Oare este bebe?

Sarcina
Intrebare postata de eliza90 cu 12 ani in urma

Buna! revin cu o intrebare. eu si sotul meu ne dorim bebe. vinerea trecuta pe 12,mi s-a incheiat ciclul menstrual iar aseara,deci pe 17,mi-a aparut un fel de menstruatie doar ca este maronie si mai groasa. si vad ca tot curge si astazi dar nu in cantitati mari. o colega mi-a spus ca e posibil sa se fi produs nidatia? voi ce spuneti?este posibil atat de repede,la doar o saptamana de cand mi s-a incheiat ciclul?sa imi fac oare un test?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

laura (acum 12 ani)

Este posibil..dar nu stiu cat de relevant ar fi sa faceti acum un test de sarcina,si cat de concludent..hormonii de sarcina secretati in urina sau sange,apare mai tarziu,cand ovulul se implanteaza in uter..la inceput cateodata nu este atat de concentrat,ca sa pozitiveze testul..dar daca nu mai aveti rabdare puteti face unul sau sa mergeti sa fie facut din sange la medic,cel facut din urina, exista sanse sa iasa fals negativ in caz ca este sarcina...la unele femei se pozitiveaza si din prima zi de intarziere a ciclului menstrual,la altele e nevoie de mai mult..cel mai concludent este sa fie facut la 7 zile de intarziere si 3 saptamani de la contactul sexual..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eliza90 (acum 12 ani)

Am facut aseara test de urina,dar asa cum ma asteptam a iesit negativ.dar era mult prea devreme pt test. in seara asta am programare la ginecolog. sper sa fie o sarcina deoarece o alta problema nu ar putea fi tinand cont ca am facut un control recent acum cateva saptamani si nu era niciun motiv de ingrijorare. oricum niciodata nu mi-a aparut aceasta scurgere maronie. poate imi mai spuneti si voi daca ati avut simptomele astea la o sarcina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eliza90 (acum 12 ani)

Gata! am fost,rezultatul nu este cel asteptat. medicul m-a descris ca fiind curata,nu e vorba nici de sarcina,nici de altceva. el spune ca scurgerea se datoreaza ovulatiei care nu si-a facut treaba cum trebuie, mi-a dat niste pastile pt stimularea ovulatorie pe care tb sa le iau de la urmatoarea menstruatie! sunt DEZAMAGITA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Sau puteti efectua un test de sange Beta HCg pentru detectarea sarcinii de pe acum.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: