Pot fii insarcinata fara simptome

Sarcina
Intrebare postata de RAMONA2485633 cu 13 ani in urma

Va rog din suflet sa ma ajutati....Mi-a intarziat menstruatia,trebuia sa vina pe 12 iulie ,am facut un test pe 19 care sa pozitivat,dar nu am niciun semn ca as fii insarcinata ,nu am sani mariti,greata nu am ,oboseala nu ,pofte nu,e posibil asa ceva? Se poate pozitiva un test fals???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (65)

mirona74 (acum 13 ani)

Da, e posibil sa nu ai nici un simptom clasic... Fiecare organism reactioneaza in felul sau... Incearca sa mergi totusi la un control ginecologic, sau sa repeti testul de sarcina. Daca esti din Bucuresti, vezi ca exista un test la Supermarketul Real, se numeste parca "First response" (e o cutie de culoare roz-frez), nu e tradus, e pe engleza dar intelegi ce scrie pe el, se pare ca detecteaza hormonul sarcinii chiar inainte de a-ti veni CM, adica la cca. 2 saptamani dupa ce ai ramas parca, nu mai tin chiar bine minte. Eu una nu l-am vazut prin farmacii, daca poti merge la un Supermarket Real il vezi imediat dupa culoarea cutiei. Incearca si repeta testul de sarcina, ca sa vezi cel mai bine ce si cum... Daca se activeaza si al doilea... Cred ca e clar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

FOARTE rar un test se pozitiveaza fara sa fii gravida. Doar daca ai avut o sarcina recenta sau iei anumite medicamente. Altfel, test pozitiv = sarcina. Sigur ca exista sarcina fara simptome. Mama nu a avut absolut nimic in timpul sarcinii cu mine iar burtica era destul de micuta. Nu toate femeile au disgravidie. Astea sunt filme.
Te felicit daca iti doresti sa fii mamica, ai reusit :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andra (acum 13 ani)

Greturile apar la 2 luni de la ultimull ciclu menstrual asa ca este imposibil sa ai greturi de acuma si nu prea exista gravida fara greturi si stari de voma.Esti cu siguranta insarcinata daca testul este pozitiv si nu ti-a venit ciclu menstrual.O sa apara si greturile dar eu iti doresc o sarcina foarte usoara cu cat mai putine greturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cezara (acum 13 ani)

Buna !am si eu o intrebare.se poate sa fiu insarcinata?am 4 zile de cand mi-a intarziat ciclul...ma doare putin burta dar mai mult simt k am crampe...am si sanii cam umflati si sensibili...Am si o durere de cap da nu f tare si am o stare de irascibilitate ...va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

livi (acum 13 ani)

salut fetelor....sunt noua aici pe forum si vreau si eu sa discut cu voi....CM trebuia sa vina pe 8.09.2010. pe data de 10 am fost la medic si mi-a spus ca uterul e marit dar nu mia spus clar ce e,, putin manusa sa murdarit o culoare asa rosietica si ea a spus ca poate vine ciclul??!!!dar iata ca e 20 si ciclul nu e prezent....simptome nu am.doar asa un mic discomfort si dureri de cap...a 2-a zi dupa control am facut un test si a fost negativ cu linia incompleta si asa putn roza.....ce asta?poate ati avut asa fel de experient??!!!!merci mult.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dienutza (acum 13 ani)

buna !sunt noua pe aici dar uite k am ceva sa va spun pe 22 august a fost ultiima data cand mi-a cenit CM si am facut acum o saptamana un test de sarcina si mi-a iesit pozitiv..sincer sanii mi s-au intarit si ma dor tot timpul cand ii ating...maine ma voi duce la medic sa vad ce imi spune...sper sa fie pt k imi doresc enorm sa vina bebe de 2 ani incerc;)..v-am pupat..succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aylin (acum 13 ani)

sınt ınsarcinata ın 7 sapt si nu am nici un fel de greturi sau pofte,uneori ma ıngrijoreaza stare asta de bıne..e normal???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Am 50 de ani și nu mia mai venit nu am grețuri dar ma dor sini va rog să-mi răspundeți (acum un an)

