Posibila sarcina?

Sarcina
Intrebare postata de dannny cu 10 ani in urma

Prima zi a ultimul cm pe 14 dec,contact sexual pe 26,28,30 dec si 4 ianuarie ,pe 11 trebuia sa imi vina ,azi suntem in 14 si tot nu a venit ,am facut doua teste de sarcina unul azi si unul pe 10 ianuarie ,ambele au iesit negative? Mentionez ca am simtomele unei sarcini ma simt inarcinata ,mai e posibil sa fiu daca testele au iesit negative .?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

GeorgianaR (acum 10 ani)

Da,mai este posibil,uneori trebuie sa astepti minim 1-2 saptamani de la data la care trebuia sa ai menstra pentru un rezultat corect;acest fapt se datoreaza valorii HCG-ului,hormonul sarcinii,poate inca este prea mica pentru a putea fi detectata inca de un test de urina.Cel mai sigur poti afla printr-un test de sange betaHCG,,este mult mai precis.Revino cu vesti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dannny (acum 10 ani)

Multumesc .inca mai sper ca o sa iasa pozitiv ,o sa mai astept ....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viorel (acum 10 ani)

Prietenei mele menstruatia ia venit pe 11 luna trecuta si trebuia sa ii vina pe 9 luna asta precizez ca am facut neprotejat dar am ferito dar ma gandesc ea are 6 zile intarziere si am facut 2 texte zilele astea so au esit negative dar ea are dureri de cap de spate si o doare burta o parere va rog frumos ? astept rasp ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dannny (acum 10 ani)

Tocmai mi_a venit cm cu 5 zile intarziere,si eu aveam dureri de burta si spate si de cap si credeam ca sunt insarcinata ,dar se pare ca nu sunt..,si bineintele testele au iesit negative asa cum am specificat mai sus,....
Viorel poate asa se intampla si cu prietena ta ,sa mai astepte poate ii vine,daca nu sa repete testul peste cateva zile .Sper ca ti_am fost de folos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viorel (acum 10 ani)

Danny deci tu zicii sa mai asteptam si peste catev zille sa mai facem un test ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dannny (acum 10 ani)

Eu asa te sfatuiesc ,este parerea mea personala,eu cred ca o sa ii vina daca o doare spatele si burta,oricum in cazul in care nu ii vina sa faca testul dimineata cand urina este mai concentrata,dar mai asteptati macar pana in ziua a10 de intarziere .Revino cu un raspuns sunt curioasa dacaeste aceasi situatie .bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viorel (acum 10 ani)

Ia Venit Danny Multumesc din suflet pt sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dannny (acum 10 ani)

Ma bucur sa aud ca este cum va doriti ...numai bine!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: