Poate fi vorba de sarcina?

Sarcina
Intrebare postata de desire22 cu 14 ani in urma

Problema este in felul urmator...de 4 zile am aceleasi simptome ca cele premenstruale si totusi nu-mi vine!trebuia de ieri dar nimic...imi simt uterul ca se contract destul de des si apare o scurgere f usoara alba!poate fi vorba de sarcina?eu si sotul meu ne dorim f mult un copil si sper din tot sufletul sa fie!pana acum nu am luat decat no-spa pt contractii....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

irinuca (acum 14 ani)

Calculeaza si tu cam 10 zile de la ultimul contact sa fa un test.
Evita sa mai administrezi pastile si sa auzim de un bebe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buna irinuca (acum 14 ani)

am luat no-spa pt ca sunt destul de suparatoare durerile de ovare dar o sa ma abtin cat pot...am mai patit o data asa si pana la urma a avut loc un avort spontan:(..sper sa nu se intample la fel!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marialeea (acum 14 ani)

Irinuca, poti lua no-spa linistita, crede-ma. Cumnata mea, la primul copil, avea mereu iminenta de avort si exact asta i s-a dat pentru a nu pierde beblusul: NO-SPA! Nu afecteaza sarcina, crede-ma. Il poti lua linistita. Intreaba si medicul, daca nu crezi! Sau cauta pe net prospectul si vezi si singura.
Sanatate din plin iti doresc, sper sa fiti doi cat mai curand!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

irinuca (acum 14 ani)

asa este, poti lua no-spa linistita, este unul din medicamentele recomandate in sarcina. Mergi din timp la dr

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tattoo.girl24 (acum 14 ani)

din pacate mi-a venit astazi:(...se pare k n-a fost sa fie de data asta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

olari (acum 14 ani)

nu e asa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 14 ani)

vreau sa va intreb si eu ceva..intr-o seara eram cu prietenul meu,vream sa facem dragoste dar nu avea prezervativ asa ca ne-am hotarat intr-un fel sa o facem fara..adic nu am facut mai nimic mai mult ne-am jucat dar el cand si-a dat drumu era intr-un unghi mai naspa si a curs pe pasarica mea.m-am dus la baie si am facut un dus. .mi-e cam frica sa nu ma fi afectat chestia asta adic sa fi ramas insarcinata..exista vreo posibilitate??va rog sa imi raspundeti cat mai repede.multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 14 ani)

Buna.Am si eu o intrebare.Imi intarzie menstruatia,de obicei imi vine putin neregulat,adik in intervalul 25-28 de zile.Mi s-a mai intamplat sa intarzie 1 sapt acum vreun an.Azi este a 31-a zi si nu mi-a venit.De vreo 2-3zile ma doare putim burta dar nu e asa intens ca de obicei inainte sa imi vina.La ultima relatie sexuala pe care am avut-o acum vreo 3sapt am sangerat putin dar nu stiu motivul,inca nu mi s-a intamplat asa pana acum.Care poate fi motivul pt care intarzie?:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana st (acum 14 ani)

mie mia intarziat 2 luni..... in a treia mia venit in acest timp am facut 5 teste de src toate iesind negative in final am fost la medic si nu sunt gravida si nici nu sa declansat vreun avort spontan afost o delegrare hormonala precizez ca in cele doua luni in care nu am avut men.. m-am ingrasat 8 kg dupa ce mia venit ci... am scazut radical 5 kg am revenit oproape la greutatea mea normala asa ca dute la medic sa nu fi patit si tu la fel succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioana (acum 14 ani)

Draga Maria, eu te-as sfatui sa nu te mai joci asa, sa te protejezi mereu pana la momentul cand te hotarasti sa faci un copil. In mod normal nu ar trebui sa se intample nimic dar am auzit si cazuri cand s-a intamplat din neatentie. asa ca sfatul meu este sa nu te mai "joci"asa. Prietenul tau ar trebui sa vina pregatit sau sa ai tu niste prezervative mereu la tine. poate ca esti foarte tanara si nu iti dai seama. eu am aproape 23 de ani si am o fetita de 2 ani si 2 luni. Ma bucur mult ca o am dar nu ma mai pot bucura de tinerete asa cum o fac fetele de varsta mea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgiana gabriela (acum 8 ani)

Buna. Sunt noua pe aici .Vreau sa va spun ca am facut un test de sarcina barza ultra sensibil acum 2 zile inainte cu cateva zile de menstruatie si la prima vedere am vazut decat liniuta de control,si l-am aruncat si ceva parca m-a facut sa il iau din cosul de gunoi si sa ma uit la el. Si surpriza,m-am uitat foarte atent si era si cea de-a doua liniuta dar vreau sa spun ca era foarte stearsa dar ea era acolo ,o vedeam...ce credeti? Sper la urmatorul test sa fie ceva mai clar de atat..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sori (acum 8 ani)

Buna, as dori sami raspundeti la intrebarea mea varog, pina acum neam protejat cu prietenul meu, dar cu sase zile in urma sa spart prezervativul si peste citeva zile trebuie samise inceapa minstruatiea, si nu am dureri delok cum avem in alte luni cu aproape o saptamina inainte, dar ma trage la somn nu am pofta de mincare, si am dureri de siini as putea oare sa fiu insarcinata???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 8 ani)

Buna am si eu o intrebare mia intarziat ciclul 2luni si dupa aia mia venit as vrea sa raman si eu gravida imi dati un sfat va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 7 ani)

Buna, sunt la o vastra destul de frageda si am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu;! Insa el era virgin si actul sexual a durat foarte putin! Nu a ejaculat nimic in mine! Problema e ca a fost neprotejat iar menstruatia nu apare! Posibil sarcina? :(

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp150330210427705 (acum 7 ani)

Bună, pot fi insarcinata daca pe data de 7 am avut ciclul apoi pe 28 am avut relatii si a ejectuat in mine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11639082718 (acum 2 ani)

Buna!nu mi-a venit menstruația de 6 zile !
Și am avut contact sexual neprotejat..și am dureri abdominale..am făcut și 4 teste de sarcina..dar au ieșit negative...și vreau să am un bebe..ce as putea face ..va rog dați mi ..un sfat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: