi de la menstruatie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Natalia (acum 10 ani)

Buna dimineața.suntem o pereche de tineri ce doar prietenim.Dragostea între noi fiind mai puternica decât toate,încercam sa concepem un bebelush.Da in aceasta luna.Deci am o perioada regulara de menstruație.Aceasta luna exact după ce mi s-a terminat perioada de sangerare ce durează 3-4zile,am făcut dragoste neprotejati,si chiar ejaculand de fiecare data in mine.Am făcut asta 9 zile la rand după care am fost nevoita sa merg innapoi căci stam in orașe diferite si departe unul de celălalt.Cum credeți Maiestre Doctor-m-a poate bucura soarta cu ceva cel mai frumos peste 9 luni????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Monica S (acum 9 ani)

Buna! Vreau un raspuns,a ejaculat in mine dupa a noua zi de la menstra,e posibil sa raman insarcinata? Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jon (acum 9 ani)

Buna seara . As vrea sa va intreb daca este posibil sa rămână însărcinată sotia mea dupa a 7-8 zii de ciclu menstrual . Ne dorim un bebe si de aceea vreau sa stiu daca este posibil . Acte sexuale au fost foarte mult si numai cu ejaculare. Problema este ca ea se mai stie cu niste probleme feminine gen usturimi la urinare . Dureri de burta din cand in cand posibil sa creeze probleme acestea in conceperea unui bebelusi ? Va multumesc !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adriana (acum 8 ani)

Buna am si eu o intrebare sunt sanse sa fi ramas insarcinata ina a 10-a zi de la menstruatie?a ejaculat in mine si me.am dat drumul amandoi o data.am luat ai antibiotic augumentine.Sunt sanse?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: