Oare nu pot avea copii?

Sarcina
Intrebare postata de maria2290 cu 14 ani in urma

Am 20 de ani si sunt casatorita de 3 ani.....timp in care nu reusesc raman insarcinata,am fost la diferiti doctori,in final au descoperit ca am uterul retrovers si mi-au dat tot felul de tratamente din plante naturale care sa regleze hormonii sexuale si sa ma ajute,in prezent fac un tratament cu Orgametril de 2 luni,din ziua 16 pana in ziua 25 a CM.....si nimic....mi-am pierdut speranta....ajutati -ma cu sfaturi cele care ca ati trecut prin experiente asemanatoare,va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (21)

lorena (acum 14 ani)

si u am uterul in retroversie si am 2 copii de 8 si 3 ani,e adv ca iam facut cu tratam in strainatate aici miau spus ca nu pot sa raman ,au fost prematuri amandoi sau nascut la la 8 luni si 7 jumate,nuti pierde speranta poti sa ai,nu fio disperata esti inca tanaraaa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria2290 (acum 14 ani)

Ms de raspuns.....sunt ingrijorata totusi.....deja cred ca ma stiu vecinii cand imi fac test in fiecare luna si iasa negativ ,plang!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MIHA (acum 14 ani)

SI EU INCERC SA RAMAN INSARCINATA DAR NU POT CA SOTUL MEU NU ARE SPERMATOZOIZI

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria2290 (acum 14 ani)

stiu ce inseamna sa nu poti ramane,dar nu se poate face nimic in cazul tau?sa ne rugam la Bunul Dumnezeu...El sigur ne poate ajuta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marialeea (acum 14 ani)

Cu uter retrovers... va fi f. greu sa ramai, din pacate. Daca poti face si tu ca Lorena un tratament in strainatate, poate vei mai avea o sansa. Dar aici... Daca nu te poti duce ''pe alte meleaguri'' sau nu ai purp***aul de bani, nu-ti mai face sange rau, ca tot nu se rezolva nimic. Incearca sa te impaci cu situatia, ca asta e si asa a vrut Dumnezeu. Soarta care ne este harazita nu o putem schimba, din pacate. Si eu sunt in aceeasi situatie, am 37 de ani si m-am resemnat de multa vreme, ce sa-i fac, asta e si asa a vrut Domnul. Incearca si tu, nu te chinui de pomana, sau poti vedea cat costa un tratament in strainatate si cauta sa strangi banii necesari. Altfel...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria2290 (acum 14 ani)

nu e neaparat vb de bani,am fost si in Spania la control ,si mia zis ca e totul ok.....
poate va trebui sa merg la un dr specializat in probleme de fertilitate,si adevarul e ca pana acum nu m-am stresat asa rau,de vreo 3 luni am luat-o in serios ,si ma consum foarte mult....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fabian (acum 12 ani)

eu am 5 ani.,.,.,si totusi sper, poate va da cel de sus

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

selinuta20 (acum 14 ani)

buna nu iti pierde speranta si eu am uterul retrovers am facut tratament pe baza de hormoni si am ramas de 7 ori si am pierdut sarcina a 8 oara am reusit nu iti pierde speranta daca vrei vorbim pe yahoo [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Avocata (acum 14 ani)

Eu am suprainfectie cu hpv si doctora mia spus k nu mai pot face copii decat anul asta din cauza asta. este adevarat,voi ce stiti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria2290 (acum 14 ani)

prea multe nu stiu despre infectia asta,am auzit doar ca exista riscul sa fie infectat si copil,dar foarte rar.....nu inteleg de ce a zis ca doar anul asta poti ramane?sa incerci sa ramai insarcinata cu infectia in corp???? mi se pare cam absurd

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Avocata (acum 14 ani)

pai dupa vreo 6-8 luni de tratament sa raman insarcinata, asta e o infectie care da cancer si eu o am de ani de zile si abia acum am descoperit-o,si nu imi mai trece toata viata,fac tratament si apare iar,si nu afecteaza copilul pt k trebuie sa nasc prin cezariana si nu se ia...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria2290 (acum 14 ani)

iti urez mult succes si sa faci un bebe frumos si sanatos!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Avocata (acum 14 ani)

tu ai reusit?o sa ma mai duc la doct si dak imi spun si ei k neaparat anul asta ma pun pe treaba:p dak nu sa mai astepte bebele...:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria2290 (acum 14 ani)

deocamdata nu am reusit...sper sa reusesc lunile astea......mai incercam (speranta moare ultima,stii vb aia)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana (acum 11 ani)

Buna!!sunt casatorita de 4 ani si nu pot avea nici eu copii=((am fost pe la medici shi miau spus ca am uter retrovers.. shi au mai zis cind fac sex sa ma pun in mai multe poziti .cum ar fi pe la spate.sa stau aplecata=)))am incercat in tot felul ,miau dat shi pastile simie shi sotului pentru spermatozoizi ,,shi tot nu a ajuttat nimic.nustiu ce sa fac ..vreau un bebe=((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

george emil (acum 10 ani)

Sfântul Cuvios Ioanichie

Este considerat un sfânt ocrotitor al familiilor și un mijlocitor al acelora ce nu pot avea copii.
Din multele minuni săvarsite de Sfântul Cuviosul Ioanichie amintim de tămăduirea minunată a unui copil bolnav de leucemie, a unor suferinzi de cancer, deschiderea graiului unor copii, redarea liniștii și alungarea vrajbei din casele acelora ce ajunseseră la divorț, precum și mijlocirea în rugăciune a celor ce mult și-au dorit a avea prunci însă chiar medicii au fost neputincioși la cererea lor.Sfântul Cuvios Ioanichie este considerat un sfânt ocrotitor al familiilor și un mijlocitor al acelora ce nu pot avea copii.
Familia lui Dumnezeu:
Sfantul Pavel scria efesenilor: "Deci, dar, nu mai sunteti straini si locuitori vremelnici; ci sunteti impreuna cetateni cu sfintii si casnici ai lui Dumnezeu" (Efes. 2, 19). Fiecare crestin are un statut. El apartine cuiva. Suntem impreuna cetateni cu Sfintii si casnici ai lui Dumnezeu! Crestinii trebuie invatati inca din pruncie sa aiba acea buna mandrie de familie: cea care ne face sa voim a trai la inaltimea familiei.

Capul familiei noastre este Hristos Insusi,iar unii din fratii nostri mai mari este chiar Sf.Ioanichie Cetatuianul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andra (acum 10 ani)

nu fi ingrijorata na o sa faci copii totul la momentul potrivit poate nu esti pregatita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DAMARIS (acum 10 ani)

http://laurentiudumitru.ro/blog/2008/09/16/acatistul-sfantului-fanurie-ajutorul-celor-in-nevoie/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DAMARIS (acum 10 ani)

http://saccsiv.wordpress.com/2012/02/13/sfantul-simeon-13-februarie-minunea-cu-bobitele-de-struguri-de-la-manastirea-hilandar-ce-ajuta-sotii-neroditori-sa-dobandeasca-prunci/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stefan (acum 8 ani)

Am 29 de ani si doresc sa cunosc fete cu virsta intre 20 si 30 de ani care nu pot sa aibe copii. Desi pot face copii nu vreau sa am copii ci sa imi impart viata cu o femeie caruia sa ii daruiesc tot ce este bun si drept. Daca exista o domnisoara interesata imi puteti scrie pe adresa de mail : [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2