Am 50 de ani și nu mia mai venit pot sa fiu în fiu gravida nu grețuri doar ma dor sini va rog sa mi răspundeți

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioanaaaa (acum 12 ani)

pe data de 29 ianuarie am avut un contact neprotejat dar am luat pastila de a2a zi postinor 2. dupa cateva zile am mai avut unul protejat.. mia venit in luna februarie,martie si aprilie la data care trebuia.. dar nu asa de abundent.. in aceasta luna mi-a intarziat ,dupa data de 6 mi-a venit pe 13 si ma tinut si mai putin.. am facut un test de sarcina si a iesit negativ.. voi e credeti?? sa mai fac un test de sarcina sau sa mai astept astept??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 12 ani)

buna....am niste dureri de burta si nu inteleg de ce.....ciclu mea venit....dar inainte ma tinea 4-5 zile acuma doar 2 zile,,,,oare ce sa intamplat .....sunt insarcinata oare???plz un rsp cat ma repede:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tudora cristina (acum 10 ani)

nasol

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

peli (acum 12 ani)

buna..ajutati ma si pe mine va rog...am dureri de spate,dureri foarte mari de burta,am crampe ,simt ca si cum imi fierbe ceva in burta,am stari de disconfort mari,luna asta ciclul mi a venit si era de o culoare mai deschisa,nu curgea tot timpul doar asa cateodata in 3 zile..doar o singura zi am avut greturi si stare de voma,se poate sa fiu insarcinata?mi am facut test si a iesit negativ!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lory (acum 12 ani)

buna fetelor....poate sa-mi spuna cineva...e posibil sa fii insarcinata daca ai avut un contact neprotejat cam la sfirsitul a 2 zi de ovulatie????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex Ramona (acum 11 ani)

nici eu nu am nici o stare de voma sau ameteli,CM mi-a intarziat de la pastielel anticoncepitonale!!!mie mi se pare ca m-am ingrasat si am impresia ca sunt insarcinata,dar el nu si-a dat drumu in mine!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lili (acum 11 ani)

Buna am si eu o priblema luna trecuta mi-a venit ciclu pana in data de 20 ca nu il am regulat iar luna asta nu mi-a venit deloc o sa-mi fac acum dupa anu nou un test sper sa fiu insarcinata si sa nu am altceva am avut crampe si ma durut un san asa cum patesc mereu cand imi vine ciclu dar nimic sa fiu oare insarcinata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana (acum 11 ani)

ultima menstruatie am avut-o pe data de 15 feb.2013 suntem in 29.03.2013.am facut ultimul test pe 25 .03.2013 si a iesit negativ.nu am simptome de sarcina.as putea fi insarcinata ?ne dorim copii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lore (acum 11 ani)

buna si eu am avut ultima menstruatie pe 8 feb 2013 si suntem in 29 .03.2013 am facut test pe 20.03.2013 si a iesit negativ nu am simtome ameteli greturi,am doar pofte si mananc mai mult dar nimik alceva nu imi pot da seama ce poate fii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cris (acum 11 ani)

salut fetelor mi sa intirziat cm 3 zile oare sa fiu insarcinata???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

verutza (acum 11 ani)

buna fetelor nu am cm de 4 zile dar tot timpul mergea regulat insa acum mia intirziat shi am facut azi tesc dar nu mia aratat ca sunt insarcinata ce sa fac oare ajutatima plizzz

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sinzi (acum 10 ani)

mia venit ciclu pe 31 martie ultima data trebuia sami vina pe 28 dar nu mia venit ! mia intirziat 6 zile apoi mia venit pe 4 dar nu a fost un lichid foarte negricios dar a fost si foarte puti ! miam facut un test dar adoua linie se observa doar un pic ! ce se intimpla va rog pup?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 4